Şimdi Ara

Ayrılmış video belleği 64 gösteriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
28.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bilgisayarımda NVIDIA GeForce GT 525M harici ekran kartı var (1 GB)..
    fakat Masaüstü>Sağ tık>Ekran Çözünülürlüğü'nde "Ayrılmış Video Belleği" 64 MB olarak gözüküyor..

http://b1112.hizliresim.com/s/g/1333g.png

çoğu oyuna başlamadan "x.exe Çalışmayı Durdurdu" hatası alıyorum.. bunun da ekran kartı yetmezliğinden olduğunu düşünüyorum.

laptobum DELL INSPIRON N5110.. intel i5.. 4 GB RAM..
    AIDA64 programından Görüntü Birimi şu şekilde gözüküyor:

http://a1112.hizliresim.com/s/g/13360.png

Ekran kartım olmasına rağmen Ayrılmış video belleğinin 64 MB görünmesi normal mi?

• hocam öncelikle pc nizde dahili ve harici olmak üzere 2 tane mi ekran kartınız var eger 2 tane bence ayrılmış bellek 64mb olması normal resimdeki zaten dahili intel ekran kartınızın atrılmış bellegi intel ekran kartını bios tan iptal edip harici ekran kartını kullanıp deneyin exe hatası verecekmi
  • hocam öncelikle ilgilen için teşekkürler.. fakat demiş olduğun harici ekran kartını yada intel ekran kartının değiştirildiği yeri bulamadım..
    bios ekranındaki görüntü şu şekilde..

http://c1112.hizliresim.com/s/g/13cx9.jpg

http://b1112.hizliresim.com/s/g/13cyb.jpg

miscellaneus bölümü
    http://c1112.hizliresim.com/s/g/13cyt.jpg

security ve boot sekmelerinin resmini çekmedim bile..

• quote:

Orijinalden alıntı: SancakBey

öncelikle merhaba arkadaşlar..

fakat Masaüstü>Sağ tık>Ekran Çözünülürlüğü'nde "Ayrılmış Video Belleği" 64 MB olarak gözüküyor..

çoğu oyuna başlamadan "x.exe Çalışmayı Durdurdu" hatası alıyorum.. bunun da ekran kartı yetmezliğinden olduğunu düşünüyorum.

Ekran kartım olmasına rağmen Ayrılmış video belleğinin 64 MB görünmesi normal mi?

Merhaba

neden ekran kartını kapatmayı düşündüğünü anlayamadım tamam oyunlara giremiyorsun yapman gereken şu

oyun simgesine sağ tıklamak grafik işlemcisini seç diyerek Nvidia seçmek oyuna girmek

her oyun için bir sefer yapman gerekir

Bu şekilde laptoplarda sarjın daha uzun süreli gitmesi sağlanmıştım

Nvidia optimus

• quote:

Orijinalden alıntı: PcKolikq

quote:

Merhaba

neden ekran kartını kapatmayı düşündüğünü anlayamadım tamam oyunlara giremiyorsun yapman gereken şu

oyun simgesine sağ tıklamak grafik işlemcisini seç diyerek Nvidia seçmek oyuna girmek

Nvidia optimus

sağ tık>Grafik işlemciyle çalıştır>Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi'ni seçip oynu çalıştırdığımda da şu uyarıyı alıyorum..

burdan da NVIDIA 1024 MB ekran kartımı kullanamadığımı anlayabilirsiniz.

PES2012 nin ayarlarında GPU'yu Intel(R) HD Graphics Family (VRAM 64 MB) olarak yani entegre ekran kartı olarak gösteriyor..

bunun mantıklı bi açıklaması olması lazım. lütfen yardım edin. 1GB ekran kartımızla rezil oluyoruz şurda ya..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PcKolikq

quote:

Merhaba

Nvidia optimus

sağ tık>Grafik işlemciyle çalıştır>Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi'ni seçip oynu çalıştırdığımda da şu uyarıyı alıyorum..

burdan da NVIDIA 1024 MB ekran kartımı kullanamadığımı anlayabilirsiniz.

PES2012 nin ayarlarında GPU'yu Intel(R) HD Graphics Family (VRAM 64 MB) olarak yani entegre ekran kartı olarak gösteriyor..

bunun mantıklı bi açıklaması olması lazım. lütfen yardım edin. 1GB ekran kartımızla rezil oluyoruz şurda ya..

Alıntıları Göster
    güç seçeneklerini performans olarak ayarlayın öncelikle.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgurhc

hocam güç seçenekleri zaten yüksek performans'a ayarlı..

• quote:

quote:

hocam güç seçenekleri zaten yüksek performans'a ayarlı..

Alıntıları Göster
    nvidia nın optimus driver ı var. standart driver yerine onu dene birde.

• quote:

onu nasıl yapıcam hocum.. ayrıntılı bilgi verir misin?
  • quote:

quote:

onu nasıl yapıcam hocum.. ayrıntılı bilgi verir misin?

Alıntıları Göster
    nvidia sitesini inceledim 1 yıla yakındır optimus driver çıkmamış. sanıyorum standart indirilen driverlara entegre etmiş olsa gerek.
    sen laptopunun sitesine git, driverları oradan kur ve ek olarak utilitylerini kur. özellikle güç yönetimleri ile ilgili olan varsa.

