Şimdi Ara

AYASOFYA VE SULTANAHMET GRİŞ ÜCRETLERİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
4.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • SLM arkadaşlar ben istanbulda 3güngezi düzenleyeceğimde yardımcı olurmusunuz bu müze yada sultanahmete giriş ücretleri nekadardır ayasofya falan
    biliyorsanız bana söylermisiniz şimdiden teşekkürler

• büyük yazmana gerek yoktu ama neyse..

ayasafyayı açıkçası bilmiyorum ama 3-5 milyondan fazla olmaz.

sultanahmetede para verilcek bi yerin yokki.
  • Müzelerde "halk günü" uygulaması başlatıldı
    3/13/2006

Her ayın ilk pazartesi günü müzeler ücretsiz gezilebiliyor

Topkapı Sarayı Müzesi için; 14 Mart, 4 Nisan, 9 Mayıs, 6 Haziran, 4 Temmuz, 8 Ağustos, 5 Eylül, 3 Ekim, 7 Kasım ve 5 Aralık günlerinde ücretsiz

MÜZE BİLETLERİNDE YERLİ TURİSTE ZAM!
    Kabulde, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Mustafa İsen'in müzelere girişte yerli ve yabancı turistlerden eşit miktarda para alınarak bilet kesileceği bilgisini vermesi üzerine Koç, bu yöndeki uygulamanın faydalı olacağına inandığını söyledi. Bu uygulamaya 1 Ocak 2006 tarihinden itibaren başlanacağı bildirildi.

Müze ve ören yerlerinde müze giriş ücretleri belli oldu. Bugünden itibaren uygulanmaya başlayan tarifeye göre yerli ve yabancı turistler, müze ve ören yerlerine girişte aynı ücreti ödeyecek. Türkiye'de en çok ziyaret edilen Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi ve Efes Müzesi'nin yerli bilet fiyatları 3 YTL'den 10 YTL'ye çıkarıldı. Yabancılar için 15 YTL olan giriş ücretleri de 10 YTL'ye indirildi.

LINK LINK LINK

google'a inanalım;) 2006 fıyatları olsada bu civardır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sendenbenden -- 1 Mart 2008; 1:46:23 >

• teşekkürler yardımlarınız için geçen yaz selçukda efesi gezdim 10 ytl almışlardı acaba heryerdeki müze fiyatları aynımı?
    umarım uçuk bir rakam değildir çünkü 40 kişi gezmeyi düşünüyoruz
  • Öğrenci ve Öğretmenlere ücretsiz.

Aya sofya 10 lira olmalı.

Sultan Ahmet Cami, girerken para mı alacaklar :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.