Şimdi Ara

BAYMAK ELEGANT PLUS MI? UĞUR USMARTPLUS MI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar btu seçimini markadan sonra yapacağım. 12bin veya 9bin olarak. Bunlarım dışımda midea ya baktım ama hem garanti süresi az hem servis sayısı az. İkisi arasında hangisini önerirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Cevap veren olmamış daha kullanan yok herhalde.

• Kullanıcı yorumu yapamam lakin baymak ta 5 yıl garanti avantaj gibi duruyor, uğurun garanti süresini bilmiyorum açıkçası. BAYMAK markasını VAILLANT satın aldı ama kaliteleri de markaya bulaşmış mıdır bilemiyorum.
    Yalnız burada bir kaç arkadaşımız BAYMAK servis hizmetleri ile ilgili şikayette bulunmuştu bunu göz ardı etmemek lazım. Her zaman olduğu gibi bölgenizdeki servis ağınızı araştırmanızı tavsiye edeceğim.
  • Mersin için her iki marka adına servis ağı geniş durumda..
    Artık bu iki markadan birini tercih etmeliyiz. Garanti süreleri 5'er yıl...
    Uğur'a daha yakın duruyorum.
  • uğur un klimalarini midea üretiyor onceliginiz uğur olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mahallede ki bayiden 1570tl ye baymak 9000 btu aldım. Yarın takılacak. Montaj dan sonra deneyimşerimi yazarım.

• Bugün 9000 btu montajı yapıldı sorunsuz. Vakumlama yaptırdım. Silence modunda gayet sessiz. Dış ünitede çok sessiz. İç ve dış ünite arasındaki borular bakır. Peteklerdekiler aliminyum olabilir emin değilim.

BAYMAK ELEGANT PLUS  MI?  UĞUR USMARTPLUS MI?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkhndinc -- 9 Temmuz 2016; 14:20:34 >

• gkhndinc G kullanıcısına yanıt
    Hocam güle güle kullanınız lakin keşke o elektrik kablosuna da bir çözüm üretselerdi (umuyorum geçici bağlantıdır)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Hocam güle güle kullanınız lakin keşke o elektrik kablosuna da bir çözüm üretselerdi (umuyorum geçici bağlantıdır)

Teşekkürler hocam. Dikkatli bakarsanız kablonun çıktığı yerde bir bağlantı yeri var. Orda önceden gece lambası vardı onu söktüm elektrik tesisatını düzenledikten sonra oraya bağlanacak.

• gkhndinc G kullanıcısına yanıt
    Ben onu yeni klimanın bantları sanmıştım. Yaşlılık, gözler görmüyor artık. tekrar iyi günlerde kullanınız.
  • Cidden resim çok net değil, bende kötü bir bağlantı yapılıp üstünün bantlandığını sandım, dediğin gibi buvattan gelen faz-notr'u klimaya bağladın mı tamamdır, üstüne üslük birde duvarda bir yerde buton olması lazım butona basarak evden çıktığınızda komple iç uniteyi kapatmakda mumkun olacak.
  • Aydınlat kabloları ince olduğu için değiştirildi. Buattan direk faz nötr bağlandı. Gece lambasının anahtarıda prize çevrildi. Klima enerjisinin anahtardan geçmesi pek sağlıklı değil. Kapatmak gerekirse sigortadan kapatabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: gkhndinc

Aydınlat kabloları ince olduğu için değiştirildi. Buattan direk faz nötr bağlandı. Gece lambasının anahtarıda prize çevrildi. Klima enerjisinin anahtardan geçmesi pek sağlıklı değil. Kapatmak gerekirse sigortadan kapatabilirim.

Sadece iç unite kaç watt elektirik harcıyor, zaten dış unite elektiriği başka yerden ayrıca almıyor mu ?
  • Hayır hepsi tek yerden yani iç ünite üzerinden alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkhndinc -- 13 Temmuz 2016; 15:06:26 >
  • vakumlama yaptırdım demişssiniz ne demek anlayamadım ben?
  • siriusblack2051 S kullanıcısına yanıt
    Forumda vakumlama ile ilgili konu var. Klima kurulumunda çok önemli olduğu söyleniyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.