Şimdi Ara

bankacı arkadaşlar yardım gerekli (ben mi dolandırcıyım o mu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • internetten bir arkadaşla alışverişimiz vardı. sözde..

benim ismim ozan karşı tarafın ismi ersin

şimdi öncelikle belgeleri ortaya döküyorum

bana 200 tl + 200 tl gönderdiğini iddaa ediyor bende paranın gelmediğini

öncelikle ya ortada bir yanlışlık var yada ikimizden biri dolandırıcı

onun belgeleri
    bankacı arkadaşlar yardım gerekli (ben mi dolandırcıyım o mu)bankacı arkadaşlar yardım gerekli (ben mi dolandırcıyım o mu)

en alta sıkıştırılmış kısımdayım gönderdiği kişinin ismi ozan yani ben. talimat olarak onu gösteriyor. bildiğimiz dekont göndermedi.

gönderim yaptığını iddaa ettiği tarihlerde ve sonrasında ödeme yok

şimdi beni tehdit ediyor savcılığa vericem diye. tanıdıkları varmış filan polise de vericekmiş

ver dedim

sonra tehdit etmeye başladı tek küfür etmediğim halde klavye delikanlısı dedi

hepiniz tahmin ediyorsunuz isterseniz yayınlarım tehditlerini

bende hukuk önünde hesaplaşırız sen ver beni savcıya dedim

şimdi sıra benim belgelerimde

bankacı arkadaşlar yardım gerekli (ben mi dolandırcıyım o mu)bankacı arkadaşlar yardım gerekli (ben mi dolandırcıyım o mu)

başka hesapla mı giriş yaptın başka iban mı gösteriyorsun diye düşünen olur diye video da atıyorum
    https://www.youtube.com/watch?v=7X3DEGLkmpE&feature=youtu.be

ortada ya bir sorun var dedim yada dolandırıcı olan sensin ve profosyenelce yapıyorsun bunu dedim

yani özetle yorumlarınızı bekliyorum

bu da dekont diye bana attıkları da bunlar 200 + 200 tlbankacı arkadaşlar yardım gerekli (ben mi dolandırcıyım o mu)

• talimat diye attığı kağıttaki senin bölümün fontu ve boyutu farklı. düzenleyip, yazıcıdan çıkarmış. sanırım ürün satışı. parayı görmeden bir şey gönderme. hiç dolandırıcısın falan da deme sorununu bankanla çöz de daha fazla da cevap verme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [Eren] -- 14 Haziran 2017; 17:44:39 >
  • eleman seni koparıyor sahte o belge fotoları sakla evrakta sahtecilik vs derken onu kervana bi takarlar hayret edersin
  • bankacı arkadaşlar yardım gerekli (ben mi dolandırcıyım o mu)bankacı arkadaşlar yardım gerekli (ben mi dolandırcıyım o mu)bankacı arkadaşlar yardım gerekli (ben mi dolandırcıyım o mu)bankacı arkadaşlar yardım gerekli (ben mi dolandırcıyım o mu)bankacı arkadaşlar yardım gerekli (ben mi dolandırcıyım o mu)

yeşiller benim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi güzelgünler -- 14 Haziran 2017; 18:25:28 >

• [Eren] kullanıcısına yanıt
    akbanka da sordum bu hesap kapalı dediler birşeyleri birleştirmiş bu dediler o tarihlerde ödemesi yok hiçbir yere..ilginç olan bu

bir 10 dk baktılar öyle karışık işler çözemedim ben

ortada resmi evrakta sahtecelik varsa ilgilenin dedim. ha saf değilim de acaba bende mi sorun diye düşündüm başta.

