Şimdi Ara

Baskı-balata-bilya-volant değişimi 25bin TL (Egea 1.6 Multijet) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41
Cevap
0
Favori
2.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Şu an benim de gıcırtı ve titreşim yok. Değişirsem yapar mı bir de. Hay Allah ya
  • sahin1001 S kullanıcısına yanıt

şans diyelim hayırlısı

selamlar. orjinal hangi marka tam bilmiyorum ama marelli var valeo var birkaç marka daha vardır. fiyat hakkında inanın hic bilmiyorum.

• Aracım 115000 km de iken baskı balata değiştirdim.Usta mutlaka volan da değişeceksin dedi.Değistirmedim ve 185000 km ye kadar sorunsuz kullanıp sattım
  • %20'si kdv zaten bunun yani fiyat normal. Volanta gelince riski size kalmış, sorun çıkartırsa 15 bin TL boşa gider.

• Bu risklerin farkındayım. Teşekkür ederim yanıtlarınız için. Volant kontrol edilebilir bir şey mi?
    Titreme varmı çalışırken
  • Sinirli ve Süratli kullanıcısına yanıt
    Yok hocam
    Zoruna gidiyor biliyorum ama o lanet değişmeli işte. Motoru açtırıp tek silindiri değiştirmek gibi bişey olur volantı değişmemek.
  • Sinirli ve Süratli kullanıcısına yanıt
    Aslında bu meret mecburi değişecekse sonuna kadar gitmeyi istiyorum. Horon oynarcasına titreyene kadar. Yoksa parçayı kurtarma derdindeyim. Tabi kesemi de.
  • Sökünce zor anlaşılır, eğer ayağını debriyajdan çektiğin zaman bir şangırtı, sallantı, bariz bir titreşim yok ise parça da sorun yoktur.

Genelde 200 bin kmyi zorluyor bu parça, eğer usta da bana 200 bin km üstü gidenler var derse ben riske girer değiştirmezdim. Bende 1.3 multijet vardı onlarda 200-250 bin kmyi benim kullanıma göre rahat gidiyordu.

• tenekekutu kullanıcısına yanıt
    Tamircisin ellam işçilik kumarını oynadığına göre.
  • tenekekutu kullanıcısına yanıt
    1.3lerde sabit volant var hocam. Taşlayıp devam ediyorlar.
  • Fiat'ı bilmem ama 200bin km'de PSA 1.6D motorlu aracım var. 100bin km civarı içindeki bir yayı kırıldığı için sadece baskı balata bilya değişti, volant değişmedi. Sachs marka set kullanılmıştı. Ses ya da sorun yok, araç şu anda 205bin km. Ben olsam bozulana kadar değiştirmezdim, ama aracımı zorlamam yumuşak kullanırım. Bunun da etkisi vardır. K.

1.3 75likler sabit,90lıklar oynar volant

• UltimateRs U kullanıcısına yanıt
    Bilmiyordum hocam. Yetkili servis öyle dedi bana

Opeller de hareketli

• 15,500 Baskı balata volant ve bilya orjinal fiyatı mı işçilik hariç?

• OrQuN kullanıcısına yanıt
    İşçilik hariç. Valeo marka
  • volant illa değişecek diye bir şey yok. söktürüp baktırın göbekte oynama varsa değiştireceksiniz mecburen.

25 bin çok bence, yetkili servislik bir işlem de değil.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.