Şimdi Ara

Battlefield 3 Port Yönlendirme

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bildiğiniz gibi Meb'e, Gençlik ve spor bakanlığına bağlı yurtlarda online oyunlara erişim engellenmiş durum. 20 küsür yaşına gelmiş insanların oyun oynama hakkını kişinin elinden alınması ayrı bir durum duradursun, bilmeyenler için :

http://forum.nttgame.com/forum/showthread.php?72579-KYK-yurtlar%C4%B1ndan-oyuna-giri%C5%9F-engellendi#axzz2zaEQ5why

------------------------------>
    Öncelikle bazı yerlerde
    quote:

Arkadaşlar, bazı online oyunlara ve sitelere girişinizin kısıtlanması, yurtlarda kullanılan internet profilinin 'Çocuk Profili' olmasından kaynaklanmaktadır. 'Yurdum evim, ücretsiz internetim' projesi kapsamında öğrencilerin sistemi adil kullanabilmeleri için film, dizi vb. izlerken kullanılan bant genişliğine ve online oyunlara kısıtlama getirilmiştir.
    şeklinde yazmaktadır.

+MEB ' e bağlı özel bir üniversite yurdunda kalıyorum .
    +Yurt yönetimi bu çocuk profilinden istediği zaman çıkabilir mi?

-Diyelim ki çıkamadı , sanırsam bu engeli portları engelleyerek yaptılar ve Battlelog 'a girdiğimde serverların pingleri bile görünmüyor. Ancak herhangi bir VPN programı ile bunu aşıp , pingleri görüp serverlara bağlanabiliyorum. Ama durum böyle olunca da 10-12 mblik hız 2-3 mb e düşüyor. (ki bu hız yurt boş olduğunda, dolu olduğunda kbps'ye düşüyor ).

-VPN haricinde bu sorunun çözümü yapılabilir mi? Teknik network bilgim fazla yok ancak portlarla oynayabilir miyiz ? (Modem arayüzüne giremiyorum doğal olarak )

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.