Şimdi Ara

başlık değiştirildi(İZMİR deki KA-STYLE FİRMASINDAN UZAK DURUN)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
3.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzun zamandır aracıma cam filmi çektirmek için arayış içerisindeyim. Forumdaki tüm mesajları okudum. 3M,Llumar,Solargard,Solarmaster,Ziebart arasından Solarmasterı ürünlerinin teknik bilgilerini elde edemediğimden eledim. 3M i camda 3m logoları oluyormuş. Bu nedenle eledim. Ziebart ı hem çok para istediğinden hemde teknik özelliklerini öğrenemediğimden eledim. Teknik bilgilerde en iyi film Solargard görünüyor. Onada bölge distribütörü Ka-Style çok para istedi. Bir cevap çıkmaz ise haftaya Süpernovada Llumar air80 ve Atr 50-35 film çektireceğim. Aşağıdaki sorularda bilgisi olanlar mesajlarını esirgemezse çok memnun olurum.

İzmir'de Ka-Style hariç Solargard cam filmi uygulayan bir yer var mı?

Bir başka sorum da İzmir de Llumar ege bölge distribütörü Süpernova da cam filmi yaptıran var mı? Varsa işçilikten memnun kaldınız mı?

Film cezası almamak için aracımın tüm camlarına air80 yaptırsam (teknik özelliklerde ısı koruması atr 35 ile aynı rengi sadece çok açık) nasıl olur?

Solargard Teknik Özellikleri

Llumar Teknik Özellikleri

Ka-Style Firması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baykus45 -- 5 Ağustos 2014; 23:48:33 >

• Ka-Style ne kadar fiyat verdi acaba? bende düşünüyorum ama son zamanlarda çıkan ceza yazılıyor muabbeti yüzünden yeni aldığım araca 6 aydır yaptırmadım. eski aracımı aldığım hafta sonaxta orta ton yaptırmıştım, memnun da kalmıştım kabarma solma hiç bişey olmamıştı kullandığım 2,5 sene boyunca.

birde mesela ömür boyu garantili denmişti. kabarma solmada ücretsiz yenileme falan. Ka-Style da bu şekilde garanti veriyormu, yada diğer markalar ve yapan yerler.
  • bdurmus kullanıcısına yanıt
    Sırf ceza muhabbeti olmasın diye aracımı komple air80 mi yapsam diye düşünüyorum. Isı koruması %43 ve çok iyi.

Solargard bayi Ka-Style:
    HPQuantum; Ön cam hariç= 550TL

Ultra Performans; Ön cam hariç=1000TL

Sadece ön cam için Ultra Performans=500TL

Llumar bayi Süpernova:
    ATC serisi; Ön cam hariç=300TL
    ATR serisi; Ön cam hariç=350TL

Ön cam (Air 80 blue) dahil ATR serisi=550TL

İlk mesajda yazdığım tüm markaların en az 5 yıl bu konularda garantisi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baykus45 -- 5 Haziran 2014; 20:51:12 >
  • Ka-Style tekrar aradım ve 450 tl ön cam hariç hp Quantum 52 yaptırdım. Fakat Ka-Style bende tam bir hayal kırıklığı yarattı. Yaklaşımları hiç profesyonelce değildi. Aracım o gün pislik içindeydi. Sordum, yıkama yapılıyormuş. Fakat aracı yıkamadan tüm o toz toprağın içinde sadece camları silip cam filmini taktılar. İzmirde neredeyse 15 farklı yeri aradım. Ziebartan sonra en pahalı burasıydı. Fakat bölge bayisinde yaptırayım,3 kuruş fazla veririm ama işim sağlam olur düşüncesindeydim. Fakat gördüğüm hizmet çok amatörceydi.

Sonuç takılan tüm camlarda hava kabarcıkları var. Açıkcası tam bir hayalkırıklığına uğradım. Duruma kendilerine bildirdim. Konuya yaklaşımları güzeldi. Aracı getirmem halinde ilgileneceklerini söylediler. Fakat önemli olan netice nasıl olacak? Camları tekrar yaptırdıktan son durumu ve izlenimlerimi tekrar paylaşacağım. Şimdilik Ka-Style benim için bir soru işareti.

• quote:

Orijinalden alıntı: daimon45

Uzun zamandır aracıma cam filmi çektirmek için arayış içerisindeyim. Forumdaki tüm mesajları okudum. 3M,Llumar,Solargard,Solarmaster,Ziebart arasından Solarmasterı ürünlerinin teknik bilgilerini elde edemediğimden eledim. 3M i camda 3m logoları oluyormuş. Bu nedenle eledim. Ziebart ı hem çok para istediğinden hemde teknik özelliklerini öğrenemediğimden eledim. Teknik bilgilerde en iyi film Solargard görünüyor. Onada bölge distribütörü Ka-Style çok para istedi. Bir cevap çıkmaz ise haftaya Süpernovada Llumar air80 ve Atr 50-35 film çektireceğim. Aşağıdaki sorularda bilgisi olanlar mesajlarını esirgemezse çok memnun olurum.

