Şimdi Ara

BAYMAK KOMBİ ARIZALARI (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
5
Favori
19.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kombici06

quote:

Orijinalden alıntı: quarisma2005

quote:

Orijinalden alıntı: kombici06

merhabalar sondan başa doğru başlarsak kombi yada radyatörlerdeki su şırıltı sesi sistemde hava kaldığını ve havaların tam alınamadığını gösterir. oda termostatınız kombiyi bir an önce istediğiniz oda sıcaklığına ulaştırabilmek için maksimum alev boyuna geçirir muhtemelen kullandığınız termostat on-off oda termostatı modeli. modülasyonlu oda termostatı kullanmış olsanız bu 30 saniyelik yanma ve sönmeler oluşmaz bu durumu nadirende ıtc ve ntc arızası yaptırır ancak siz kombiye benim evimi 22 derecede ısıt derken bu ısıtmayıda 60 derece su ısısıyla sağla dediğiniz için kombi birden alev boyunu maksimuma alır ve biran önce istenilen rejime ulaştırmak için çaba sarfeder isterseniz kombinizin üzerindeki ayar anahtarını 45-50 derecelere alabilirsiniz bu seferde ısıtmayı yavaş yavaş yapacaktır bunu yaparkende izlerseniz sanki termostat yokmuş gibi belirli aralıklarla yanıp sönecek istediğiniz oda sıcaklığına ulaştırdığında ise tamamen kapanıp oda termostatından soğuduğu zaman komut bekleyecektir. böyle kullanırsanız bi sıkıntı olmaz daha az gaz harcarsınız kombi yavaş yavaş ısıttığı için kendi modülasyon özelliğinide kullanacaktır. ekonomik bir ısınma yapacaktır. 30 saniyede sizin evi 22 dereceye getirmek için uğraşmayacaktır sadece farkı 60-65 te yanarken birkez çalışıp oda ısınınca dururken bu ayarda birkaç kez devreye girecek ama daha az gaz yakacaktır. umarım anlayabileceğiniz şekilde anlatmışımdır. kombi bakımınızı lütfen ihmal etmeyin saygılarımla.

Hocam zaman ayırıp sorunumu yanıtladığınız için teşekkür ederim öncelikle.
    kombim modülasyonlu ot desteklemediği için mecburen general ht250 aldım, düne kadar buna benzer bir sorun hiç yaşamadım ve çok memnundum. bu sorun 1 haftadır var, daha önceleri farklı kazan sıcaklıklarında dahi ( iyi havalarda 50-55 - soğuklarda 60-70) bu bahsettiğiniz problemleri yaşamıyordum açıkçası.
    oda sıcaklığım 22 ye setli ve 50 derecenin altında malesef bu sıcaklığı yakalayamıyorum. evim yüksek giriş (alt üst sağ sol her taraf boş ve iyi bir yalıtım yok).
    teşekkürler

dikkat ederseniz cevabımın son cümlesinde bakım yaptırmayı unutmayın demiştim. anlattıklarınız devir dayimdeki sıkıntıdan meydana geliyor muhtemelen dönüş filtreniz tıkanmış kombinin sistemdeki 60-70 litre suyu 30 saniyede 60 dereceyi çıkarması imkansız . filtreden geçebilen su miktarını 60 dereceye ulaştırdığı için sistemi ısıttığını kabul edip devreden çıkıyor ve kısa sürede sistemden gelen soğuk su cihaz içine girince tekrar ısıtmak için devreye giriyor. filtrenizi kontrol edin ve havalarınızı iyice alın saygılar.

Dün servis çağırdım, zaten yıllık bakım zamanı gelmişti. Sorun gaz ayarlarından kaynaklanıyormuş. Sanırım zamanla sapıttı bu ayarlar. Ayarları yapıldıktan sonra normale döndü çok şükür. daha önce 60 dereceye bir kaç dakikada çıkıyorken şu an en az 8-10 dakika çalışıyor ve suda hemen soğumuyor. petekler uzun süre sıcak kalıyor. Kombimde ayrıca daha stabil çalışıyor. Demek ki yıllık bakım kombiler için hayat öpücüğü.

teşekkürler tekrardan, vakit ayırdığınız için.

İyi forumlar.

