Şimdi Ara

Balık Almak İstiyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir kaç gündür aklımda balık alma fikri var. Daha önce japon balığı beta vs. beslemişdim ama profosyonel bir şekilde değil japonları yuvarlak kavonozlarda betalarıda küçük cam kavonozlarında beslemiştim. İyice araştırdım daha yeni başlayan biri için en uygun balık lepistes Sürekli yavruluyor ve pek bir şeye ihtiyacı yok gibi Bir kaç yerde 40 LT. Su gereksinimi var yazıyordu akvaryumla ilgisi olan arkadaşlar hangi malzemeleri almam gerektiğini akvaryum ebatı lt. almam gereken yem canlı bitki vs. yardımcı olurlarsanız sevinirim.

• bu sitede aradığın her şeyi bulursun hatta bunların forumuda var oraya da takıl istersenhttp://www.akvaryum.com/poecilia_reticulata_(lepistes_guppy)_tatlisur_5_194.asp#b

ama ben sana zebra balığını öneririm çünkü canlı doğuranlar yavrularını pek korumazlar hemen yerler . Bu zebra balıklarıda canlı doğuran gibi sürekli yavrularlar ve onları korurlar bunları izlemesi çok zevkli oluyor sürekli dadı gibi yavruları ağızlarına alıp güvenli yere falan taşıyorlar http://www.akvaryum.com/amatitlania_nigrofasciatum_(zebra)_tatlisur_88_332.asp#b

Birde kesinlikle fanusta balık besleme

• Zebra çiklet için minimum 70-80 litrelik akvaryumdan bahsediliyor, bir dişi bir erkek.
    Lepistes için ise 30-40 litrelik akvaryumda 1e3d , 1e4d olabilir. Yada 50-60 litrede 3e10d gibi bakabilirsiniz. Ben 65 litrede 4e12d bakıyorum. 3 çöpçü ve 2 vatoz ile birlikte. Akvaryumda canlı bitki ile plastik bitki bir arada var, şuan 45 tane yavrum büyüklerle birlikte yaşıyor ve büyükler yavruları yemiyor. Alıştıktan sonra problem olmuyor eğer saklanacak yerleri olursa yavrularına hiçbir şey olmaz.

Akvaryum litrenize göre balık sayısını belirleyin,
    -Akvaryum litrenize göre bir ısıtıcı
    -Yine litrenize göre iç filtre (hava motoruna gerek yok)
    -Canlı bitkileriniz ve görsellik için zemine kum (yine litreyle orantılı miktarı değişecek)
    -Canlı yada plastik bitki
    -Derece
    -Pul yem , bitkisel içerikli tablet yem
    -Haftada bir dipten %30 su değişimi
    -Dip çekim hortumu

İlk kurulumda bazı zorluklarla illa ki karşılaşacaksınız.

• Yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • Doberman Pinscher D kullanıcısına yanıt
    40-50 litrelik akvaryumda biraz bitkilendirmeyle 1e3d özel tür lepistesle başlarsanız zevk alacağınızı düşünüyorum.Özel tür lepisteslere rağbet fazla olduğu için yavrularını elden çıkarmakta zorlanmazsınız.Zebrayı beslemenizi tavsiye etmiyorum.Çok fazla yumarta döküp fazla sayıda yavru çıkarıyorlar bu yüzden de hiç talep olmuyor.Onlardan alacağınız yavrular başınıza dert olacak bedava verseniz yine almıyorlar hiç bulaşmayın zebraya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezeryildirim

40-50 litrelik akvaryumda biraz bitkilendirmeyle 1e3d özel tür lepistesle başlarsanız zevk alacağınızı düşünüyorum.Özel tür lepisteslere rağbet fazla olduğu için yavrularını elden çıkarmakta zorlanmazsınız.Zebrayı beslemenizi tavsiye etmiyorum.Çok fazla yumarta döküp fazla sayıda yavru çıkarıyorlar bu yüzden de hiç talep olmuyor.Onlardan alacağınız yavrular başınıza dert olacak bedava verseniz yine almıyorlar hiç bulaşmayın zebraya.

Özel lepistesler heralde zor bulunan iri renkli lepistesler. Ben daha yeni olduğum için şuan yavru almayı satmayı pek düşünmüyorum biraz deneyim edindikten sonra sizin dediklerinizi yapmak mantıklı fakat ilk günden lepistesleri öldürmek istemem :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doberman Pinscher

quote:

Orijinalden alıntı: sezeryildirim

Özel lepistesler heralde zor bulunan iri renkli lepistesler. Ben daha yeni olduğum için şuan yavru almayı satmayı pek düşünmüyorum biraz deneyim edindikten sonra sizin dediklerinizi yapmak mantıklı fakat ilk günden lepistesleri öldürmek istemem :)

Aslında bakımı o kadar zor değil.Özel tür lepistesler sadece kendi türleri arasında çiftleştirilmiş saf ırklara genel olarak deniliyor.Melez ırklara göre daha dayanıksız anca uygun bakımda ömrü daha çok oluyor.Melezlere göre yavrulaması daha uzun ve bir batımda daha az yavru veriyor.Melez lepistesleri 50 kuruşla 2 tl arasında alabilirken özel türleri 5-15 lira arası alabiliyorsunuz.Bence melezlerle hiç uğraşmayın 1e 3d beğendiğiniz 1 tür safkan ırk seçin ve besleyin melezlerle hiç uğraşmayın.

Hocam alın lepistesi rahat edin :) bi sabah kalktım 30 tane yavru atmış toplayana kadar canım çıktı az zahmetliler versen yiyolar vermesen yemiyolar (bkz komşum 4 gün beslemedi hayvanlar hala yüzüuo ) ama kasti değil acil bi işi olduğu için besleyemedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaptaNn10

Hocam alın lepistesi rahat edin :) bi sabah kalktım 30 tane yavru atmış toplayana kadar canım çıktı az zahmetliler versen yiyolar vermesen yemiyolar (bkz komşum 4 gün beslemedi hayvanlar hala yüzüuo ) ama kasti değil acil bi işi olduğu için besleyemedi

Hocam doğru diyorsun aşırı ilgi isteyen bir tür değil ve ben daha yeni olmama rağmen bağlandım :) bir yerde Bakamadığınız zaman uzun süre aç durabiliyorlarmış ve yavruları falan varsa onları yiyip beslenebiliyorlarmış :)
    Ayne öyle hocam acıma yok 30 tane yavrunun bi çoğu nu yedi ben alana kadar ama japondan daha iyi :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.