Şimdi Ara

Baskı-balata-bilya-volant değişimi 25bin TL (Egea 1.6 Multijet)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
2.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yetkili servisten aldığım fiyat bu. Volant değişmeli diyor görmeden. Oynar volant var araçta sonra gıcırtı yapar tekrar masraf edersin dedi.

Bilgisi olan fikir verebilir mi? Değişim gerekli midir?
    Şanzıman indiğinde bakınca değişmese olur denebilir mi?
    Diyelim tümü değişecek, 25 bin TL fiyat yetkili servis için uygun mu?

Ekleme: araç manuel.

Bir ekleme daha: 1. viteste kalkışta titreme yok. Sadece 3-4 viteste gaza abanınca devir 3bine sabitliyor hız geriden geliyor. Bunu da çok nadir yapıyor. Şanzımanda uğultu var bir tek. Baskı balata hariç neyden olabilir? Şanzıman yağını geçtiğimiz ağustos ayında değiştirdim.
    Km:123.000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahin1001 -- 29 Kasım 2023; 20:29:4 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Çift kavrama mı tek kavrama mı?

Manuelse git özel serviste yaptır aldığın araç egea parçası her yerde gırla ustası her yerde var yapacağı iş mekanik zaten bilgisayara bağlamayacak zor bişey yapmayacak.

Edc ise masrafı iki kat oluyor. Edc ise verdikleri fiyat fazla uygun. 1000 dolar civarı parçası tutar zaten...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayni motor alfada 5 ay once degistirdim ayni parcalari 14-15 falan tutmustu. 1. ve 2. vitese resmen abanarak geciriyordum. Kalkista arabayi salliyordu.

• sahin1001 S kullanıcısına yanıt
    Fiyat fena degil.ozel serviste yaptirsan 20 civarina mal olur

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Araç manuel vites. Valeo marka set 15.500₺ işçilik 4bin filan bulur sanıyorum sanayide. Servis biraz indirim yaparsa yaptırayım bari

Volantı değiştirmezsen horon teptirtir sana. Mecbur değişeceksin. 1.6 mj almak için çok hevesli idim zamanında. Bu volant şeyine bulaşmadım. Aynı dert opellerde de var.

• sabit volant olaydı,değişmesine gerek yoktu ama oynar volant değişecek yapacak bi şey yok,volant konusunda servis doğru söylüyor,

serviste yaptıracağınıza dışarda yaptırın parçaları kendiniz alın

orjinal lancia kutusundada valeo çıkacak zaten

bu arada servis danışmanı insiyatifinde yüzde 20 indirim hakkı bulunuyor,genelde fiat servisleri yüzde 10 yapar yollar bilginiz olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UltimateRs -- 30 Kasım 2023; 6:5:53 >
  • Sinirli ve Süratli kullanıcısına yanıt
    Ben bu volantı değiştirmemek için erken davranıyordum. Yani öyle öğrendim zamanında. Baskı balatayı tamamen bitirirsen volantı yersin diye. Şimdi volant her halükarda değişecekse gittiği yere kadar gitmem daha doğru değil mi? Şimdilik bir gıcırtı, titreşim yapmıyor. Sadece debriyaj sertleşti

Bilemem artık kendi kararın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 30 Kasım 2023; 12:30:55 >

Madem öyle mapa marka baski balata rulman seti al sadece işcilik ve debriyaj seti değiştirt 7000 tl anca tutar. Bir dahaki sefere volantla beraber tam set degişimi yaptırırsınız.

• motograter M kullanıcısına yanıt
    Volantı yüzeyi ile ilgili değil problem. Hareketli kısmının ömrü var. Oynar volan. Çalışırken titremesin diye sivri zekalının biri geliştirmiş. Öteki sivri zekalının biride milletin eli muhtaç olunca fiyatını arşa çıkarmış.

• 123 binde volant neden değişiyor? Şemsiye diken aksam bu fiyat anlamında çünkü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Linea forumlarında da görmüştüm. Oynar volant için 100bin ömrü var denmiş. Bence de çok para ama araç değiştirecek durumum yok. Satıp daha iyisini alamam. Sorduğum bir kaç yer değiştirme diyor ama sonra başıma iş çıkarırsa tekrar işçilik vermek koyar bana. Bu arabaya bi 120bin daha biner miyim bilmiyorum.

• Volant 10 bin TL baskı balata 5000 TL burdan hesap edin

Parçaları siz alıp özel bir serviste yaptırırsanız 3 bin TL işçilik verirsiniz ortalama herhalde

• Parçayi biliyorum. Fabrikanın taktığı parça olduğu için 200bini zorlayabilir. Bence ikinci set değişimine kadar rahat gider diye düşünüyorum.

• oynar volant vites geçişlerinde ve gazdan ayağınızı çektiğinizde vitesteki aracın sarsıntı-silkelemesini düşürmek için tasarlanmıştır. baskı balata değişimi gerekecek kadar araç kötü durumdaysa set olarak değişir. zaman artık "ben takıntılıyım en ufak şeyde değiştiririm" devri değil malesef. 220binde aldığım araç şu an 300binde hala değiştirmedim. benden önce ne zaman değişti bilmiyorum. her ay antalya-izmit arası taşıyor beni sorunsuz. çok bariz bir sorun hissettirmeden hiç bir usta lafıyla baskı balata değiştirmem.

• Bir risk alıp sadece baskı balatayı değiştireceğim sanırım. Bu kadarına bütçem çok zorlanacak

• arabam otomatik oynarvolantlı bravo. km 153000. aynı baskıyı kullanıyor büyük ihtimalle. bende hic sorun sıkıntı yok.

gelelim sizin arabanın konusuna.

volant 12k desek. set de 5k diyelim hadi. (orjinal parçalardan bahsediyorum) 17. 8 de işçilik almış oluyor.

parçaları dışarıdan alıp özel serviste yaptırırsanız en aşağı 8k falan cebinize kalır.

orta kalite malzemeli alırsanız 10 civarı tahmini kalır.

volant tamir yapan yerler var ama hiç görmedim yapan bilmiyorum. birkac reklamına denk gelmiştim.

• aynısı tjet puntoda başıma geldi debriyaj bitti,baskı balata ve rulmanı aldım dedim deneyeyim şansı,baskı balatadan önce ses gelmeyen volanttan ses gelmeye başladı debriyajdada yumuşama olmamıştı,volant sonrası kendine gelmişti haberiniz olsun,illa volant değişin demiyorum otomobil sizin sonuçta ben yapmazdım değişirdim

• ugacomtr U kullanıcısına yanıt
    Valeo marka seti volant dahil 15.5a alabiliyorum. Orijinali de valeo üretiyormuş. 3-4 arası işçilik olur dendi sanayide. Nasıl fiyat?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.