Şimdi Ara

B/C sınıfı hatcback en iyi ses sistemi olan araçlar hangileri ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
4.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Radyo da hiç bir sistem güzel ses çıkartmaz ki sonuçta orda elektromanyetik dalgalarla iletim gerçekleşiyor. Bunların kalitesi bence en 320 kbps parçalarda usb ile kullanırken belli olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre9110 -- 21 Aralık 2017; 14:33:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre9110

Radyo da hiç bir sistem güzel ses çıkartmaz ki sonuçta orda elektromanyetik dalgalarla iletim gerçekleşiyor. Bunların kalitesi bence en 320 kbps parçalarda usb ile kullanırken belli olur.

320 Kps Muzikler de zaten butun ses sistemleri ortalama ustu ses veriyor,tatminkar hepsi gunumuz de..Radyo'da daha cok belli eder ses sistemi....Ford'un Sony sisteminde radyodan muzik dinleyin,anlarsiniz ne demek istedigimi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Backstreet kullanıcısına yanıt
    Dinleme fırsatım olursa dinlerim tabiki. Zaten ses kalitesi bozuk/düşük olarak gelen ses dalgalarını, kaliteli ses sistemi olsa bize nasıl kaliteli aktaracak ki ? Bana mantıksız geldi.

Asıl ham madeniz iyi ise ve biraz audiophile özelliğiniz varsa farkları anlayabilirsiniz bana kalırsa.

Neyse konuyu uzatmayayım. Benim 308 de denon yok bence aşırı kalitesiz bir ses sistemi var 30'a kadar limit var ben 24'ü geçirmiyorum ancak o bile net değil bana kalırsa.
  • Fordun sunduğu sony ses sistemi.

Birde yeni bang olufsen opsiyonu fiesta için iyi deniyor ama gidip göremedim henüz.
  • fiesta aracıma binen arkadaşlarım sistem mi var arabada diyor. ben de çok beğeniyorum fordun ses sistemelerini
  • clio icon var bende.bass reflex ses sistemi var.tatminkar ses veriyor.
  • mazda cx3 ler boseli cogu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker3838

308 tek geçerim. ...

Seat Leon ve ibizanin ses sistemi 308 e 10 basar.

308 berbat resmen.Bunu 3 araca sahip olan biri olarak konuşuyorum.

• çok araca bindim ama en iyisi citroen ds serisi ds 5 ve ds4 te idi.. birde fiat 500l de iyi sayılırdı..
  • Aracın en güzel ses kalitesini ben de radyodan alıyorum.Radyoda dinlediğim müzikler yukarıda yazan arkadaşın dediği gibi cd veya usb den çok daha kaliteli ses veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

quote:

Orijinalden alıntı: Emre9110

320 Kps Muzikler de zaten butun ses sistemleri ortalama ustu ses veriyor,tatminkar hepsi gunumuz de..Radyo'da daha cok belli eder ses sistemi....Ford'un Sony sisteminde radyodan muzik dinleyin,anlarsiniz ne demek istedigimi..

Kaynak kötü olduktan sonra sistemin iyiliğinin pek önemi kalmıyor. 308'in standart ses sistemi her kaynakta vasatın altında. Radyosu ise Denon opsiyonu bulunsa dahi sıkıntılı, radyoda iken tizleri sönümlüyor ilginç şekilde, biraz boğuk kalıyor(du) sesi.

2 yıl kullandım Denon opsiyonlu 308'i. Hep usb dinledim Gayet güzeldi, hala arıyorum bazen. Bagajdaki küçücük sub boyundan büyük işler başarıyor, standart hoparlörleri ile herhangi bir aracın baslarda o detayları diğer seslerden ayırabilmesi mümkün değil.

Arkadaşın 1 serisi BMW'sinde standart ses sistemi radyoda benim arabadan iyiydi mesela (ses çıkış gücü olarak değil ama sesin temizliği olarak). Fakat diğer kaynaklarda Denon ile kıyaslanacak halde değildi.

Şimdiki aracımda da standart ses sistemi mevcut (w212 E serisi), gayet tatminkar fakat bazen küçücük detaylarda Denon'da duyduğum ayrıntıları yakalayamıyorum, aynı mp3 dosyaları ile.

• rst78 kullanıcısına yanıt
    Ford Sahibi degilim ancak uzun sure Sony Sistemli Focus kullandim..Radyo'da 320 Kps kalitesinde muzik sistemi var resmen...Yani Distaki dikiz aynalar titriyor o derece..Sanki Sub varmis gibi ama yok tabi..

Usb'de hic muzik dinlemedim dinlesem neler duyarmisim demek ki :)

Dedigim gibi Usb'de zaten cogu marka iyi ses veriyor ancak Radyo'da sanki Profesyonel ses sistemi varmis gibi haz aliyorsan, Usb Ayri bir boyuttur sanirim :)

• Fiat Bravoda o kadar sürüş dinamiği olmasına rağmen emition paket aracımda ses çok kötüydü. Audi A3 ise iyiydi. ford sony ile bence gayet güzel.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.