Şimdi Ara

Az önce Death Note'u bitirdim(Çok pis spoiler içerir) (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
2.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: konman4245

Light a neden raito diyosunuz?

Yagami Raito = Yagami Light aynı kişi mesela L adlı dedektif : Ryuuzaki gibi baska isimler kullanıyor

@teknikkonular

evt biri yazmış misa intihar etmiyor diye.kız da yalama oldu zaten tam ölecekken tanrı kendini feda etti.sonra hayatı tekrar yarı düşmüşken bu sefer diger tanrı (Rem) hayatını feda etti.gerci ben olsam bende ederdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şen Pp -- 2 Kasım 2010; 17:10:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknikkonular

Aynı animeyi mi izledik.Ben Misa'nın intihar ettiğini falan görmedim.

2.Sezonun giriş parçası mükemmelidir bu arada.

Hocam bende bunu paylaşmaya girmiştim
  • quote:

Japonların telafuzuyla ilgili...

Aklıma gelmişken belki izleyenler dikkat etmemiştir...

Light soy ismi
    Yagami

Bunu tersten okuyun

i'm a gay(Ben bir Gay'im)
  • quote:

quote:

Light soy ismi
    Yagami

Bunu tersten okuyun

güzel tespit
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pr3vladat

quote:

Orijinalden alıntı: Alejàndro

Light çok aptallık yaptı başlarda. Bulunma ihtimali çok çok düşük iken, kendi kendini ele verdi salak.

Bence aptallık yapmadı sadece L ondan daha akıllı,dahi bir kişilik olduğu için kendini ele verdi.

L ondan daha zeki olsaydı ölen kişi o olmazdı. Başlarda oyuna biraz yavaş dahil oldu sadece Light, sonradan açıldı arap atı misali. Ama kabul etmek lazım, salaklık etti ilk bölümlerde.

Light'ın en büyük iki hatası da, L'nin çemberi o kadar daraltmasına izin vermesi ve kendinden başka birine güvenmesi oldu. Benim eyoğğurlamam bu kadar.
  • Thanks,

Bu arada Light neden raito cevabını biraz daha açim

Japonlar "L" harfini okuyamaz. "R" diye okurlar.
    2.sesiz harfle biten kelimelere ek takarak okurlar.

Böyle olunca Light Raito oluyor.
  • light diil beyler. nasılki ingilizcede kendi isminizin ingilizce karşılığını söylemiyosanız japonca isimlerinde ingilizce karşılığını yazmak yanlış. eğer light diyosanız raitoya türkçeye geçirirkende ışık demeniz lazım. bu arada sonu çok saçmaydı. l o kadar uğraşıp bulamamasına rağmen iki tane çömez raitoyu buldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tom Violence

light diil beyler. nasılki ingilizcede kendi isminizin ingilizce karşılığını söylemiyosanız japonca isimlerinde ingilizce karşılığını yazmak yanlış. eğer light diyosanız raitoya türkçeye geçirirkende ışık demeniz lazım. bu arada sonu çok saçmaydı. l o kadar uğraşıp bulamamasına rağmen iki tane çömez raitoyu buldu.

Hoca yine bulamazlardı ki. Hep o son bölümde çıkan adam yüzünden. Bankaya gidipte deftere spikerin ismini yazan, psikopat herif adı aklımda değil. Her türlü ezerdi Kira.
  • quote:

quote:

quote:

Light çok aptallık yaptı başlarda. Bulunma ihtimali çok çok düşük iken, kendi kendini ele verdi salak.

Bence aptallık yapmadı sadece L ondan daha akıllı,dahi bir kişilik olduğu için kendini ele verdi.

L ondan daha zeki olsaydı ölen kişi o olmazdı. Başlarda oyuna biraz yavaş dahil oldu sadece Light, sonradan açıldı arap atı misali. Ama kabul etmek lazım, salaklık etti ilk bölümlerde.

Light'ın en büyük iki hatası da, L'nin çemberi o kadar daraltmasına izin vermesi ve kendinden başka birine güvenmesi oldu. Benim eyoğğurlamam bu kadar.

