Şimdi Ara

ASUS ZENBOOK UX32VD hakkında (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
4
Favori
30.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DertGS

128GB SSD Lİ modeli şuanda süper fiyata

http://www.pcdepo.com/asus-ux31a-r4005h-ultrabook-urun8643.html

İşlemcisi i5 ve harici ekran kartı yok ama yine de güzel fiyat. Fazla oyun oynamayanlar, iş vs. için kullanacak olanlar için güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _eşkıya

Arkadaşlar merhaba,
    10 gün kadar önce pcdepo.com dan UX32VD-r4002v modelini aldım. Forumda ux32vd ler hakkında yazılanları genel olarak okudum. Ram ve SSD takviyesi yapmak istiyorum, bunun için forumdaki SSD kısmı dahil epey bir yeri de okudum. 8gb RAM ve 240-256 gb SSD düşünüyorum. Ankara asus servisi ile konuştuğumda ücretsiz takabileceklerini ancak işletim sistemi vb. orjinal ayarların yüklenmesi için 70 lira ücret talep edeceklerini söylediler. Forumda nasıl takılabileceklerini ve gerekli tornavida vb gereçleri okudum ve videoları izledim ancak servise gidip işletim sistemi dahil fln kurulumuyla halletmeyi düşünüyorum.

1) 8GB RAM için en iyisi sanırım patriot ancak Türkiye'de stokta bulamadım herhangi bir yerde. Bunun dışında 1600 MHz ve CL11 kriterlerine dikkat etmem gerekiyor sanırım. Vatan bilgisayarda kingston ve corsair ın bu özelliklere sahip birer tane ramleri mevcut. Bunlardan hangisini önerirsiniz ya da türkiyeden garantili alabileceğim daha iyi bir seçenek önerir misiniz? Fiyatı sorun değil

http://www.vatanbilgisayar.com/Ram/kingston-kvr16s118g-8gb-ddr3-1600mhz-cl11-tek-modul-notebook-ram/productdetails.aspx?I_ID=62672

http://www.vatanbilgisayar.com/Ram/corsair-cmso8gx3m1a1600c11-8gb-value-ddr3-1600mhz-cl11-tek-modul-notebook-ram/productdetails.aspx?I_ID=63139

2) 240 yada 256 GB kapasiteli SSD olarak okuduklarımdan çıkarttığım; en iyisi OCZ Vector gibi gözüküyor ancak şikayetçi olan da çok OCZ markalı SSD lerden, bu yüzden OCZ istemiyorum. Araştırdığım kadarıyla Samsung 840 Pro lar da oldukça iyi ancak paralel ithalat sanırım gelenler henüz. Bu biraz düşündürüyor beni. Bir de Corsair Neutron GTX var, bu da önerilen modellerden biri ve 5 yıl garantili olarak Türkiye'de mevcut. Samsung 840 Pro mu yoksa Corsair Neutron GTX mi önerirsiniz ya da bu ikisinden daha iyi diyebileceğiniz bir model var mı OCZ hariç. Fiyatı sorun değil.

3) Son olarak windows 7 yüklü olan bu UX32VD-r4002v modeli mümkün olduğunda hızlandırmak için neler yapabilirim. Aynı modeli kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi: neleri silebilirim veya kapatabilirim ve virüs programı olarak ne önerirsiniz?

4) Bu model için türkiyede bulabileceğim en iyi notebook soğutucuları hangileri. (Zalman ve cooler master lar iyi diye okudum forumda ancak karar veremedim, prize takılanlar iyi gibi bir şey okudum ancak böyle bir model de bulamadım) Direk olarak önerebileceğiniz model var mı marka yerine? Etkili olmasını ve şık gözükmesi tercih, fiyatı çok önemli değil.

