Şimdi Ara

Athlon xp 2500+ a7n8x-x board yardım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • -Asus A7N8X-X board- -Athlon xp 2500+ barton- -2*256ddr400 kingston ram- babalar bu donanımım için en iyi ve uygun overclock nasıl yapabilirim?
    değerleri ne girsem? birde uygun fiyata işlemciyi mesela Athlon XP 3200+ değerlerinde stabil tutabilmek için fan ne alsam nerden alsam?
    şu an 166x12,5 1.7V la işlemci speedfan programına göre 53 C yi buluyo ve 53 ü geçince dağılıyo nedense?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salih41 -- 28 Aralık 2006; 21:10:48 >

• quote:

Orjinalden alıntı: salih41

-Asus A7N8X-X board- -Athlon xp 2500+ barton- -2*256ddr400 kingston ram- babalar bu donanımım için en iyi ve uygun overclock nasıl yapabilirim?
    değerleri ne girsem? birde uygun fiyata işlemciyi mesela Athlon XP 3200+ değerlerinde stabil tutabilmek için fan ne alsam nerden alsam?
    şu an 166x12,5 1.7V la işlemci speedfan programına göre 53 C yi buluyo ve 53 ü geçince dağılıyo nedense?

Sayın salih41

işlemcinizin çarpanı 11 dir ve kilitlidir.1.65 volt default değerleri ve bunun %20 sine kadar iyi bir soğutma ile voltaj artırımı yapabilirsiniz.Eğer default fan varsa 1.75 voltu geçmemenizi öneririm.Thermaltake combo cool tower kullanıyordum.Yaklaşık 20 ay önce almıştım tabii şu an güncel soğutucularla ilgili bilgi veremiyorum..
    2.125 volta kadar ben abit an-7 de vermiştim.

Netice : 200 fsb de 1.750 de deneyin ram cas 3 ise 2.5 olarak çalışabilir büyük ihtimalle.2.5-3-3-6 denersiniz.
    Ben en fazla 214 fsb yapmıştım o anakart ile sonra abitle 234 fsb ye kadar çıktım..

• hocam çarpan kilitlidir diosunda 12.5 çarpan verdim 2800+ olarak işlemciyi tanıdı board ve windows u falan açtım speedfandan çekirdek hızının artmış olduğunuda gördüm kilidi falan da aldım alalım hiç kırmadım.
  • Bence 200 yap ilk etapta fsb yi ...3200 olur o zaman...
  • ilk seri bartonlar çarpan kilitsizdi.

Önceki sistemimde aynı işlemci ve aynı anakartın deluxe modelini kullanıyodum. modlu bios ile 245fsb'ye kadar çıktım(a7n8x fsb rekoru bende:)

Mümkün oldukça fsb'yi yükseltin. ben günlük 10x220 kullanıyodum işlemciye 1.7v veriyodum. Kendi işlemcinize en uygun değeri ancak deneyerek bulabilirsiniz
  • hocam modlu bios u nerden buldun eğer halen varsa rica etcem bide şöle uygun bi soğutucu alsam (60ytl gibi) 2200 (200x11) de rahat çalışabilirmi?
  • http://www.nforcershq.com/forum/a7n8x-bios-releases-updated-30-09-05-vt15505.html

burda mevcut tüm asus nf2 serisi kartların biosları war
  • www.firebal.net de güzel socket a fanlar var. biraz net de araştırarak uygun bir tane bulabilirsin.
  • wayyy benim eski bebek var sende?... hocam hiç korkma stok fanla direk ver ayarı 3200 rahat acarsın sıcaklık için ise 75 i geçme sakın!
  • biraz acemiyim de stok fan nedemk?? aynı karttan bende de var a7v8x-x bende çarpanlar kilitli,ve 1833 mhz de çalışıo,2000 küsür yaptığımda bilgisayar açılmo,voltajın degeri 1.696 bunu 1.75 yapayım diyorum bil açıldığında değeroin yine aynı olduğunu görüyorum cpu z programında,sanırım bu kilidi kırmam gerek şu modlu bios u deneyeceğim,bişey gelmez umarım başıma deneye deneye doğru yolu buluruz
  • arkdaşlar benim kartımdaki bios (a7v8x-x) bios versiyonu 1008 ikistanın versidiği sitede en fazla 1007 var,acaba bu karta sahip olan arkadaşlarda daha yeni modlu bir bios varmıdır?varsa paylaşabilirmisinz?
  • uzun bi süre modlu 1007'yi kullandım yeni versionu bildiğim kadarıyla yok çıkıcağınıda sanmıyorum.
  • O boardı kullanmadım ama işte 11x200 ile başlayabilirsin olmadı voltaj ver

Sonra elin alışacak zaten :) Deneye deneye ideali bulacaksın

Ben imzadaki değerde max oldu ama şimdilik internet MSN filan yaptığım için 1.8 kullanıyorm yani kafana göre oynayabilirsin..
  • fsb si tıkanan arkadaşlar;
    ram bölenini düşürmeden pek fsb konusunda ilerleyemezsiniz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.