Şimdi Ara

Bass Gitar yardım lutfen

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bass gitara başlamak istiyorum uzun suredir araştırıyorum ama kaynak çok fazla yok.Bu gitarların uygun olabileceğini düşünüyorum.Siz bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz ya da önerileriniz nelerdir.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=1107&gid=313 yamaha rbx374
    http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=1649&gid=329 ibanez gsr200
    http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=800&gid=329 ibanez btb 200
    http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=5326&gid=329 ibanez sr300
    http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=2770&gid=329 ibanez gsr07ltd
    http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=8974&gid=329 ibanez gsr200ex

bir de amfi konusnda pek bilgim yok bana uygun bir amfi önerebilirmisiniz?

edit:linkler düzeltildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rahatszzz -- 17 Nisan 2010; 12:15:01 >

• Verdiğin linklerin hiçbiri düzgün değil.
  • linkler düzeltildi... Yardımlarınız ve yorumlarınız bekleniyor
  • Ne tür bi müzik yapacaksın, verdiğin gitarlardan bazısı jazz bass bazısı nomal bazıları metale yakın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord of the Shadows

Ne tür bi müzik yapacaksın, verdiğin gitarlardan bazısı jazz bass bazısı nomal bazıları metale yakın...

Pardon da hangisi jazz bass?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Out Of OrdeR -- 17 Nisan 2010; 19:02:14 >
  • İlk olarak şunu söylemeliyim, sanırım çevrende elektro gitar çalan acemi arkadaşların var ve sana ibanez önerdiler. Ancak ibanez markası elektro gitarlardaki kadar bas gitarlarda fiyat/performans açısından üstün değil. Bu yüzden sadece ibaneze yönelmemelisin. Cort, Yamaha gibi markalarada göz atmalısın. Bence bu gösterdiğin gitarların hiç biri iyi değil, tabi çalacağın müzik tarzıda önemli. Benim sana önerim forumlarda aramak yerine bir müzik markete gitmen ve tek tek tüm gitarları (cebindeki paraya göre) denemek. Çalmayı bilmiyorsanda oradaki görevliden çalmasını rica edebilirsin. Şahsen Cort'un GB serisinden 250TL'lik bir gitar denemiştim, ondan duyduğum sesi şuan kullandığım çok daha üst modeli gitardan alamıyorum. Tabiki çok daha uzun ömürlü şuanki gitarım o ayrı konu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ß@TÚ

İlk olarak şunu söylemeliyim, sanırım çevrende elektro gitar çalan acemi arkadaşların var ve sana ibanez önerdiler. Ancak ibanez markası elektro gitarlardaki kadar bas gitarlarda fiyat/performans açısından üstün değil. Bu yüzden sadece ibaneze yönelmemelisin. Cort, Yamaha gibi markalarada göz atmalısın. Bence bu gösterdiğin gitarların hiç biri iyi değil, tabi çalacağın müzik tarzıda önemli. Benim sana önerim forumlarda aramak yerine bir müzik markete gitmen ve tek tek tüm gitarları (cebindeki paraya göre) denemek. Çalmayı bilmiyorsanda oradaki görevliden çalmasını rica edebilirsin. Şahsen Cort'un GB serisinden 250TL'lik bir gitar denemiştim, ondan duyduğum sesi şuan kullandığım çok daha üst modeli gitardan alamıyorum. Tabiki çok daha uzun ömürlü şuanki gitarım o ayrı konu.

İbanez kullanan çok tanıdığım yok ama elektro gitar kadar fiyar/performans olayını bilmeden baktım teşekkürler bilgilendirme için..
    Rock-Metal dinlemeyi seviyorum.Bu tarz müzik yapma isteği de var Yamaha'yı tavsiye ediyorlar fakat yamahanın kayıtlarını dinledim ton gerçekten çok sert tabi gidip görmek daha ayrı birşeydir ona kesinlikle birşey diyemem.Araştırmaya devam ediyorum o zaman:D

• Yamahayı tercih et bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Out Of OrdeR

quote:

Ne tür bi müzik yapacaksın, verdiğin gitarlardan bazısı jazz bass bazısı nomal bazıları metale yakın...

tam bunu soracaktım
  • gsr 200 kullanıyorum bi yamuğunu görmedim
  • cort gb34a ve ya ltd b50 bir de squierin ürünleri için neler söyleyebilirsiniz?