Defter Light ın elinde olunca Ryuzaki nin ölmesi çok da zor bir şey değildi zaten. İlk bölümler Light,dediğin gibi salaklıklar yaptı örneğin sinirlenince düzgün kararlar veremiyordu sonrasında kendini Tanrı rolüne koymalar ego artışları vesaire.Light ın yerinde L gibi bir kişi olsaydı daha akıllı ve pratik düşünürdü,yakalanmasıda daha zor olurdu benim düşüncem bu.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Defter Light ın elinde olunca Ryuzaki nin ölmesi çok da zor bir şey değildi zaten. İlk bölümler Light,dediğin gibi salaklıklar yaptı örneğin sinirlenince düzgün kararlar veremiyordu sonrasında kendini Tanrı rolüne koymalar ego artışları vesaire.Light ın yerinde L gibi bir kişi olsaydı daha akıllı ve pratik düşünürdü,yakalanmasıda daha zor olurdu benim düşüncem bu.

Aynen Light'ın elinde mükemmel bir güç verdi ancak Light büyük aptallıklar yaptı. Kısa bir özet geçecek olursak ilk büyük hatası Death Note ile yapacaklarını test ederken hapishanedeki suçluları seçmesiydi. Bence daha acımasız olup sadece kendisinin gözlemleyebileceği deneyler yapmalıydı. Okuldan kötü bir çocuk veya sokaktaki bir yan kesici filan. Ya da iyilik yolunda suçsuz birkaç kurban seçebilirdi. Diğer büyük hatası toplantıda alınan kararlara göre hemen taktik değiştirmesiydi. L Kira'nın toplantıda konuşulanlardan haberdar olan biri olduğunu anlaması zor olmadı. Çember böylece çok daha daraldı. Son olarak da Near'la buluşma günü. Çoğu kişi suçlu olarak Mikami'yi gösteriyor. Evet Mikami yüzünden sahte deftere yazıldı. Ama Kira da bu önemli gün için Mikami'ye önceden defteri test etmesini söyleyebilirdi. Aynı şekilde bu büyük gün için Misa'yı da çağırabilirdim ya da kendime bir parça death note alabilirdim. Light'ın yapabileceği çok şey vardı ancak o Near'ı hafife aldı. O gün buluşacağı kişi L olsaydı eminim alacağı önlem sayısı çok daha fazla olurdu. O büyük gün için tamamen Mikami'ye güvenmezdi hatta belki o gün Mikami herkesi öldürdükten sonra Mikami'yi kendi defterine yazabilirdi de. İlk bölümden beri tanıdığımız Kira böyleydi. Ancak Near'ı hafife aldı cezasını da ölümle çekti.
    [
  • quote:

quote:

quote:

Light soy ismi
    Yagami

Bunu tersten okuyun

güzel tespit

Fazla L ye kaptırmış.
  • L bile bu kadarını düşünmezdi
  • quote:

Aynı animeyi mi izledik.Ben Misa'nın intihar ettiğini falan görmedim.

2.Sezonun giriş parçası mükemmelidir bu arada.

Aklıma ilk gelen şey, "Gözleri yuvarlak olmayan hiçbirşey rock söylememeli..." oldu.

• WE ARE THE KIRA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tengri No Tengoku -- 2 Kasım 2010; 23:40:16 >

• Hafızalara kazınan diğer bir müzik
  • quote:

Hafızalara kazınan diğer bir müzik

Bi bu bi de dexterin müzikleri muhteşem ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EtkisizEtken

quote:

Hafızalara kazınan diğer bir müzik

Bi bu bi de dexterin müzikleri muhteşem ya.

Film müziği demişken...

Nedense ne zaman bu müziği duysam tam böyle midemin alt kısmında bi karıncalanma oluyo Bi ürperme...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şen Pp

L bile bu kadarını düşünmezdi

Yani... Oysa ki düşünmeliydi. Bu çocuğun soy ismi Yagami kesin bir yamukluk var burada diye...
  • Death note'u ikinci defa izlemiş biri var mı? AYnı tadı alıyor musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dersah.

Aklıma ilk gelen şey, "Gözleri yuvarlak olmayan hiçbirşey rock söylememeli..." oldu.

Çok mu kötüler yani...
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.