dekont atmamak da ısrar etmesi bana dekont diye ödeme sayfası ekranı göndermesi

ve dikkat ederseniz bakiyesinde hep tutarsızlıklar var de ekrana nasıl çıktı o

benim anlamadığım neden haklıymış gibi sabahtan beri beni savcılıkla tehdit ediyor ve sürekli aramak istiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi güzelgünler -- 14 Haziran 2017; 18:32:5 >
  • Buram buram dolandırıcı. Numarasını özelden atar mısınız acaba? Gerekli açıklamayı ben yaparım. Küfür falan etmem emin olabilirsiniz
  • Git hakaretten şikayetçi ol akıllansın.
  • KhaZiggs kullanıcısına yanıt
    açıklama anlamıyor abi dekont diye bana yutturuyor bende herşeyin farkındayım da tereddüte düştüm sözde hesap dökümünü atınca üstteki arkadaş sağolsun punto açıklaması yaptı.

akbank da bir ara problem vardı acaba ondan mı oldu diye düşündüm. çocuk kandırıyor özetle ama var bir iş bu elemanda
  • kesinlikle dolandırıcılıktır geriye dönük hesap özetini sana atabilir bankacı arkadaşlar yardım gerekli (ben mi dolandırcıyım o mu)

şu şekilde atmasını iste
    ve o işlemin dekontunu kendi mail adresine direk bankadan gönderilmesini iste bunu yapmak çok basittir eğer dekont direk o bankaya ait mail adresinden senin mail adresine gelirse tamamdır ama atmam uğraşamam filan diyip konuyu kapatmaya çalışırsa dolandırıcıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zenmate -- 14 Haziran 2017; 21:22:24 >

• zenmate kullanıcısına yanıt
    dekont attım ya diyerek son iki resmi gösteriyor.

sonrada özellikle sıkıştırmış sanırım son iki sırada tuhaf bir puntoda yollamış göstermiş. ibanım felan yazıyor ismimle

ısrarla dekont istedikçe attım ya - savcılığa veririm - bu iş burda bitmez taktım kafayı senle uğraşıcam - ramazan ramazan -

dekont at diyorum

banka geriye dönük vermiyor diyor

sonra attım ya diyor

işi yokuşa sürüyorsun diyor.

uğraşamam bununla neyseki kaybım yok. niye inat etti bukadar çaba harcıyor onu anlamadım.

gönderdiği savcılık giriş fotoğrafı komedi zaten muhtemelen google da ürgüp savcılık yazıp bana postaladı.

ama dilekçe ve sahte belge için emek harcamış

bankaya gittim rica ettim bu hesabı inceleyin diye - bu hesap kapalı-aktif değil birşeyler dedi hesap giriş çıkış aylardır yok dedi kesin olan şey şu ki bana para felan gelmedi.

zaten bankaya gidip lafta kaşeli belge almış buna gerek yok ki her banka online işlemlerden geriye dönük gösterir

dekontada ulaşır

son olarak saçma olan 2 şey daha var

1. saat 19 da gönderdiği eft talimatında nasıl hesaptan çıkış oluyor onu anlamadım sabah bakiye olursa düşer onunki akbank benimki finansbank en para

2. işlemi online yapmış bana attığı ödeme ekranına bakarsınız . dekont diye bana kakalamaya çalışıyor

cidden aklım almadı niye inat etti bukadar

özetle okuyan varsa aman dikkat diyorum hesabınıza para düşmeden işlem yapmayın

ve sizi dolandırıcılıkla savcılıkla tehdit etmesine izin vermeyin.

• güzelgünler G kullanıcısına yanıt
    aynen hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: güzelgünler

dekont attım ya diyerek son iki resmi gösteriyor.

sonrada özellikle sıkıştırmış sanırım son iki sırada tuhaf bir puntoda yollamış göstermiş. ibanım felan yazıyor ismimle

ısrarla dekont istedikçe attım ya - savcılığa veririm - bu iş burda bitmez taktım kafayı senle uğraşıcam - ramazan ramazan -

dekont at diyorum

banka geriye dönük vermiyor diyor

sonra attım ya diyor

işi yokuşa sürüyorsun diyor.

uğraşamam bununla neyseki kaybım yok. niye inat etti bukadar çaba harcıyor onu anlamadım.

gönderdiği savcılık giriş fotoğrafı komedi zaten muhtemelen google da ürgüp savcılık yazıp bana postaladı.

