Şimdi Ara

ATI Hd2600 mı yoksa NVIDIA Geforce9500 ekran kartı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar merhaba, iki ekran kartı arasında; dolayısıyla x52 ve m51 modelleri arasında çok kararsız kaldım. iki ekran kartı arasında gerçekten çok fark var mı? yardımcı olabilirseniz sevinirim...

• bilen yok mu?
  • Basit Ati 2600 Nvidia 9500 GS modelinden daha düşük sonuçlar vermekte.3dmark 06 testleri bunu göstermekte bilgi içinwww.notebookcheck.com adresine bakınız.
  • NVİDİA 9500M GS daha yüksek hatta 8600M GT den bile...Fakat 8600M GT GDDR3 hepsinden yüksek
  • quote:

Orjinalden alıntı: gokhan1903bjk

NVİDİA 9500M GS daha yüksek hatta 8600M GT den bile...Fakat 8600M GT GDDR3 hepsinden yüksek

8600 gt gddr3 takılı notebook var mı?
  • Öncelikle ekran kartının sürücülerinin ATI'nin driver güncelleme sitesinde bulunup bulunmadığına dikkat etmelisin. Eğer ATI'nin driver güncelleme listesinde yoksa, o zaman yeni oyunlara göre ATI tarafından yayınlanan Catalyst sürücülerini yükleyemeyeceksin demektir.
    Güncel sürücü için Asus'sun sitesindeki driverların güncellenmesini bekleyeceksin demektir. Fakat Asus tarafından ekran kartı sürücüleri güncellenmiyor.

Ben bir Asus F3 JP kullanıcısıyım. Bilgisayarın ekran kartı ATI Mobility Radeon X1700. Bu ekran kartı Asus için üretilmiş, fakat ATI'nin driver güncelleme listesinde bulunmuyor.

ATI tarafından neredeyse aylık olarak, Catalyst sürücülerinin yenisi yayınlanarak sürücüler sürekli güncel tutuluyor. Fakat bu sürücüleri ben kendi bilgisayarıma yükleyemiyorum.

Buda demek oluyorki yeni çıkan oyunların birçoğunu oynayamayacağım, yada birçok yazılım hatasıyla karşı karşı karşıya kalacağım demektir.

• quote:

Orjinalden alıntı: blacksnake03

quote:

NVİDİA 9500M GS daha yüksek hatta 8600M GT den bile...Fakat 8600M GT GDDR3 hepsinden yüksek

Asus G1S ve Dell XPS 1530 var
  • quote:

Orjinalden alıntı: blacksnake03

quote:

Var.Dell XPS M1530.
  • İmzamdaki cihaz GDDR3 .
  • Arkadaşlar bende uzun zamandır bu iki ekran kartını araştırıyorum önüme hep yukarıdaki benchmark linki çıkıyor. Oradaki verilere göre evet geforce 9500 ati 2600 e göre daha yüksek puan aliyor. Fakat test ürünü ati 2600 serisinin 256mb+ modeli bizim bu bahsettiğimiz ati ise 512mb + modeli eğer cidden böyle ise 512mb+ turbo cache özellikli ati geforce 9500 lerden daha iyi dir diye düşünüyorum.Aynı zamanda ati nin driver update listesinde 2600 serisinin updateleri de mevcut .

Düşündüğüm modellerler
    asus x52
    asus m51
    toshiba a200 23v
    asus f8sn

tavsiyede bulunursanız sevinirim
  • RAM o kadar etkili değil performansta... 256MB ile 512MB arasında çok bir fark göremezsin uygulamalarda...
  • sanırım asus X52Sa ile Asus M51 arasında kaldınız, X52 de 512 MB 2600 , m51 de ise 512 mb 9500 var, bu ikisi arasında zaten asus m51 daha mantıklı..
    ekran kartı olarak da 9500 daha performanslıdır.
  • HD2600 'e sahip biri olarak kesinlikle nvidia 9500 derim. Hatta HD2600 ile 8600GS arasında Crysis'te dahil bir çok oyunda bir fark yok. HD2600 ü daha iyi anla diye yazıyorum bunları. Çoğunluk 9500 demiş zaten Ram arttırılır ama ekran kartı asla değişmez bunuda bil.
  • ati 3470 , ati 2600 e göre nasıldır
  • evet ekran kartı değiştirilmez arkadaşlar ama üzerine aynı cins ekran kartı eklettiremeyiz mi?

Örneğin bende m51 var üzerine bir tane daha nVidia 9500m gs taktırtamazmıyım?
  • arkadaşlar ''Geforce 9500 G '' içinde bu ekran kartı olan lenovo marka laptop almayı düşünüyorum görüşlerinizi alabilirmiyim?Bu Laptopta Alacagım Performans Nedir?Bazıları Crysisi Lowda Bile oynayamayacagımı söylüyor.Acil Yardımcı Olursanız cok sewinirim şimdiden teşekkürler

Laptopun Dier Özellikleir İcin

http://vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=34763
  • quote:

Orjinalden alıntı: skypol

arkadaşlar ''Geforce 9500 G '' içinde bu ekran kartı olan lenovo marka laptop almayı düşünüyorum görüşlerinizi alabilirmiyim?Bu Laptopta Alacagım Performans Nedir?Bazıları Crysisi Lowda Bile oynayamayacagımı söylüyor.Acil Yardımcı Olursanız cok sewinirim şimdiden teşekkürler

Laptopun Dier Özellikleir İcin

http://vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=34763

O bazı arkadaşlar bilmeden atıp tutmasın bence.. Vatan'ın tek günlük indiriminde aldım, orta ayarlarsa gayet güzel oynuyorum.. şu ana kadar Harddisk Sesi, ısınma vs. gibi problemlerden birine de rastlamadım..

Bu kampanyayaı kaçıran arkadaşlar da başka modellerine bakacaksa kesinlikle tavsiye ederim..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.