• baymak baxi eco3 kombim var kombide ısı derecesi yazıyo ve suyu ısıtıyo ama peteklerime ısı gelmiyor off durumda olan ve düzeltmemiz gereken bişey mi var bana yardımcı olur musunuzz
  • K0rkunc kullanıcısına yanıt
    Linkte kombinizin kullanma kılavuzu var, muhtemelen cihaz yaz konumunda.

ekilavuz.com
    Baxi ECO 3 COMPACT 240 Fİ Kombi - Kullanma Kılavuzu - Sayfa:1
    http://www.ekilavuz.com/kilavuz/ed0338d8bba4babf/5/baxi/eco-3-compact-240-fi/kombi

• Bu gün sabah baymak energy digit hermetik kombi taktırdım. Ancak ustalar gittikten sonra musluk suyunun ısınmadığını fark ettim. Eski bacalı kombimi suyu ısıtıp soğutuyor diye değiştirmeye karar vermiştim. Şuan yeni kombi musluk suyunu hiç ısıtmıyor. Tesisat 6 metre kadar cam kenarına taşındı. Şimdi servis için doğal gazın belediyeden onaylanmasını mı beklememiz gerekiyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,Baymak idee kombi için görüşleriniz nelerdir? kullanıpta arıza ile karşılaşan oldumu? çalışma modülasyon aralığı iyi seviyedemidir?
  • bende yeni evime baymak idee kombi almak istiyorum bayiiler çok övüyorlar mesela dün bir bayiiye dedim ki yeni kombi olduğu için pazarlama mantığından dolayı mı övüyorsunuz yoksa gerçekten dediğiniz gibi mi.ben teknik verilere göre konuşuyorum teknik verileri bilgileri çok iyi dedi bende kararsız kaldım açıkçası kullanan varsa yorum yazabilir mi..
  • Falke yoğuşmasız kombi kullanıyorum hiç memnun değilim, geçen sene 1 kes bu sene yine sorunlu, parça değişiyorlar ha bire...

hiç memnun kalmadım.
  • Keşke şikayetlerini ise belirtseydiniz anakarada olsaydınız cihazı birde ben incelerdim saygılar

• Slm;

Benim kombi baymak falke condens 24 yoğuşmalı. Cihazı ilk açtığımda alevi yanıyor ve peteklere sıcak su gönderiyor. Fakat bir müddet sonra peteklere giden sıcak suyu kesiyor ve göstergede ki sıcaklık değeri yükseliyor. Kombiyi aç kapa yaptıktan sonra olay bu şekilde tekrarlanıyor. Fakat bir kaç kez aynı şeyi uygulayınca, ne kombi yanıyor ne de peteklere sıcak su gidiyor. Sıcaklık değeri 68 olup E01 alarmı geliyor. Resetleyince kalkıyor ama kombi çalışmıyor. Ancak yazlık konuma aldığımda herhangi bir sorun yok. Gayet güzel çalışıyor.
    Servis geldi baktı ve kart arızalı dedi. Fiyatı ise 500 TL olduğunu söyledi.
    Size göre gerçekten kart arızalı olabilir mi? Yoksa daha basit bir arızası mı var. Cihazın garantisi biteli 1 yıl kadar oldu.

Teşekkürler,
  • Baker1.6rta B kullanıcısına yanıt
    Merhaba bu bahsettiğinize 3 yollu motor ve mil gurubu neden olabileceği gibi kart arızasıda yaptırır. garantisi bitti ise kartı 200-250 arası tamir ediyorlar. cihazı test etmeden ancak bu kadar yorum yapabiliyorum cihaz kalörifer devresinde iken ısıttığı suyu içerden by pass hattından yada plaka eşanjörden devir dayim ettirirse cihaz petekleri ısıtmadan termostata geçer ve içindeki su soğumadan tekrar çalışmaz. mil gurubu arızalandı ise yaz konumunda kaldığı için sıcak suda bir sorun yaratmaz saygılarımla.
  • baymak duotec 28 kw var . sürekli kısıkta yanıyor veya pompa çalışıyor. Bu kademe ayarı neredn yapılır Servis mi ayarlar.
  • Sayın ustam yoğun çalışıyorsunuz sanırım foruma zaman ayıramıyorsunuz? Desteğinizi esirgemeyin lütfen.
  • Slmlar! Geçen gün aşşadaki elektrik saatlerinin bazılarının yanmasından dolayı küçük çaplı bir yangın çıktı apartmanda. Neyse bizde o sırada elektirik gitmedi ama bizde kombiyi kapatıp, gaz kestik çıktık dışarı! Sonra doğal gazcılar genel olarak kestiler atpmanın gazını. Elektirikler haloldu ama bu sefer kombi çalışıyor gaz geliyor, içine baktım gaz odasındaki alevler yükseliyor biraz yanıp kısılıp sonrada sönüyor tık diyede bir ses geliyor sonüp arıza ışığı yanıp sönüyor. BU durum gz basıncının düşmesiylemi alakalıdır , çünkü kombide bir sorun yok gibi.(Kombi Baymak Luna 240 fi diye bir model) İlginize şimdiden teşşekkürler!!
  • Merhaba muhtemelen faz ve nötr yükleri yer değiştirmiş kombi ateşleme sesi kesilmiyorsa akım ters geliyor demektir. Fazın kahverengi kablodan geçmesi gerek mavi kablo nötr oalacak. Sizin şebeke cereyanınızda tadilat yaptıklarında faz ile nötr kablolarının yerlerini değiştirmişlerdir. Bu başka bir elektrikli cihazda bi sorun yaratmaz ama lunanın bazı modelleri akım seçer yani fazın kahverengi kablodan girmesi gerek cihaza bi elektrikçi çağırıp kombiyi besleyen kablolardan kahverenkli olana fazı bağlasın düzelir. Saygılar