Kafam iyice karıştı:D Gidip bakacam haftaiçi uygun bişeyler çıkar hehralde netten araştır araştır bitmiyor yoksa
  • quote:

Orijinalden alıntı: rahatszzz

cort gb34a ve ya ltd b50 bir de squierin ürünleri için neler söyleyebilirsiniz?

Kafam iyice karıştı:D Gidip bakacam haftaiçi uygun bişeyler çıkar hehralde netten araştır araştır bitmiyor yoksa

Malzeme kalitesi açısından GB334A gayet iyi, deneme fırsatım olmuştu. Tonlarıysa çok genel. İyi bir amfiyle her tür müziği çalabileceğin bir gitar. Klavyeside gül ağacı, öğrenme aşamasında seni yormayacak bir gitara benziyor. Squier uygun fiyatlara jazz tonları arayanlar için uygun bir marka bildiğim kadarıyla ancak daha önce hiç denemedim. LTD B50 ise tam bir metal gitarı, bana sorarsan içlerinde en iyisi GB34A derim. Ama LTD ve yamahalarıda kendin dinleyerek test etmelisin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ß@TÚ

quote:

Orijinalden alıntı: rahatszzz

cort gb34a ve ya ltd b50 bir de squierin ürünleri için neler söyleyebilirsiniz?

Malzeme kalitesi açısından GB334A gayet iyi, deneme fırsatım olmuştu. Tonlarıysa çok genel. İyi bir amfiyle her tür müziği çalabileceğin bir gitar. Klavyeside gül ağacı, öğrenme aşamasında seni yormayacak bir gitara benziyor. Squier uygun fiyatlara jazz tonları arayanlar için uygun bir marka bildiğim kadarıyla ancak daha önce hiç denemedim. LTD B50 ise tam bir metal gitarı, bana sorarsan içlerinde en iyisi GB34A derim. Ama LTD ve yamahalarıda kendin dinleyerek test etmelisin.

teşekkürler. Birşey daha rica etsem yada sorsam amfi konusunda 15wattlıklar oyuncak gibi oluyor diyorlar almışken iyi bişeyler al dediler konuştuklarım.Marshall MB30 nasıldır bilginiz varmı yada önerebileceğiniz amfi şimdiden teşekkürler...

• Gitar seçimi konusunda markaya takılı kalmanı önermem dostum,çünkü aynı markanın aynı modelleri ( başlangıç kategorisinde sayabileceğimiz maksimum 800 liraya kadar olan gitarlar) arasında bile çok ciddi olmasa bile ton farkı olabiliyor.Böyle bir durumda dikkat etmende yarar olacak hususlar gitarın ağaç türü, kalitesi,sapının rahatlığı olmalı bence.Mesela ibanez Gsr200 agathis gövdedir,Yamaha Rbx374 ise kızılağaç.Yamahanın gövdesi ,benim gözümde onu 1-0 öne geçirmiştir.Bütçen sağlam değilse zaten çok da düşünme,hemen hemen birbirine benzerler.Artıları eksileri yaz bir kenara sonra git dene müzik markette,eline hangisi yakışıyorsa hangisinde rahat ediyorsan değerlendir aceleye de getirme.ne kadar denersen o kadar tecrübe sahibi olursun :D Ha bu arada ilgilenirsen bi tane Gsr200 satıyorum 280 liraya.İlgilenirsen yani :D
  • Amfi konusununda söyleyeceklerimi unuttum,Düşük Watt amfiler evde çalışmak için ideal olabilirler ancak gitarını tanıman açısından pek hoş değillerdir.50 watttan aşağısına amfi demez çoğu basçı.Mümkün oldukça uzak dur 10 15 wattlardan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Out Of OrdeR

quote:

Yamaha'dan bahsediyo olabilir, çift humbucker jazz manyetik gibi görünmüştür belki de.

@rahatszzz Yamaha tonları sandığının aksine daha yumuşaktır, düşük modellerinde çoğu markada olduğu gibi derin bas sesleri duyamayabilirsin, ancak yine de sunduğu ton yelpazesi geniştir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.