• quote:

nvidia sitesini inceledim 1 yıla yakındır optimus driver çıkmamış. sanıyorum standart indirilen driverlara entegre etmiş olsa gerek.
    sen laptopunun sitesine git, driverları oradan kur ve ek olarak utilitylerini kur. özellikle güç yönetimleri ile ilgili olan varsa.

Alıntıları Göster
    bende de aynı problem mevcut nasıl çözülebileceği konusunda herhangi bir net çözüm yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: nisanci93

bende de aynı problem mevcut nasıl çözülebileceği konusunda herhangi bir net çözüm yok

nvidia optimus driverleri sürümlerin içinde çıkıyor. orda sıkıntı yok.. yannız güncelleme yaparken driverlerin hepsinin yüklendiğinden emin olmak lazım..

ben sorunu format atarak çözdüm.. w7 ultimate 32 bitten, w7 ultimate 64 bite geçtim.. ama benim sorun başka idi diye tahmin ediyorum.. daha önce kullanmış olduğum ComboFix programının harici ekran kartımın optimus ayarlarını karıştırmış olabileceğinden şüpheleniyorum. combofix ekran kartı ayarlarını bozuyormuş.. eğer siz de ComboFix kullandıysanız tek çözümünüz format atmak..

combofixle işim olmadı diyorsan sorun hakkında daha fazla bilgi ver. çözmeye çalışalım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nisanci93

nvidia optimus driverleri sürümlerin içinde çıkıyor. orda sıkıntı yok.. yannız güncelleme yaparken driverlerin hepsinin yüklendiğinden emin olmak lazım..

ben sorunu format atarak çözdüm.. w7 ultimate 32 bitten, w7 ultimate 64 bite geçtim.. ama benim sorun başka idi diye tahmin ediyorum.. daha önce kullanmış olduğum ComboFix programının harici ekran kartımın optimus ayarlarını karıştırmış olabileceğinden şüpheleniyorum. combofix ekran kartı ayarlarını bozuyormuş.. eğer siz de ComboFix kullandıysanız tek çözümünüz format atmak..

combofixle işim olmadı diyorsan sorun hakkında daha fazla bilgi ver. çözmeye çalışalım

Alıntıları Göster
    arkadaşım açıkçası 64mb tek çözümü var vista driverini yüklersen vram 128 olur veya xp driverini yüklersen 256 olr xp de ekran kalitesi düşer sen vista driverini yükle oynarsın

• quote:

Orijinalden alıntı: berkay 23

öncelikle merhaba arkadaşlar bundan 1 ay kadar önce HP 650 diye bir leptop aldım ekran kartı 1696mb ram=4.00 gb olmasına rağmen CPU speed= 2.20 Ghz olmasına rağmen minimum 1 gb ram 1.8 Ghz ve 512 mb ekran kartı isteyen bir oyunu açmadı acaba sorun ayrılmış video belleğinin 64 mb olmasımı eğer o sa nasıl yükseltebilirim?
    LÜTFEN ACİL CEVAP VERİN :(

Oyun simgesine sağ tık - Grafik işlemcisini değiştir, Nvidia seçerek oyuna girin.
  • yav bi sorunum var yardımcı olursanız sevinirim bilgisayarımın özellikleri : 4 gb RAM 1696mb ekran kartı (Intel(R) Graphics 3000) ve 2.20 Ghz olmasına rağmen pes 12 açmıyor sebebi ayrılmış video belleğinin düşük olmasıymış ben onu nasıl yükseltebilirim bu arada windovs 7 kullanıyorum ayrılmış video belleği 64 mb
  • ama oyunun simgesine tıkladığımda grafik işlemcisini değiştir diye bi şey yok
  • Hocam Öncelikle Anladım kadarıyla Bir kere Şunu Bilmeyene Anlatıyım Sizin Ekran Kartı Görmeden Bilemem Ama Büyük Bir İhtimal Onboard Tabi Dizüstüyse Değilse Yapamassın Olsada Yapamassın
    1)Driverini Kontrol ettir
    2)Güç Seçeneklerinden Oyununu Tamamla Orayı Biliyosundur...
    3)Baktın olmuyor eN YaKıN BiR TeKNiK SeRViSe GöTüR...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ToughFinish

Hocam Öncelikle Anladım kadarıyla Bir kere Şunu Bilmeyene Anlatıyım Sizin Ekran Kartı Görmeden Bilemem Ama Büyük Bir İhtimal Onboard Tabi Dizüstüyse Değilse Yapamassın Olsada Yapamassın
    1)Driverini Kontrol ettir
    2)Güç Seçeneklerinden Oyununu Tamamla Orayı Biliyosundur...
    3)Baktın olmuyor eN YaKıN BiR TeKNiK SeRViSe GöTüR...
    bendede aynı sorun oluyo bazen nvidianın driverini güncelleyince garip bi şekilde gidiyo. üstelik kurulu driverı tekrar kuruncada gidebiliyo o_O
  • Benimkide ayni sirun bios tan nasil yapacaz resimleri atsana 64 mb gorunior nvidia geforce ve intel her ikisi ayni anfa yuklu sikinti olurmuki
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetdemir.com

Benimkide ayni sirun bios tan nasil yapacaz resimleri atsana 64 mb gorunior nvidia geforce ve intel her ikisi ayni anfa yuklu sikinti olurmuki
    nvidia ekran kartın güncel degilse sitesinden güncelle sonra nvidia grafik ayarları var oraya gir varsayılan grafik işlemcisini nvidia olarak seç
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.