Bu konularda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Ben bilgisayarda CATIA, AutoCAD, Solidworks ANSYS, Photoshop, Matlab gibi programlar kullanıcam bu yüzden mümkün olduğunca hızlandırmak istiyorum bilgisayarı. Kullananan ya da bilgili olan arkadaşların her türlü önerisine açığım, yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Almayı düşünen arkadaşlar için şunları belirtmek isterim:
    Bilgisayar gerçekten çok şık, kutudan çıkan kahverengi kılıf konusunda da aynı fikirdeyim. Klavye aydınlatması da çok hoş diye düşünüyorum.
    EKran full hd ve parlaklık da çok başarılı diye düşünüyorum. Yazı boyutlarını vb ayarladığınızda sorunsuz kullanabilirsiniz.
    Bir önceki bilgisayarım 3.2 kg lık bir sony vaio idi, onun da ekranı çok iyiydi ancak bu bilgisayar 1.45 kilo ve onunla karşılaştırılamayacak kadar ince. Yani bilgisayarın mobilite olayı dikkate almaya değer.
    Normal bir kullanıcı için (ağır programlar kullanmayan ve oyun düşkünü olmayan) bilgisayarın mevcut özellikleri gayet yeterli olacaktır. Üstüne de hafif şık ve ince bir bilgisayarları olacaktır. Türkiyede bir üst modeli olan UX32VD-r4013h da var. Aralarındaki fark benim kullandığım windows 7 ve 4 gb ram e sahip (2 gb anakartta gömülü 2 gb tek slotta), 4013 modelinde ise windows 8 ve 6 gb ram var. (2 gb anakartta gömülü 4 gb tek slotta) Ben RAM ve SSD takviyesi yapacağım için 4002 modelini aldım, arada yaklaşık 400 lira fark bulunuyordu.

Parçalar eklendikten ve programlar kurulduktan sonra bilgi ve becerim dahilinde düşüncelerimi paylaşacağım, forumda daha önce bu model hakkında yazı yazan arkadaşlar sayesinde karar verip aldım bilgisayarımı, hepsine çok teşekkür ederim burdan.

1-Ram olayı için yukardaki arkadaşa da tavsiye ettiğim ve kendimin de kullandığı Corsair 1600 mhz CL11 başka bir kritere dikkat etmene gerek yok.Kingston almanı tavsiye etmem.
    2-Ssd değişimi için ise kendimin de uzun süre araştırmadan sonra Ocz lerin sık sık mavi ekrana düşmesi şikayetlerini okuduktan sonra bu alanda avrupada en çok satılan
    Samsung 840 pro 256 gb modeli aldım ve değiştirdim.Vector iyi bir ssd ancak samsung benim için şuan en kararlı ve stabil çalışanı.
    Bu arada samsunglar artık paralel ithalat değil bilgin olsun exa bilgisayar ithal ediyor resmi olarak ve samsungun garantisi altında satılıyor.

3-Benim cihaz ux32vd-3014h win 8 64 bit ile çok rahat kullanıyorum hiç bir sıkıntım yok.

4-Notebook soğutucu olarak piyasada en çok satılan zalmandır.Alüminyumdan yapılma olduğu için çok daha hızlı dağıtır sıcağı plastik olanlara göre ancak hem ağır hem de konforsuzdur.Dolapta duruyor.Bulabildiğin en büyük fanlı olanı bul ve kucak konforuna bakıp onu al.Ancak devir ayarı olsun yoksa sessiz ortamlarda kafanı ütüler.Diğer bir husus ise aldığın soğutucuda ekstradan usb portu olursa bilgisayaran kaybın olmaz port anlamında.

• Dün inventus.com.tr den Corsair Neutron GTX 240 GB sipariş ettim, bu gün de Vatan Bilgisayar'dan dediğin özelliklerdeki RAM'i. Bilseydim daha kararlı çalıştığını ve dediğin yerde samsung garantili bulunduğunu 840 pro alırdım. Umarım Corsair da iyi bir seçimdir.

Soğutucu olaracak da Zalman nc2000 alabilirim gibi, henüz emin olamadım, zaten kucağımda kullanma niyetim pek yok, alüminyum olayını ben de göz önünde bulunduruyordum. Daha iyi bir seçim bulamazsam Zalman 1000 ya da 2000 alırım.

Silmemi önerdiğin Asus programları var mı hocam, bir de güvenlik programı önerin?