İzmir'de Ka-Style hariç Solargard cam filmi uygulayan bir yer var mı?

Bir başka sorum da İzmir de Llumar ege bölge distribütörü Süpernova da cam filmi yaptıran var mı? Varsa işçilikten memnun kaldınız mı?

Film cezası almamak için aracımın tüm camlarına air80 yaptırsam (teknik özelliklerde ısı koruması atr 35 ile aynı rengi sadece çok açık) nasıl olur?

Solargard Teknik Özellikleri

Llumar Teknik Özellikleri

3m logoları istenirse siliniyor.

Ziebart'tan teknik özellikleri öğrendim. Metalize film kullanıyorlar. Açık ton %50 veya 1 numara ayarında. %35 ısı enerjisi kesiyor.

hava kabarcıkları birkaç gün içinde çıkar deniliyor genelde.

kimse cevap yazmamış sanki, biraz bilgi paylaşım olmuş konunuz. Ben de takviye yapayım istedim.

• Eng. kullanıcısına yanıt
    3m logolarının siliniyor olduğunu bilmiyordum. Bilseydim 3m i de tercih edebilirdim.
    Ziebart bana buna benzer birşeyler söyledi ama sadece lafta. Yazılı bir bilgi veremiyor. Unutmamak gerekir ki llumar, 3m veya solargard gibi bilinen markaların bile kötü ürünleri var.
    1 hafta hava kabarcıklarının geçmesini bekledim. Bu sürenin 4 günü hava kapalı idi. 3 gün ise yeteri kadar bol güneş vardı. Sanırım benimkinin nedeni biraz da tozun kalması.

Takviyen için teşekkürler. Bilgi istemek için yazdım ama kimse yardımcı olmadı. Bende bodoslama yer seçimi yaptım ve biraz hayalkırıklığına uğradım. Bana olmadı ama başkasına faydası olur diye konuya devam ediyorum. Aslında forumda biraz yardımcı olsalardı arayıp bilgilerini ve fiyatlarını aldığım tüm yerlerin ayrıntılı bilgilerini verecektim. Etraflıca konuyu tartışacaktım. Ama ilgilenen olmadı. İzmir de yaşamadığımdan gidip görmedim sadece telefonla bilgi aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: daimon45

3m logolarının siliniyor olduğunu bilmiyordum. Bilseydim 3m i de tercih edebilirdim.
    Ziebart bana buna benzer birşeyler söyledi ama sadece lafta. Yazılı bir bilgi veremiyor. Unutmamak gerekir ki llumar, 3m veya solargard gibi bilinen markaların bile kötü ürünleri var.
    1 hafta hava kabarcıklarının geçmesini bekledim. Bu sürenin 4 günü hava kapalı idi. 3 gün ise yeteri kadar bol güneş vardı. Sanırım benimkinin nedeni biraz da tozun kalması.

Takviyen için teşekkürler. Bilgi istemek için yazdım ama kimse yardımcı olmadı. Bende bodoslama yer seçimi yaptım ve biraz hayalkırıklığına uğradım. Bana olmadı ama başkasına faydası olur diye konuya devam ediyorum. Aslında forumda biraz yardımcı olsalardı arayıp bilgilerini ve fiyatlarını aldığım tüm yerlerin ayrıntılı bilgilerini verecektim. Etraflıca konuyu tartışacaktım. Ama ilgilenen olmadı. İzmir de yaşamadığımdan gidip görmedim sadece telefonla bilgi aldım.

toz varsa görülür zaten yakından bakınca. o geçmez dediğiniz gibi. benim arka kelebek camında da var. uygularken su sıktıkça toz geldiğinden gideremedik dediler. çok üstünde durmadım.

ziebart merkez yazılı bilgi verdi eposta ile bana ama tek çeşit ürün olması aklıma yatmadı.

yaptıran kişiler genelde bilmeden görüntü ve fiyata bakarak yaptırıyor. ondan bilgi paylaşımı sınırlı. Ben konuyu baştan itibaren okudum ve firma sitelerini araştırarak biraz fikir sahibi oldum. yine de yaptırınca anlıyor insan

• İzmir deki Ka_Style firmasından şiddetle uzak durun. Cam filminden mağduriyetim giderilmedi.Bütün camlarım hava boşluklu bir şekilde duruyor. Önceden arayıp, randevu almama rağmen ve İzmir dışından geldiğimide özellikle belirtmeme rağmen 3 saat beni bekletip ustanın olmadığı söylenmesi onların ne kadar ciddi bir firma olduğunu anlatır sanırım. Beklerken aracımın yıkanmasını istedim, böylece cam filmi takılırken toz olayı en aza inecekti. Araba yıkayan genç, arabayı yıkamak yerine su döküp çamura buladı sonra bezle silip kuruladı. İşi ne kadar ciddi yaptıklarını siz görün. Solargard baş bayisi ama ellerinde solargardın en çok tutulan ürünü yokmuş. Daha ne kadar sayayım. Oradayken gördüğüm diğer işlerin ciddiyetsizliği de bana kalsın.
    Ka_Style firmasından uzak durun. Tavsiyemdir.
  • Sağolun bilgi için. İşim düşerse gitmem oraya. Manisanın nerendesiniz hocam? Bizimkinde 3m var. Yıllardır bir sorun çıkmamış. 3Mi beğeniyorum o konuda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cesmuru kullanıcısına yanıt
    Akhisarda oturuyorum ama aslen Salihli denim. Ka-style ile uğraşmak istemiyorum artık. Şimdi hakkımı aramak için firmayı Solargarda şikayet ettim. Bakalım sonuç ne olacak.
  • sağda solda reklamlarını görüyordum. açıkçası merak ettiğim bir firmaydı.
    dediklerinizden sonra uzak duracağım kesinlikle
  • quote:

