Şimdi Ara

AYBÜ hakkında yeni bir ekşi sözlük yorumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    yıldırım beyazıt üniversitesi
    https://eksisozluk1923.com/entry/154984102
    ne düşünüyorsunuz doğrumu bunlar.. Bugün yazılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5194C02C4 -- 27 Temmuz 2023; 18:57:7 >

• Adam fotoğraflarla anlatmış
  • O tuvaletler ne öyle her ünide böyle mi yoksa bu üniye mi özel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5194C02C4 -- 27 Temmuz 2023; 18:54:32 >
  • Türkiyedeki üniversitelerin hakikaten abddeki veya abdeki ünilerle yarışacak durumu yok.Celal Shegirl'ün dediği gibi Türkiyede üniversite yok.İşte böyle liseden bozma yerlere üniversite diyoruz.Beklentinizi yüksek tutmayın.
  • Arkadaşlar zaten burası iyi bir okul falan değil. Tutuyorlar gazi Hacettepe ile falan kıyaslıyorlar. Alın size Hacettepe gazi ile kapıştırılan okul. Haftada iki kere önünden geçiyorum buranın. Kim takar buranın diplomasını.
  • Tıp dışında bir şey okunmaz zaten o okulda
  • Kardeşim aybü esenboğa yani çubuk kampüsünden ibaret değil. Mühendislik hukuk ve diş hekimliği merkezde ve etlik antares AVM yanında tıp Bilkent'te. Yani bu bölümleri yazacaksan rahatlıkla yazabilirsiniz. Ekşi sözlük tercih için bakılacak son yer. Hani birde gazi ile hacettepeyle kıyaslıyorlar diyen arkadaşa diyorum. birde sizin ünv ile yazılanlara bakın. O zaman aybü yazacaklar sizinle kıyaslama yapmaz. Zaten ekşi Sözlüğe bakarak tercih yapacak olursan hiç bir ünv yazmaman gerek. Kısaca
    Mühendislik
    hukuk
    tıp
    Diş hekimliği
    yazacaklar rahatlıkla yazsın bunların kampüsü merkezde. Bilmeyenler için gidin kampüslerin yerini aybü sayfasında bakın. Dediğim gibi çubukta olan fakülteler uzak ama belkemiği olan fakülteler merkezde. Yazılanlara direk inanmayın bir inceleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehdem0123 -- 27 Temmuz 2023; 19:38:42 >
  • Ekşi Sözlüğe göre gazi mühendislik binası rutubet kokan eski, üflesen yıkılacak bina, ülkücü ergen yuvası vs kesinlikle yazılmaması gereken ünv. Diye geçiyor. Ekşi baz alınıyorsak kim takar gazi diplomasını demek lazım. Hiç yorum yapmadan ekşi sözlük gazi yorumlarını oku anlarsın. Savunma sanayi gazi konuları ile gündem yapanıanlarım ama diploması işe yaramıyor dersen orada dur derim. Ben objektif olarak gazi elektrik elektronik ve makine mühendisliği bölümü ekoldür diyen biriyim. Ceng içinde teknik eğitim hocalarına kadro yeri diyende var. Bu ekşi sözlük yorumuyla yorum yapacaksak çok şey yazarız

• https://forum.donanimhaber.com/eksi-sozluge-bakarak-tercih-yapmayin-uzulursunuz--156315882