Yardımın için de minnettarım
  • quote:

Dün inventus.com.tr den Corsair Neutron GTX 240 GB sipariş ettim, bu gün de Vatan Bilgisayar'dan dediğin özelliklerdeki RAM'i. Bilseydim daha kararlı çalıştığını ve dediğin yerde samsung garantili bulunduğunu 840 pro alırdım. Umarım Corsair da iyi bir seçimdir.

Soğutucu olaracak da Zalman nc2000 alabilirim gibi, henüz emin olamadım, zaten kucağımda kullanma niyetim pek yok, alüminyum olayını ben de göz önünde bulunduruyordum. Daha iyi bir seçim bulamazsam Zalman 1000 ya da 2000 alırım.

Silmemi önerdiğin Asus programları var mı hocam, bir de güvenlik programı önerin?

Rica ederim dostum güle güle kullanman dileğiyle.Corsair gtx serisi zaten samsung pro serisi ile aynı kategoride olan bir SSD dir.Samsungtan aşağı kalır yanı yoktur.Kimi testlerde Corsair gtx önde ,kimisinde samsung, ocz gibi değişiyor.Pişman olacağını sanmıyorum.Sadece aynı fiyata ki GTX 570civarıyd fiyatı yanlış hatırlamıyorsam daha az kapasiteli bir SSD kullanacaksın o kadar .Bunun dışında bir sıkıntı olmaz.

Soğutucu olarak kucakta kullanmaycaksan zalman tercih edebilirsin. Bende de 1000 modeli var ancak alüminyum kısımlar bacağımı rahatsız ettiği için kullanmıyorum şuanda.Valla ben asus programlarının hiç birini silmedim desem yeridir.Cihaz zaten roket gibi farketmiyorsun bile :)
    Bunun dışında güvenlik ile ilgili sakın kaspersky tarzı birşey yükleme Pure ve kis ten bahsediyorum.Cihazı kullanılmaz duruma getirdi ben dahil birkaç arkadaşın.Mouse ve klavyeyi kilitledi başlangıçta ve cihaz öyle tepsikiz kaldı sonrası malum format.Ben şuan Eset smart security 5 kullanıyorum.
    6 versiyonuna yükselttim onda da bir takım kasılmalar yarattığı için 5 e geri döndüm çok mutluyum.Zannedersem bulut tabanlı gerçek koruma modülünden dolayı oluyor bu kilitlenmeler.Hem eset 6 hem kis ve pure da.

Bilgi paylaştıkça çoğalır ve kıymetlidir diyerek iyi günler...

• Merhaba arkadaşlar dizütüdne kullanımda ısınma proıblem, oluyor mu ? Alt taraftan hava çektiği için soruyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: smt_smt

Merhaba arkadaşlar dizütüdne kullanımda ısınma proıblem, oluyor mu ? Alt taraftan hava çektiği için soruyorum

Henüz problem olacak seviyede hiç ısınmadı ama evet ısınıyor, bu gün bir sürü şey birlikte açıkken en fazla 70 derece gördüm speedfan Temp1 değerinde, o sırada 7 GB RAM fln yiyecek kadar işlem birlikte açıktı

Ben ssd ve ram takviyesiyle kullanıyorum, onu da hatırlatmak gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _eşkıya -- 1 Mayıs 2013; 16:00:34 >
  • quote:

Dün inventus.com.tr den Corsair Neutron GTX 240 GB sipariş ettim, bu gün de Vatan Bilgisayar'dan dediğin özelliklerdeki RAM'i. Bilseydim daha kararlı çalıştığını ve dediğin yerde samsung garantili bulunduğunu 840 pro alırdım. Umarım Corsair da iyi bir seçimdir.

merhaba hocam iyi günler
    bende bu ultrabookdan almayı düşünüyorum ve mühendislik okuyourum. bnde senin saydığın programları kuracağım onları falan hiçbir sıkıntı olmadan çalıştırıyor mu acaba ?