ama dilekçe ve sahte belge için emek harcamış

bankaya gittim rica ettim bu hesabı inceleyin diye - bu hesap kapalı-aktif değil birşeyler dedi hesap giriş çıkış aylardır yok dedi kesin olan şey şu ki bana para felan gelmedi.

zaten bankaya gidip lafta kaşeli belge almış buna gerek yok ki her banka online işlemlerden geriye dönük gösterir

dekontada ulaşır

son olarak saçma olan 2 şey daha var

1. saat 19 da gönderdiği eft talimatında nasıl hesaptan çıkış oluyor onu anlamadım sabah bakiye olursa düşer onunki akbank benimki finansbank en para

2. işlemi online yapmış bana attığı ödeme ekranına bakarsınız . dekont diye bana kakalamaya çalışıyor

cidden aklım almadı niye inat etti bukadar

özetle okuyan varsa aman dikkat diyorum hesabınıza para düşmeden işlem yapmayın

ve sizi dolandırıcılıkla savcılıkla tehdit etmesine izin vermeyin.

Bazi bankalarda eft saatinden sonar talimat gecersen parayi hesaptan aliyor, emirlerde bekliyor (ornek degismediyse garanti)
    bazi bankalar ise hesaptan parayi almiyor eft saati acilinca hesap musaitse emir yerine getiriyor.

Velhasil arkadasin yaptigi su sekilde

1 - eft saatinin gecmesini bekle
    2 - eft gonder para hesaptan ciksin
    3 - eft emirlerine gir emrin screen shotini ve hesap hareketini al
    4 - emir screenshotlarini ozana yolla
    5 - dolandirma islemi tamamlandiginda emirleri iptal et

• AMCAM KAYSERİ BAŞSAVCISI'ndan sonra okumadım.
  • git ver savcılığa ne uğraşıyon
  • kardeşim para senın hesabına geçtimi geçmedi. o zaman yapacagım bir şey yok de engelle geç o yayın neyse şimdiden kapat
  • BoClient B kullanıcısına yanıt
    adam profosyenel yani 😁 tesekkur ederim bu iyi bilgi oldu bana talimat iptal edince dokumde gozukuyor mu bu a b olayi nedir bilginiz var mi acaba
  • Zeen Z kullanıcısına yanıt
    akbank da bir ara problem vardi dostum hatirlarsin grevden mi nedir talimatlar gec gidiyordu

acaba onda mi hata mi oldu dedim adami suçlamak istemedim

birde cok dostca yaklasti başta

ama sonra işi yokusa suruyorsun diyip ben suclayinca killandim

haklisin neyse ki zararim yok. cevaplar icin hepinize tesekkur ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi güzelgünler -- 15 Haziran 2017; 14:57:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: güzelgünler

adam profosyenel yani 😁 tesekkur ederim bu iyi bilgi oldu bana talimat iptal edince dokumde gozukuyor mu bu a b olayi nedir bilginiz var mi acaba

a alacak b borç. muhasebe dili
  • Bankada çalışıyorum. Adam dolandırıcı. Savcılığa isterse şikayet etsin. Bankadaki gerçek veritabanına bakıldığında o işlemler gözükmeyecek. Evrakla oynadığı fotoğraflardan da çok net belli oluyor. Engelle geç. Hiçbir şey yapamaz
  • Poka Yoke kullanıcısına yanıt
    bankaya gittim - baktılar zaten rica ettim bu hesabı bir inceleyin dedim. bendeki dökümleri gösterdim onlara onlarda kendi ekranlarından baktılar sisteme.

hesap kapalı aktif değil gibi birşeyler dediler tam anlamadım ama bu belgeleri mi birleştirmiş eklememi yapmış ne yapmış anlamadık dediler.

neyse sorun kalmadı 1 gündür de yazmıyor zaten artık gözümü korkutmaya çalıştı aklınca erkek ol felan klavye delikanlısı akdakd

neyse tekrar tekrar hepinize teşekkür ediyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.