Şimdi Ara

Barton Çekirdekli XP serisi üretimi sonamı eriyor.?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Barton 2500 almak istediğimde bundan 1 ay önce piyasada yoktu yerine sempron 2500 aldım gayet memnunum. Ancak o dönemde bulunmamasını stok darlığına vermiştim. Şimdi arkadaşlara bilgisayar toplamaya kalkıyorum. Bir çok bilgisayarcı artık barton yok diyorlar gelmiyecek diyorlar. Bazı bilgisayar firmalarının sitelerinde var diyorum bilgisayar satıcılarına; onlarda diyorki : canım o firmanın elinde stok almıştır satıyordur. Yoksa artık yenisi gelmeyecek diyorlar.

Şaştım kaldım bu işe noolacak şimdi barton işlemcilerin tahtına sempron oturamaz bunun yerine mobile işlemcilermi olacak artık?

• evet, bir kac aya kadar athlon xp'ler uretilmeyecek, 462pinli sempronlar da fazla uzun omurlu degiller.
  • +1 sempronlar yüksek cacheli( 256KB ) celeronlara rakip olarak çıktı piyasaya (fiyat açısından) gelecek 64 bitte .
  • YAKINDA ATHLON XP ÜETİMDEN KALKACAK
  • Sempron lar da yakında piyasadan kalkacaktır zira amd işlemci işinde yepyeni bir dönem başlattı , bu sürecin gereksinimi olarak elimizdeki işlemcilerin artık üretilemeyecek olması bence oldukça mantıklı
  • Bence sempronlar tıpkı celeronlar gibi artık uzuun bir süre devam eder. Ucuz işlemci alternatifi olarak sadece sempronlar kalacak gibi gözüküyor. Ben AMD 64lerin 70-USD lere düşeceği kanısında değilim. Haa düşersede AMD nin en son çıkardığı işlemcisinden çok daha yavaş bir model olarak kaldığı zaman olabilir.

Bence AMD nin eli tutulur yeni bir işlemcisinin en düşüğünün fiyatı 100-150 USD arasında bir ortalamada kalacak ileride. Kendini yavaş yavaş Intelin fiyatlarına yaklaştıracağa benziyor. Ama gene de bence her zaman AMD Intelden daha ucuz ve performanslı olacak sanırım....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.