• 1-2 gün içerisinde matlab catia autocad ansys yüklicem, vaktim olmadı şimdiye kadar. 4gb ram ile sorun yaşarsın onu söyleyebilirim, bilgisayar boştayken 2.40-2.50 fln ram kullanıyor. Ben 10 gb ram ve 240 g gb ssd ile kullanıyorum şu an, bence sorun yaşamadan bu programların hepsi kullanılır bu şekilde. UX32VD-r4013h aldığın haliyle de işini görecektir diye tahmin ediyorum.
  • quote:

1-2 gün içerisinde matlab catia autocad ansys yüklicem, vaktim olmadı şimdiye kadar. 4gb ram ile sorun yaşarsın onu söyleyebilirim, bilgisayar boştayken 2.40-2.50 fln ram kullanıyor. Ben 10 gb ram ve 240 g gb ssd ile kullanıyorum şu an, bence sorun yaşamadan bu programların hepsi kullanılır bu şekilde. UX32VD-r4013h aldığın haliyle de işini görecektir diye tahmin ediyorum.

peki hocam tavsiyelerin için sağol ssd+ram yükseltmesi yapıcaz o zaman inşallah :)
    http://www.pcdepo.com/asus-ux32vd-r4013h-ultrabook-urun8645.html
    bu modeli almayı düşünüyorum ve içinde 6 gb ram var diyor
    sence burada yazılan doğru mudur ?

• Evet r4013 olan modellerinde 6 gb ram ve windows 8 var, benim aldığım r4002 idi, 4 gb ram ve windows 7. Ben aldığımda ikisi arasında yaklaşık 400 lira kadar bir fark vardı, r4002 aldım çünkü ram ve ssd taktırmaya almadan önce karar vermiştim.

Gönderdiğin linkteki bilgisayarda 24gb ssd anakart üzerinde buna herhangi bir müdahale söz konusu değil, 500gb hdd çıkarılıp ssd takılıyor, 2 gb ram anakart üzerinde bulunuyor 4 gb da tek slotta, bu 4 gb çıkarılıp 8 gb takılabiliyor, bu şekilde 10 gb oluyor ram.

Ancak r4013 alıp ram ve ssd takviyesi yaptığında 3 bin liraya yakın bir şey yapacak, bu paraya da ultrabook olmayan güzel bilgisayarlar alınabiliyor.

Son olarak r4013 modelinin mevcut haliyle de işini göreceğini düşünüyorum, aynı anda çok fazla program vb. açmazsan yeterli olacaktır. Mühendislik programlarında uçuk şeyler yapmıyorsan sorun yok.

Forumda bu konuya da göz at lütfen:
    http://forum.donanimhaber.com/m_67229271/f_//tm.htm#67229271

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: smt_smt

Merhaba arkadaşlar dizütüdne kullanımda ısınma proıblem, oluyor mu ? Alt taraftan hava çektiği için soruyorum

Henüz problem olacak seviyede hiç ısınmadı ama evet ısınıyor, bu gün bir sürü şey birlikte açıkken en fazla 70 derece gördüm speedfan Temp1 değerinde, o sırada 7 GB RAM fln yiyecek kadar işlem birlikte açıktı

Ben ssd ve ram takviyesiyle kullanıyorum, onu da hatırlatmak gerek

kaç derece olduğun bakmak için gpu meter gadget'ına mı bakıyorsunuz. Biraz garip işliyor ommesela oyun veya dizi izlersem 55-60 arasında dolaşıyor (altında soğutucu olduğu halde). hızlı performanstaysa zaten fix bu aralıklarda oluyor. Sonra güç tasarrufuna aldıgımda nerdeyse 2 saniyede 1 derece düşüyor. Bu kadar hızlı soğumaması lazım. 46 derecelere düşüyor..

70 derece çok değil mi hocam ?

• Arkadaşlar, bu cihazla kullanmak için kaliteli bir tornavida lazım. En ucuza nereden temin edebiliriz, fikri olan var mı? Dandik olanların ucu birkaç çevirmede dümdüz oluyor.

T5 tork tipi tornavida oluyor sanırım. Ceta Form alsam mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: salvo

İşlemcisi i5 ve harici ekran kartı yok ama yine de güzel fiyat. Fazla oyun oynamayanlar, iş vs. için kullanacak olanlar için güzel.