Orijinalden alıntı: baykus45

Selamlar,
    Geç cevap ama konuya bakanlar için belirtmiş olayım.
    Ben llumar izmir şubesinde yaptırdım ancak işçilikten memnun kalmadım.
    Arka camda hava kabarcıkları sebebiyle bir kere film değiştirtim. Yan camların kenarları yamuk kesilmiş ama değiştirtmedim. Esas sorun ön camda çıktı. 4-5 defa farklı ekipler ile film çektirttim. Her defasında ya hava kabarcığı ya da toz grupları kaldı. En sonuncudan sonra başka uygulama istemiyorum ön cam filmi parasını iade edin dedim. Eksik olarak iade aldım. "Ya siz memnun kalana kadar tekrar tekrar film çekeriz, ya da iade edebileceğim tutar bu kadar" dediler.
    Bir de günahlarını almayayım ama direksiyon ve vites kolu üzerindeki deri kaplama pul pul döküldü bu uygulamalardan sonra. Şu cam sıvısı problem çıkartmış olabilir diye düşünüyorum. Çünkü vites kolunun yanına dökülmüş sıvıları falan kendim temizledim. Ancak dediğim gibi günahlarını almayayım 4 yıl sonunda ömrü bitmiş de olabilir. Ben tecrübemi paylaşmtım herkes için aynı ey olacak diye bir şey yok. Karar tabii ki size ait.

• quote:

Orijinalden alıntı: baykus45

Akhisarda oturuyorum ama aslen Salihli denim. Ka-style ile uğraşmak istemiyorum artık. Şimdi hakkımı aramak için firmayı Solargarda şikayet ettim. Bakalım sonuç ne olacak.

ne oldu sonuc

• gozcelik kullanıcısına yanıt
    Merhaba İzmirde Llumar hangi bayiisinde yaptırdınız? Otokoç,birmot ve redmotek isminde 3 yer görülüyor sitesinde. Ben de yaptırmayı düşünüyorum. İşçilik dışında filmlerden memnun musunuz?

• dr_cu D kullanıcısına yanıt
    Hangi bayi olduğunu bilmiyorum. Ankara caddesi üzerindeydi. Filimler takılış itibariyle bozuk olduğu için memnun olma ihtimalim zaten yok. Renomais bornova'yı öneririm. Orada güzel yapıyorlar cam filmini.
  • Lion kullanıcısına yanıt
    Solargar'ı aramam etki etti. Ka-Style firmasının sahibiylede konuyu görüştüm. Sahibi bana paramı geri vereceklerini söyledi. Bu muhabbetin üzerine 2-3 defa daha aramam gerekti ama sonunda bana paramı 80TL eksik olarak iade etti.(Eksiklik nedeniyle ilgili hiçbir açıklama yapmadı. Bende illahlah ettiğim için aramadım.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baykus45 -- 8 Haziran 2016; 13:59:05 >
  • Birde cam filmlri ile ilgili tecrübemi paylaşmak istiyorum.
    1. Ön cama film takılmadığından (genelde güvenlik için böyle söyleniyor) ısıyla ilgili bir faydası olmuyor.
    2. Cam filmi takıldığı belli olmasın diye yüksek paralarla, son teknoloji cam filmi almanın hiçbir yararı yok. Araca ışık girdikten sonra, cam filmi taktırmanın hiçbir esprisi yok. Ultraviyole değerleri güzel, mümkün olduğu kadar koyu cam filmi taktırın. Benim gibi markaya fazla takılmayın.
  • baykus45 kullanıcısına yanıt
    Size katılmıyorum hocam. Aracima Llumar on üç cam air 80 ve arka üc cam lati35 olmak üzere film yaptırdım. Yariyariya ısıyı azalttı. Önemli olan filmin koyuluğu değil, TSER değeridir. Yani ısıyı kesme gücü. Ne kadar yüksekse o kadar iyi

• dr_cu D kullanıcısına yanıt
    Hocam, siz ön cama da film taktırmışsınız sanırım. Önceki mesajımda, ön cama film takılmayınca ısıya pek faydası yok dedim. Benim araçta ön cam hariç her tarafına hp Quantum 52 film takıldı. Özelliklerine bakarsan %41 enerji yansıtmalı. Ama ben zerre kadar faydasını görmemiştim. Yada firma bana hp quantum 52 diye başka bir film taktı:)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.