Şimdi Ara

Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU) (53. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.238
Cevap
132
Favori
851.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fasson

Zaten hersey şu an doğuşun elinde araci 92bin seviyelerinden satarsa sorun olmaz ama 95-96 olduğunda üst vergi dilimine girer ki satışları düşer, zaten dizeli 95bin tl altında heralde satmayacaktir en azından sedani, 1.0 tfsi motor a3 için bir avantaj ama şimdilik, döviz böyle devam eder euro 3.75-4tl olursa işler karışır.

A3 Sportback 1.0 TFSI 116 hp S tronic PI € 19.229 65.463 ₺

Liste fiyatına bakarsanız arabanın zaten çıplak fiyatının 65.000 lira olduğunu görürsünüz.Satış rakamına değil çıplak fiyata bakacaksınız.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Viper74

İlk test geldi,

https://youtu.be/zf6ZrSye3sc

Ortalama hıza göre yakıt çokta düşük sayılmaz, 44km/h ile 6.9lt gösteriyor 20km lik sürüşte, araç yeni evet ama bu dizelin aracin 7lt tükettiği yerde 9lt altında olmaz.

kullanım yanlış. benim 32 km ortalama hız ile ortalama tüketimim 5 küsur idi.

• quote:

Orijinalden alıntı: hlksnrr

quote:

Zaten hersey şu an doğuşun elinde araci 92bin seviyelerinden satarsa sorun olmaz ama 95-96 olduğunda üst vergi dilimine girer ki satışları düşer, zaten dizeli 95bin tl altında heralde satmayacaktir en azından sedani, 1.0 tfsi motor a3 için bir avantaj ama şimdilik, döviz böyle devam eder euro 3.75-4tl olursa işler karışır.

A3 Sportback 1.0 TFSI 116 hp S tronic PI € 19.229 65.463 ₺

Liste fiyatına bakarsanız arabanın zaten çıplak fiyatının 65.000 lira olduğunu görürsünüz.Satış rakamına değil çıplak fiyata bakacaksınız.

Arkadaşım senin gibi bir arkadaşta aynısını yazmış, resmi sitede yazan ciplak giysili fiyati hiç bir sey ifade etmiyor, Doğuş siteye yazmış ama şu an 87bin tl ye 1.0tfsi satiyormu satıyor, hatta listede 115 yazmış ama 83 e satti mi gecen ay satti, ozamam 87 den kdv ve ötv düşüp çıplak fiyati bulacaksın, 87bin tl lik aracin çıplak fiyatida 51bin tl dir, gerisi önemli değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• fasson kullanıcısına yanıt
    Öyle birşey yok kafanıza göre çıplak fiyat şudur diyemezsiniz.Araç şuan kamanyada bu fiyata olabilir ama resmi olarak çıplak fiyatı 65.000 lira toplam satış fiyatı şuan listede 112.000 lira zaten.Vergi düzenlemesine tabi olmaması için bu aracın liste fiyatının 17.720 euro olması gerekir.

Şuan Almanya'da satılan A3 1.0 TFSI en baz ve manuel olan modelin (en ucuz a3) fiyatı : 19.579,83 Euro ve bu fiyat %19 Alman vergisi olmadan yazan fiyat.

Bu arabanın en boşu Arabanın üretildiği Almanya'da %19 vergi hariç 19.500 euro iken Türkiye'ye 17.700 euro'dan otomatik ve daha dolu paketin satılması imkansızdır.Vergi düzenlemesi uygulamaya konulursa bu araba vergiye ta-kı-lır.
  • Aynen öyle, arkadaşlar haklı. Aracın faturasına bakarsanız arakdaşların bahsetmiş olduğu 19bin küsür euro'luk çıplak fiyatı görürsünüz. + ötv + kdv şeklinde nihai fiyat hesaplanır. Yapılan indirim de - iskonto şeklinde gözükür. @fasson senin dediğin gibi değil dostum.

Yakıt tüketimi konusunda da arkdaşların dediği gibi ortala hız her zaman net bir bilgi vermez. Çok sert dur kalklar yaparak aşırı sarfiyat yapıp 44km ortalama da yakalayabilirsiniz, fren mesafesine, gaza dokunmaya dikkat ederek 44km hız ortalamasını da yakalayabilirsiniz. Sürüş karakteriyle alakalı bir durum.

Aracı yaklaşık 400km'ye yakın bir süredir kullanıyorum. Genel ortalamam full İstanbul şehir içi 36km/h hız ve 6.1 lt/100km tüketim. Genelde sakin kullandım. Nadiren manuel/sport vites moduna aldım.
  • SmuraY S kullanıcısına yanıt
    Umarım hocam, büyük ihtimal hafif kusur vs yazacaklardır. Gerçi daha zaman var muayeneye, o zamana kadar ben öğrenirim tam olarak.
  • quote:

Ötv artışından doğrudan etkilenmesine gerek yok bence. A4 ün fiyatı 30 bin lira artınca A3 %45 lik ötv diliminde kalsa da fiyatı sabit mi kalacak? A3 ile A4 arasında oluşacak anlamsız uçurum illaki A3 e zam getirecektir.
  • yakıt değerleri ile ilgili bir hesaplamam.

yapılan km 612 çoğunluğu şehir içi yol bilgisayarı karma tüketim 7 lt (toplamda 1500 km oldu)

yakıt ölçüm değerleri pompa da tabanca atınca kesilip tekrar tabanca atana kadar doldurma şeklinde.