Core i7 3517U'dan farkı 200 MHz yavaş olması ve 1MB az önbelleğe sahip olması. Onun dışında güç tüketimine kadar birbirinin kopyası işlemciler.

Harici ekran kartına önem verenler için;

http://www.hizlial.com/gigabyte-u2442f-i7-3517u-19ghz-8gb-750gb128gb-ssd-2gb-gt650m-14-windows-8-notebook/30.001.1342.0002

Piyasanın açık ara en baba ultrabook modeli. Gigabyte kalitesi, 1,6 kilogramdan az bir ağırlığa sığdırılmış süper bir konfigürasyon. 2500 liraları Zenbook'a vermeyi düşünenler birkaç defa düşünsünler.

• Daha önce görseydim bu modeli ben de almayı düşünebilirdim açıkçası, en başarılı ultrabook denebilir sanırım Türkiye'deki, ilk defa gördüm.

Ama benim bilgisayar daha şık ( ux32vd-r4002 )
  • 70 derece az değil ancak sorun edecek bir sıcaklık da değil diye tahmin ediyorum, forumda notebook soğutma bölümünden daha çok bilgi edinebilirsin kardeş sıcaklıklar konusunda
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

quote:

Core i7 3517U'dan farkı 200 MHz yavaş olması ve 1MB az önbelleğe sahip olması. Onun dışında güç tüketimine kadar birbirinin kopyası işlemciler.

http://www.hizlial.com/gigabyte-u2442f-i7-3517u-19ghz-8gb-750gb128gb-ssd-2gb-gt650m-14-windows-8-notebook/30.001.1342.0002

Piyasanın açık ara en baba ultrabook modeli. Gigabyte kalitesi, 1,6 kilogramdan az bir ağırlığa sığdırılmış süper bir konfigürasyon. 2500 liraları Zenbook'a vermeyi düşünenler birkaç defa düşünsünler.

Intel HD 4000'in performansı yetmiyor maalesef bazen.

Bu ultrabook'un konfigürasyonu gerçekten harikaymış yalnız, Gigabyte modellerinden haberim yoktu.

• quote:

Evet r4013 olan modellerinde 6 gb ram ve windows 8 var, benim aldığım r4002 idi, 4 gb ram ve windows 7. Ben aldığımda ikisi arasında yaklaşık 400 lira kadar bir fark vardı, r4002 aldım çünkü ram ve ssd taktırmaya almadan önce karar vermiştim.

Gönderdiğin linkteki bilgisayarda 24gb ssd anakart üzerinde buna herhangi bir müdahale söz konusu değil, 500gb hdd çıkarılıp ssd takılıyor, 2 gb ram anakart üzerinde bulunuyor 4 gb da tek slotta, bu 4 gb çıkarılıp 8 gb takılabiliyor, bu şekilde 10 gb oluyor ram.

Ancak r4013 alıp ram ve ssd takviyesi yaptığında 3 bin liraya yakın bir şey yapacak, bu paraya da ultrabook olmayan güzel bilgisayarlar alınabiliyor.

Son olarak r4013 modelinin mevcut haliyle de işini göreceğini düşünüyorum, aynı anda çok fazla program vb. açmazsan yeterli olacaktır. Mühendislik programlarında uçuk şeyler yapmıyorsan sorun yok.

Forumda bu konuya da göz at lütfen:
    http://forum.donanimhaber.com/m_67229271/f_//tm.htm#67229271

tamamdır hocam teşekkür ederim. ssd ve ram yükseltmesini artık daha sonraya erteleyecem. ne zaman ki laptop kaldırmamaya başlar bende o zaman bi yükseltmeye giderim artık :)

• quote:

quote:

quote:

Intel HD 4000'in performansı yetmiyor maalesef bazen.

Bu ultrabook'un konfigürasyonu gerçekten harikaymış yalnız, Gigabyte modellerinden haberim yoktu.

bende 3014 modeli var. 6gb ram windows 8 bi de harici ekran karti var nvdia 630m di yanilmiyorsam. butun ux32vd lerde harici ekran karti yok mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• GT 620M var cihazında.
  • quote:

GT 620M var cihazında.

Hocam bu urun hala piyasada mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.