Şimdi Ara

Audi A3 1.0 TFSI S-Tronic 116 hp PI (ANA KONU) (51. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.238
Cevap
132
Favori
851.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öncelikle aracınız hayırlı olsun, güle güle binin.
    Foruma da hoş geldiniz diyelim
    Ben 4. maddeye takıldım, o +6 beygiri nasıl hissettiniz :). Ben de 1.0 ın 1.6 dizelden daha performanslı olduğunu düşünsem de , dizelin torku daha yüksek ve daha alt devilerlerden itibaren veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖzGüR-LüK

Yeni ötv zammıyla a3 sedan 1.0 aşağı yukarı 18bin tl daha zamlanacak. Muhtemelen 110bin tl gibi rakamlara gelecek 92.000 tl olan araçlar. Hayırlı uğurlu olsun vatana millete, ihtiyacı olupda düşünen bence alsın :)

Masallar masallar... Kaval elin yel Allah'ın nasılsa, üfle babam üfle.
  • Kaparo verip kasımda teslim araç bekleyen arkadaşlar; fiyat ve araçların teslimi şu an ne durumda bilginiz var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• biri bu adama 1.6 dizelin fiyatından haberdar etse. bulunmaz hint kumaşı edasından kurtulur.

sebebi ise aşağıdaki linkte
    Dod.com.tr
    DOD - İkinci Elde Güven. Garantili 2. El Araba, Araç, Otomobil sitesi
    http://www.dod.com.tr/arac-detay/Audi/A3/161600533

Dod.com.tr
    DOD - İkinci Elde Güven. Garantili 2. El Araba, Araç, Otomobil sitesi
    http://www.dod.com.tr/arac-detay/Audi/A3/160600835

pazarlıkla 97 ye biter. 5 bin lira fark verip dizel alınır hem kullanımda hem satışta avantajlı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garin -- 7 Kasım 2016; 10:46:17 >

• Arkadaşlar selamlar aradığım bir iki bayiide araç yok ve ne zaman gelir bilmiyorlar.Niyetlendik bu aracı almaya ama her şey muamma.Bilgi edinenler,bilgi verirlerse sevinirim.İyi günler diliyorum.
  • ozgurs59 O kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim özgür kardeşim. Allah tüm isteyenlere de daha iyilerini nasip eder inşallah.

soruna cevap verirsem: dediğin doğru 1.6 tdi de 250 nm tork var, 1.0 da ise 200 nm. dizelin torku daha yüksek ama bu torku 1500-3000 devir bandında veriyor. 1.0 ise 2000-3500 aralığında. eğer siz gaza basar güç (Hızı kastediyorum, bu dediklerim düz yol hızlanması ve agresifliği !!! ile ilgili, yoksa yokuş yukarı çıkarken, agresifliğinizi ister istemez azalttığınızda ve zaten araç da bunu korumaya çalışırken aradaki 50 torku dizel size verir zaten) isterseniz araç size bu gücü veriyor. belki 3000 den sonra da dizelin torku düşerken 1.0'ın halen tork verebiliyor olmasının da etkisi vardır. ayrıca benzinliler için vites değiştirme normalleri 2000den sonra dizeller için 1500den sonra olduğundan da olabilir. aslında bi ara fırsat bulursam her ikisinin de beygir-tork grafiklerini bulursam karşılaştıracağım. buradan da yazarım. tabi bu teknik bir yaklaşım olur. senin de sorduğun ve benim farkettiğim o +6 beygir meselesinde önceden lpg li de araç kullandığım için ve arac lpg de performansta %10'a kadar kaybettiği için o aradaki 5-10 beygirlik farkın yolda karşılığını bildiğime inandığım için yazdım. tabi bunda hacmi %60 küçültülmüş bir motorun hp ataletinin azaltılmasının da etkisi olabilir. sonuçta benim yaklaşımım ama ikisini de binmiş başka bir arkadaşım da aynen şöyle demişti: (1.6 ile 1.0 kıyasında)"aynılar mı aynılar, tamamen mi desem 1.0 yarım tık ilerde" demişti.

