Şimdi Ara

Benzinden gaza geçiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • aracım benzinden gaza gecerken belirgin bi şekilde silkeleme yapıyor.
    silkeleme sadece ayağım gazdayken oluyor yoksa herhangi bir sorun yok.( Örn. yokuş inerken)
    marka stefanelli ve 2000 devirden sonra gaza geçiş var. sizce sorun neden kaynaklanabilir?

• quote:

Orjinalden alıntı: fyrat13

aracım benzinden gaza gecerken belirgin bi şekilde silkeleme yapıyor.
    silkeleme sadece ayağım gazdayken oluyor yoksa herhangi bir sorun yok.( Örn. yokuş inerken)
    marka stefanelli ve 2000 devirden sonra gaza geçiş var. sizce sorun neden kaynaklanabilir?

bu havalardamı yapıyor yanlızca?motor sogukmu silkeleme yaptıgı zaman?benzindeyken bu sorun oluyormu?
  • aracıma yeni donusum yaptırdığım için sıcak havalarda nasıl olur bilmiyorum. ama sadece gaza geçtiği anda silkeleme yapıyor yani 1 sn. bile sürmüyor ama rahatsız edici düzeyde. benim tahminim o ara benzin kesildikten sonra gaz gec geliyor diye dusunuyorum çünkü ayağım gaza basılı değilse veya rolantideki geçişlerde sorun yok. mesela yolda giderken benzinin bittiği anda gaza basarsan araba silkelenir. onun gibi bişey bu da. biraz uzun oldu ama yardımcı olabilirsen sevinirim..
  • uzman değilim ama bu problem genelde benzindenn gaza geçiş sıcaklığının çok düşük olmasından dolayı oluyor,50 c ideal miş,ama bu seferde süre uzdığından benzin tüketimi artıyor bu yüzden silkelemeye insanlar katlanıyor
  • benim aracımda 30 dereceye ayarlı sanırım.bu sarsıntının araca zararı varmı acaba?
    eger yoksa ben de katlanabilirim.amaç ekonomi zaten
  • 35 derece idael olabilir,30-ile 35 arasında en fazla 2 dakika oynar.
  • Havanın sıcaklığı önemli değil arkadaşım motor sıcak, Fırına gittin geldin çalıştırdın yine aynımı sarsıntı varmı . Eğer cevabın evet ise git taktırdığın servise ayarlarını Emisyonunu kontrol etsinler. Aracınızın ayarının iyi olup olmadığının sağlaması bu geçişlerdir + montaj kalitesinin aynasıdır Geçiş hissedilmiyor ise o araç mükemmeldir yapan ustanın elini sıkın Teknisyeninde bahşişini unutmayın
  • Bence de montajdan kaynaklanıyor olabilir. Belki de arabanın bakımı gelmiş olabilir.
  • bende sorun yok...
    arkadaşımın stafanelli honda civic' indede aynı sorun var.
    bu araçta 35 derecede ayarlı yazın bir problem yoktu. kışın havalar soğuyunca başladı. soğuk bir havada 2-3 dakikada geçiş oluyormuş...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.