• baymak falke

pompa sıkışması diyorlar fakat pompa vidasını çıkardığımda motorun döndüğünü görüyorum ama bir anlık fazla ısınma sonuçu sistem kitleniyor
    (kombi altındaki filtreleri temizlememe rağmen gene sorun devam edıyor acaba pompayımı sökmek gerekir? )

kombinin genleşme tankına şebekedi sistem boşaltılıp havada basıldı (pompa göstergesi bozuk olabılır 1.5 olmayabilir tam emın degılım)

1 ay öncesinde termostatik vana taktım ve 1 peteği değiştirdim bunun bir etkisi olabilirmi (pompaya pislik kaçtı vb gibi ? )
  • merhaba, baymak eco3 240fi kombide petek ısıtmaları normal sayılır; ancak sıcak suyu açtığımda 5-10 saniye çalışıyor; sonrasında da E01 R'ye (resetleyince düzeliyor) veya E10'a (basıncı arttırınca düzeliyor.) Önceden banyoda sıcak suyu devamlı açınca bir sorun olmuyordu; aç-kapa yapınca E01'e düşüyordu; ancak şimdi direkt E01'e düşüyor. Sizce neden olabilir?
  • kombici06 kullanıcısına yanıt
    Tşkkürler geçen servisten geldi biri aynen dediniz gibi elektirikci aşşadan bişeyleri ters bağlamış, değiştirdi düzeldi.
  • umah U kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Pompanın sökülüp yataklarının ve milin kireç çözücüye yatması lazım ayrıca ana eşanjör ve 3 yollu blok ta tamizlencek düzelir. Saygılar
  • texture T kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun cihaz sıcak suda alev boyunu maksimuma çıkarır alev denetleme elektrodu bu yükselen alevin çok altında kalırsa E-01 e düşer. Elektrod boyunun yükseltilmesi gerekir. Birde elektrot özelliğini yitirmişse o da yaptırır değişmesi gerekir. Doğalgaz sayacınızın regülatörü arızalandı ise veyahut sistemde başka gaz tüketen yüksek kapasiteli başka cihazda varsa aynı anda devreye girdiklerinde G-4 sayaç kapasitesini aşıyorsa yahut boru çapı ince mesafede uzun ise bunlarda neden olur İncelemeden ancak bu kadar yorum yapabilirim saygılar
  • kombici06 kullanıcısına yanıt
    Bilgiler için çok teşekkür ederim hocam. Bu elektrodu kendim yükseltebilmem mümkün mü? Özelliğini yitirdiyse de değişimi için sizce ne kadar ücret beklemeliyim? Aslında 100. yıl çukurambar civarlarında olsaydınız sizi davet edebilirdim. Sistemde başka çalışan bir cihaz yok. Doğalgaz sayacıyla da ilgili olağandışı bir şey olmadı. Kış mevsimine gelene kadar çok seyrek de olsa aynı sorun veya basınç azalması oluyordu; ancak şu an 10 denemeden 9'unda bu şekilde hata veriyor. 1 denemede de suyu kapatmadan (suyu kapatana kadar) sıcak/ılık su alabiliyorum.

Öneriniz olabilir mi? Çok teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.