Şimdi Ara

benimki takoz mu çıktı!...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bende AMD ATHLON 64 3000+ (2.0GHz) 640K 754p işlemci var!.. anakart da gigabyte k8ns pro... 512 MB DDRAM 400 MHz PC3200 (KINGSTON) dan 2 tane var....
    ben ne yaptıysam bu sistemi 2450 mhz dan fazla çıkaramıyom!..(stabil olarak)(tabi stock fanla) sıcaklık 30-31 C civarlarında...fazla bi ısı artışı da yok yani!... bios dan ht yi 3 e alıp ramleri 333 e çekip yapıyorum bunları!... tabi bu konularda yeniyim!...başka bişey gelmedi şu an aklıma!....başka bişeyler yapabilir miyim ben bu sisteme!..fikirlerinizi bekliyorum....yoksa kaderime razı mı olmalıyım!....

• 1-Voltajlar ne durumda ?
    2-Ram bölenini dahada düşürmeyi denedin mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ziver

1-Voltajlar ne durumda ?
    2-Ram bölenini dahada düşürmeyi denedin mi?

• işlemci normal voltajda!.. 1.58 v kadar kendi çekiyo zaten....(işlem yaparken tabi)
    ram bölenini daha da düşürdüm 2/1.5 da da denedim bişey değişmedi. zaten 2450 mhz da 180 lerde kaldı ramler
    yani daha da çıkar fakat stabil bir şekilde kalmıyo yukarılarda!...
    sizce işlemciye biraz daha voltaj versem gider mi peki? bi de ne kadar daha vermeliyim?..
  • bence 1.6 normal 1.7 v iyibir soğutma ister 1.8 v günlük kullanacam dersen kesinlikle su suğutma derim.
    aksi takdirde cpu cekirdeği hasar görür işlemciyi eline alırsın yada pc aptallaşır rest atmaya başlar kitlenir aşırı ısınır vs
  • yani stock soğutmayla ne kadar voltaj yer? fazla ısı problemim yok.
    daha da yukarılara çıkartmak istiyorum tabi ama stabil olmuyo!
    biraz da voltajlarla oynayım ben!
    bi de bu sisteme soğutma sistemi alsam faydası olur mu?
  • işlemci s754 venice mi winchester mı? winchester ile en az 2500mhz veya yukarısını voltajsız yapman lazım .... venice ise çok daha fazla gider....
    bu arada ramlerin kötü.....266 ya düşür.... vede ht=3 yap.....anakartta sorun yok gayet oc ye yatkın
  • işlemci new castle
    ramleri de daha da düşürüp öyle deniyim!...
  • ramleri 266 ya düşürdüğümde de fark etmedi!...voltaj vermeden 2500 mhz ı görmüyo!.
  • ht yi düşür....
  • zaten ht yi bi düşürüp yani 3 yaparak deniyom bunu da mı düşürim!...
  • bi de şunu sorim aklıma gelmişken!..benim ekran kartı da msi 6600gt(agp8x)
    ben bunun sıcaklığını görebileceğim bi program var mı?yada bir yol?
  • stabilite nasıl ölçülür
  • stabiliteyi ölçmek için bazı programlar var.bunların başında benim için superpi gelir.eğer superpi 32 m bitiriyorsa sağlıklı olarak o bilgisayarı aynı ayarlarda istediğin gibi kullanabilirsin.ayrıca fatal sen ram bölenlerini düşür.işlemciye voltaj ver .ht'yi düşür.be ram timinglerini yükselt her ihtimale karşı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fatal22

bi de şunu sorim aklıma gelmişken!..benim ekran kartı da msi 6600gt(agp8x)

ekran kartını hallettim yardım ve fikirleriniz için çok saolun
    ama işlemci tıkandı daha gitmiyo!....ht yi de ramleri de daha düşürdüm ama olmuyo
  • quote:

quote:

bi de şunu sorim aklıma gelmişken!..benim ekran kartı da msi 6600gt(agp8x)

ekran kartını hallettim yardım ve fikirleriniz için çok saolun
    ama işlemci tıkandı daha gitmiyo!....ht yi de ramleri de daha düşürdüm ama olmuyo

o zaman tek çare işlemciyi biraz voltajla beslemek , zaten işlemcin default 1.50v olması lazım , bunu bıostan 1.55v yap , hiçbir sorun yaşamazsın çünkü amd nin izin verdiği bir voltaj yani 1.55v da default volt olarak geçiyor.....ama daha da giderim dersen korkmadan 1.6v rahatlıkla verebilirsin ve günlük kullanabilirsin...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.