alınan yakıt shell nitro vp litre fiyatı 4,81

alınan litre 45,6 litre . yapılan km 612

km de 0,35 kuruş çıkıyor bence tatminkar seviyelerde dikkatli kullanım ile çok rahat 30 kuruşlara çekilecektir.
  • furkan han F kullanıcısına yanıt
    aracım sedan. ankara'dan istanbul 5.7. dönüş 5.9. Otobandan gittim, tünelden. Her iki yönde de köprü trafiği hafif miktarda girildi. Her iki yönde de arabada 4 kişi 2 bavul vardı. Her iki yönde de sürat 125-140 arasıydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doktor_o

bmw makyajlı f30 da ve yeni kasa c ve e serilerinde de xenon var ama far yıkama yok sanırım yeni nesil ledler le gelen yeni nesil xenonlara far yıkama zorunlu değil

O saydığın araçlar LED far hocam.
  • Kaputu istediğiniz gibi kapatın o çıkıntı mevcut arkadaşlar. Mıknatıs gibi çekmek gibi bir durum olmuyor maalesef.
    83 binlik aracın liste fiyatı belli hocam.
    Adam 19bin euro diyor diğeri kendi cebinden çıkan promosyon.
    Yani size ne karı var bilemiyorum ama bu araca ötv zammı gelecek konuşulanlar doğru ise.
    Bu arada Ankaradan dün 84500e aracı alan oldu bilgi vermek istedim =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: karacafc

Kaputu istediğiniz gibi kapatın o çıkıntı mevcut arkadaşlar. Mıknatıs gibi çekmek gibi bir durum olmuyor maalesef.
    83 binlik aracın liste fiyatı belli hocam.
    Adam 19bin euro diyor diğeri kendi cebinden çıkan promosyon.
    Yani size ne karı var bilemiyorum ama bu araca ötv zammı gelecek konuşulanlar doğru ise.
    Bu arada Ankaradan dün 84500e aracı alan oldu bilgi vermek istedim =)

Kasım ayı siparişini mi bu fiyatla aldı, özel bir durum mu yoksa kasım ayının bu zamanına kapora verenler icin gecerli mi?

• Merhaba, sedan siparişi verdim ben de 1 hafta sonra gelecek. Bayiyle yaptığım görüşmede ötv zam sınırının 94.500 tl civarı olduğu söylendi. Şu anda 93-94 bandındaki sedan fiyatların 2017 model yılı ile ortalama 5000 tl zam alacağı dolayısıyla ötv zammından etkileneceğini ilettiler.
  • Gümrük ithalatında yabancı fatura kıymeti üzerinden ötv hesaplanır, sonrasında vergi varsa vergi kdv vs. Döviz kuru merkez bankası satış kurudur. Bir tane örnek koyayım biraz daha net anlaşılır.

1.0 araç konusuna gelince. Şu an 84 bin TL . Güncel kuru 3,5 olarak alırsak, nakliye, sigorta, ardiye gibi maliyetleri es geçersek fatura değeri 14000 EUR dur bu aracın. Almanya daki çıplak fiyat , Türkiye'deki distribütörün alacağı fiyat anlamına gelmez.

Kısaca bu aracın ham fiyatı 48-49 Bin TL gibi bir rakam.

Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU)

• Kapora verdiğim 1.0 tfsi sb siparişimi iptal ettim. Bugün kur 3.19 dolayisiyla fiyat 89.700 dediler. Bayi bursa doğuş oto. 5 binden fazla zaman yapıyorlar şaka gibi...

• quote:

Orijinalden alıntı: rapidturkey

yakıt değerleri ile ilgili bir hesaplamam.

yapılan km 612 çoğunluğu şehir içi yol bilgisayarı karma tüketim 7 lt (toplamda 1500 km oldu)

yakıt ölçüm değerleri pompa da tabanca atınca kesilip tekrar tabanca atana kadar doldurma şeklinde.

km de 0,35 kuruş çıkıyor bence tatminkar seviyelerde dikkatli kullanım ile çok rahat 30 kuruşlara çekilecektir.

Aracınız hayırlı olsun. araçta sd kart girişi var mı? telefonda satış danışmanı var demişti ama gittiğimde bakmayı atlamışım. usb girişi sadece şarj amaçlı olduğu için sd kart çok önemli
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyyahul-alem

Kapora verdiğim 1.0 tfsi sb siparişimi iptal ettim. Bugün kur 3.19 dolayisiyla fiyat 89.700 dediler. Bayi bursa doğuş oto. 5 binden fazla zaman yapıyorlar şaka gibi...

Bayileri arayın, ellerinde kalan ekim ayı gümrüklü 2,99 dan a3 sedan varsa 92 bine onu alın bari.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrecan_4034

quote:

Orijinalden alıntı: rapidturkey

yakıt değerleri ile ilgili bir hesaplamam.

Aracınız hayırlı olsun. araçta sd kart girişi var mı? telefonda satış danışmanı var demişti ama gittiğimde bakmayı atlamışım. usb girişi sadece şarj amaçlı olduğu için sd kart çok önemli

Torpidoyu açın, sd kart girişi orada.

• everest137 kullanıcısına yanıt
    Haftasonu ankara dogus ellerindeki 2 tane 1.0 sedana 95er bin demisti. Kur farki yok ama ekim fiyatlarina gore 3bin tl fazla..

• karacafc K kullanıcısına yanıt
    Hocam o fiyata nasil alindi? Bizim gibi ekimde kapora verip bekleyenler icin cevabiniz onemli.

• 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.