Bu konuyu önceden açmıştım. Ne tesadüf birden aybü saldırısı başladı.   aybü tıp mühendislik diş hekimliği ve hukuk pişmam etmez diyorum Gazi'nin de gölbaşı kampüsü var şimdi tüm gazi gölbaşı'nda demek ne kadar mantıklıysa bu da o kadar mantıklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehdem0123 -- 27 Temmuz 2023; 19:53:59 >
  • Mehdem0123 M kullanıcısına yanıt
    Aybü ye gittim ben. Ana kampüse de gittim. Öyle siyası bilmem ne ortamı falan yok. Bu demek değil iyi bir eğitimi ve okulu var. Pcde de eem de falan okuyan arkadaşlarım var. Pek bir memnun değiller. Ayrıca gazi olayına gelirsek 70 yıllık bina orası. Benim dedem süt içerken adamlar mühendis yetiştiriyormuş. Aynı eski bina ODTÜ de falan da var. İkisinin de binaları fosilleşmiş. Ne yapalım devlet böyle iki okulunda binalarını yıkalım mı :d Ülkücü vs vardı evet ama asla kimse müh fakültesinde ekşi de dahil birçok yerde ülkücü olduğundan söz etmiyor. Hatta yeni yorumlara bakın Hacı bayram adında bir okula ülkücülerin hepsini yollamışlar diye yorumları da görürsünüz. Yine ekleyeyim Gazi Üniversitesi Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere emanetidir. Tüm türk gençliği de sahip çıkacak. 3-5 ülkücü okula racon kesiyor diye bu devran böyle gitmeyecek ve gitmemeye de başladı zaten. Ben senin yerinde olsam gazi de mühendislik okurum. YTÜ ile kafa kafaya olan Gazi müh fakültesi ile Aybüyü yan yana getirme bence. %30 aldığın eğitim ile de %100 arasında inanılmaz farklar da yok. Çok inanılmaz farklar olsa İTÜ her şeyi ingilizce yapardı zaten. Hoca opsiyonu olsun diye gazi %30 ing de duruyor. Yoksa Türkiye'de bu denli ileri gelen okullara %100 ing bölüm açmak zor olmasa gerek diye düşünüyorum. Ha ben savunma sanayii de %100 ing eğitim alıp ingilizcemi bir sınavla diploma haline getirmem diyorsan orası başka ama Gazi'nin müh fakültesinin diploma ağırlığı yıldırım beyazıtın diploma ağırlığı bir olmayacak. Hacettepe falan desen hadi orası %100 ing orayı yaz avantaj piyasada Hacettepe gazi ile mühendislik için deli saçması fark olmaz derim de Gazi müh fakültesinin verdiği diploma ile aybünün diploma ağırlığı net bir şekilde birbirinden ayrılacaktır.

• Ben aybü yazacak biriyim. Benim karşı olduğum inanki bir aybülü gazi diploması boş dese onada tepki gösteririrm. Bu eleştirinin ötesinde diye düşünüyorum. Orada okuyanlara saygısızlık. Bütün ünv atamızın emaneti ve bu ülke bizlere emanet. Gazi'de aybü de aynısı. Bu konuda da hem fikiriz. Tercih olayına gelince bende esenboğa kampüsü uzaklığını biliyorum ancak mühendislik fakültesi merkezde olduğu için sorun değil. Gönül rahatlığıyla yazacam. Orayla işim olmayacak. Emin ol elektrik elektronik ve makine mühendisliği yazacak olsam gazi yazar seninle tanıştırdm çünkü gazinin bu bölümlerde eğitim dili ingilizce. Bilgisayar da aybü İngilizce olunca öyle karar verdim. Hiç bir üniveriste ye karşı ön yargım yok, sadece kriterlerimden dolayı yazacam. Çünkü ben yurtdışı düşünüyorum ve orada diploma çok farketmez diye düşünüyorum. İlk 500 de üniversitemiz yok maâlesef. O yüzden dili öne aldım. YTÜ konusunda haklısın ama bir çok ünv ceng eğitim dili%100 İngilizce. Hatta makina mühendisliği bölüm birinciniz bile önemini anlatmıştı. Hatta konuyu yanılmıyorsam sen açtın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehdem0123 -- 27 Temmuz 2023; 20:23:51 >

• Mehdem0123 M kullanıcısına yanıt
    Aybü bilgisayar için demedim. Genel olarak Türkiye'deki aybü diplomasından söz ettim. İdealist bir adamsın gittiğin yolu bozmazsan iyi yerlere gelirsin. Başarılar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.