• Hayırlı olsun aracınız kazasız sürüşler diliyorum.
  • Ben satışı iptal ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: mrvolkan

Ben satışı iptal ettim

Fiyatttan dolayı mı hocam.
  • Ruhumun kullanıcısına yanıt
    Bir çok faktör vardı
    -Brz dar olması özellikle arka koltuk
    -Kendi aracımı istedigim fiyata satamadım ama isteseydim 1-2 bin altına verecektim
    -Sıfır faiz olayını değiştirdiler oda etken oldu
    -Passat comfortline A 107 bin fiyat verdiler
    -Temiz c180 buldum kafamı karıştırdı
    Vs vs vs
    Ama en buyuk etken 50 bine 24 ay sıfır faiz kampanyasına yetişemedim

• Hiz sabitleyici taktiran varmi her 1.0 araca oluyormu

• 2 hafta önce A3 1.0 için kapora vermiştim. 1 haftada 6 bin tl zam geldi, daha aracın gelmesine 2 hafta var (20 kasım) ve araçtan haber yok hala. Kimbilir daha ne kadar artacaktı fiyatı. Düşünüp taşınıp Superb almaya karar verdik. A3 ün arka tarafı pek geniş değildi, sadece 83.800 tl lik uygun fiyatı cazipti, o da kalmayınca tercihim değişti.

Dizel style paket Superb aldım, işlemleri bugün yaptım 2-3 gün içinde teslim alacam. Umarım hayırlı olur benim için.
  • talbotlago kullanıcısına yanıt
    Superb güzel tercih, kaça aldınız hocam ?

• ozgurs59 O kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
    111.400 tl araç fiyatı var. Servis bakım fiyatlarını da sormuştum bu 2 araç için. Tahmini olarak; A3 = 700-800 tl, Superb = 600-700 tl gibi birşeyler söyledi satış temsilcileri. Skoda'nın pahalı olmaması güzel (tabi yanlış anlamadıysam). 15 bin km de bir bakım var.
  • John Shepard kullanıcısına yanıt

yasal olarak da muayenede de xenonlar ile far yıkama sistemi zorunlu gözüküyor.

• majezik06 M kullanıcısına yanıt
    Yeni ledlerde far yıkama zorunlu değil ama bu araçta kesin xenon var değil mi? yani yeni nesil led farlarla geldiyse far yıkama zorunlu değil mesela makyajlı bmw f30 larda led kullanıldığı için far yıkama olayını iptal etmişler diye biliyorum
    edit:Tekrar resimlere baktım da arabada led far olma ihtimali yüksek

tabi yanılıyor da olabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doktor_o -- 7 Kasım 2016; 14:30:11 >
  • Araçta LED yok arkadaşlar. Xenon Plus adında yeni far sistemi var. Diğer aracımda (bmw f10) far çalışırken ilk cam suyu kullanımımda otomatik olarak farlarıda yıkıyor. Ama bu araçta far yıkama hiç çalışmadı şimdiye dek. Sonuç olarak yıkama sistemi olduğunu zannetmiyorum.
  • doktor_o D kullanıcısına yanıt
    hocam teklif formunda da "xenon plus" yazıyor ve 300 km kullandım vallahi xenon :D
    http://www.audi.com.tr/tr/brand/tr/models/a5/s5_sportback/equipment/xenon_plus.html
  • Aracı alan arkadaşlar kaputun ön ucuna hiç dikkat ettiniz mi sanki hiç oturmuyor gibi.
    Alan arkadaşlar fotoğraf paylaşabilir mi biz bayide dikkat ettik de sanki hatalı gibi ama güzel de duruyor uzaktan =)
  • ÖzGüR-LüK kullanıcısına yanıt
    Bugünkü fiyatı 94bin tl yi geçmeyen araçlara ötv zammi yok, yani a3 sedan 1.0 artıştan etkilenmiyor, kur artisini doğuş yansitmazsa ki bu şartlarda yansıtmaz saniyorum, fakat 1.6tdi a3 sedan maalesef 20bin tl zamlanacak.

• 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.