Şimdi Ara

BEDELLI ASKERLIK CIKIYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    DİLEKÇENİZİ VERMEYİ UNUTMAYIN!
    HAKKINIZI YİTİRMEYİN !

DİLEKÇE VERMENİZ MİMLENMENİZ / FİŞLENMENİZ ANLAMINA GELMEMEKTEDİR. ASKERLİK ŞUBENİZ ZATEN SİZİN DURUMUNUZU SİZDEN İYİ ŞEKİLDE BİLMEKTEDİR. DİLEKÇE VERMEKTEN ÇEKİNMEYİNİZ !

Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Milli Savunma Bakanımız Vecdi Gönül yaptıkları açıklamalarla:

Bedelli askerlik konusunda ciddi bir talep olduğunu

Bu talebe tam destek verdiklerini

Talebin karşılanabilmesi için dilekçe ile başvurulmasını

Yeterli başvuru halinde gereğinin yapılacağını

beyan etmişlerdir.

Bu açıklamaları hemen takip eden gün, Milli Savunma Bakanlığı tüm askerlik şubelerine bu konu hakkında bir genelge göndermiştir. Bu emrin bir kopyasını burada siz de görebilirsiniz:

http://www.bedelliaskerlik.org
    http://www.bedelli.org

• Eeeee çıksın artık...
  • ya beyler ben şuan çalışıyorum dilekçeyi askerlik şubesine postalasam olur mu??
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by fulmonty</i>
    <br />ya beyler ben şuan çalışıyorum dilekçeyi askerlik şubesine postalasam olur mu??
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

Abi biraz önce kendi bağlı bulunduğum yerli askerlik şubesinden geldim. Başvuru yaptığına dair imza falan alıyorlar. Ondan bence gidebilirsen git, ama gidemeyeceksen ara istersen belki posta yolu ile de bir müracaat şekli vardır.
  • Boşuna uğraşmayın bedelli çıkmaz çıksada bedelini kimse ödeyemez ayrıca ülke için bedelli askerlik çok sakıncalı neden çünkü devlete ne kadar çok para verirsek yiyicisi hırsızı rantcısı o kadar çok oluyor yanı ekonomşye ve orduya pek katkısı olacağını sanmıyorum üstelik ülke yapımıza stratejik durumumuza hiç bir şekilde uymuyor bence asla çıkmamalı.
  • Az önce Telsim'den mesaj geldi : (Doğruluğu tartışılır tabii)
    Genelkurmay:"2013 yılına kadar bedelli askerlik gündemimizde olmayacak."
  • 'Bedelli askerlik' telefonlarını kilitledi

ANKARA (İHA) - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Bedelli askerlik konusunda yeterli başvuru olursa hükümet olarak değerlendiririz' sözleriyle umutlanan vatandaşlar, AK Parti Genel Merkezi'nin telefonlarını kilitledi.

Yoğun talep üzerine 'bedelli askerlik' konusunu Başbakanlık ve Milli Savunma Bakanlığı'na soran AK Parti, olumsuz cevap aldı. Başbakanlık ve Milli Savunma Bakanlığı'nın ortak cevabında, "Halihazırda yükümlü sayısı fazla değildir. Bu nedenle bakanlığımızda yeni bir bedelli askerlik çalışması yapılmamaktadır" denildi.
    AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Nuri Akbulut'un, TBMM Milli Savunma Komisyonu'na sunduğu yasa teklifi 'bedelli askerlik' tartışmasını yeniden alevlendirdi. Vatandaşlardan gelen talep ve şikayetleri değerlendirmek üzere kurulan AK Parti İletişim Merkezi (AKİM), 'bedelli askerlik' konusunda telefon ve mail bombardımanına tutuldu. 'Bedelli askerlik' ümidini koruyan vatandaşlar son bir hafta içinde bin 500'e yakın başvuru yaptı. Genel Merkez telefonlarını kilitleyen vatandaşlar, aldıkları cevap karşısında hayal kırıklığına uğradı.

Konuyu Başbakanlık ve Milli Savunma Bakanlığı'na soran AKİM, kendisine bildirilen 'Herhangi bir çalışmamız yok' cevabını daha sonra vatandaşlara iletti. Başbakanlık ve Milli Savunma Bakanlığı, AKİM'in yazısı üzerine 'bedelli askerlik' konusunda şu açıklamayı yaptı:
    "4459 sayılı kanun ile yürürlüğe konulan geçici bedelli askerlik uygulaması, mevcut insan gücü kaynağımızın Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ihtiyaçlarını ancak karşılamasına rağmen, 17 Ağustos 1999 tarihinde Marmara Bölgesi'nde meydana gelen depremin oluşturduğu maddi hasar ve zararın bir an önce giderilmesine katkı sağlamak amacıyla, erbaş ve er mevcutlarındaki tahammül edilebilir azalma da dikkate alınarak bir defaya mahsus olarak yürürlüğe konulmuştur. Silah altına alınan yükümlü miktarının Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ihtiyacından fazla olması durumunda, ihtiyaç fazlası miktarın bedel ödeyerek askerliğini yerine getirmiş sayılmalarına imkan veren hükümler 1111 Sayılı Askerlik Kanunu'nda mevcuttur. Halihazırda yükümlü sayısı fazla değildir. Bu nedenle bakanlığımızda yeni bir bedelli askerlik çalışması yapılmamaktadır".

Kaynak:http://haber.mynet.com/detail_news/?type=Politics&id=A007C6B4

• Ben zaten her türlü gideceğim ya ağustosta erken sevk çıkarsa ya da aralıkta normal olarak. Ama dilekçe de verdik bakalım, ne olacak? Zaten gene 27 gibi bir yaş sınırı olursa bedelli yapamam. Tabii bir de olayın ekonomik boyutu var o da ayrı mesele.
  • Diyelim ki Bedelli Askerlik çıktı. Ne kadar olacak ?
  • 10.000 Euro
  • BEDELLİ ASKERLİK ÇIKMIYOR :o) 10 yıla kadar çıkmıyacakmış haberler söyledi..
  • ne zaman?
  • aslında bedelli cıkmalı 27 yasında askere gitse ne olcak
  • bedelliye karşıyım, eşitliğe aykırı. parası olmayan garibanlar enayi gibi dağlarda 15,000 avro verenlerin rahatı için beklesin. saçmalık.
  • nerdeyse 1 sene öncenin topici yukarı taşıdım bende
  • her hükümet paraya sıkışınca böyle bir talebe yönelir zaten.boşuna umutlanmayın!!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.