Şimdi Ara

Berk Yıldız'ın Parfüm Tavsiyeleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
259
Cevap
12
Favori
12.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Philae

23 yaşındayım esmer tenliyim. avukatlık yapıyorum ve ofiste ve işten çıktığımda kullanabileceğim bir parfüm arıyorum. kalıcı ve etkileyici bir parfüm arıyorum. armani code ultimate intense denedim ama fark edilirliği az geldi bana fiyatına göre ck intense güzel ama 2 saat sonra uçtu gitti uygun fiyatlı yaşıma uygun bi parfüm arıyorum. tavsiyeleri bekliyorum.

Merhaba,

Yaşınıza ve ortamınıza uygun birkaç parfüm yazayım:

Viktor & Rolf Spicebomb

D&G The One veya The One EDP(bunu alabilirseniz daha iyi)

Mont Blanc İndividuel
  • bberkyildiz B kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim tavsiyeler için.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • @bberkyildiz
    Merhaba hocam konu hayırlı olsun.Ben de çok fazla parfüm kullanmadım.1-2 tane Avon parfümü kullandıktan sonra, D&P den 212 Men'i yaklaşık 2 sene kadar kullandım etrafımda beğenen baya kişi oldu hala da ara sıra kullanıyorum.D&P den aldığım 212 Men dışında orjinal 212 Men Vip ve Paco Rabanne Invictusta var.Fakat alıştığımdan dolayı mı bilmiyorum kokular pek kalıcı değil gibi geliyor.Kalıcılığı iyi fazla ağır olmayan parfümler önerebilir misin?Genellikle spor gömlek-kot pantalon giyiyorum, 22 yaşında buğday tenliyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scarface007 -- 26 Eylül 2016; 18:30:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scarface007

@bberkyildiz
    Merhaba hocam konu hayırlı olsun.Ben de çok fazla parfüm kullanmadım.1-2 tane Avon parfümü kullandıktan sonra, D&P den 212 Men'i yaklaşık 2 sene kadar kullandım etrafımda beğenen baya kişi oldu hala da ara sıra kullanıyorum.D&P den aldığım 212 Men dışında orjinal 212 Men Vip ve Paco Rabanne Invictusta var.Fakat alıştığımdan dolayı mı bilmiyorum kokular pek kalıcı değil gibi geliyor.Kalıcılığı iyi fazla ağır olmayan parfümler önerebilir misin?Genellikle spor gömlek-kot pantalon giyiyorum, 22 yaşında buğday tenliyim.

bahsettiğiniz 2 parfümün de kalıcılığı ortalamanın üzerinde. Kokuya alışıyor olabilirsiniz.

Size Versace Pour Homme, C
    hanel Allure Homme Sport Eau Extreme,
    Hugo boss bottled intense,
    Givenchy Pi Extreme

bu parfümleri deneyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: bberkyildiz

quote:

@bberkyildiz

bahsettiğiniz 2 parfümün de kalıcılığı ortalamanın üzerinde. Kokuya alışıyor olabilirsiniz.

Givenchy Pi Extreme

Teşekkürler hocam peki bu parfümlerin yazlık kışlık olayı var mı?Yoksa her zaman kullanılabilir mi?

• quote:

quote:

quote:

@bberkyildiz

Givenchy Pi Extreme

Teşekkürler hocam peki bu parfümlerin yazlık kışlık olayı var mı?Yoksa her zaman kullanılabilir mi?

Versace Pour Homme ve Chanel Allure Homme Sport Eau Extreme'i 4 mevsim kullanabilirsiniz.

Diğer ikisi kış ve sonbahar için daha uygundur.

• quote:

quote:

quote:

quote:

@bberkyildiz

Givenchy Pi Extreme

Versace Pour Homme ve Chanel Allure Homme Sport Eau Extreme'i 4 mevsim kullanabilirsiniz.

Diğer ikisi kış ve sonbahar için daha uygundur.

Tamamdır hocam teşekkürler boş olduğum bir zamanda gidip deneyeceğim.

• Sonunda memleketimde Versace Pour Homme tavsiye eden birini gördüm, kimsenin bilmediği ve kullanmadığı başarılı bir koku üstelik fiyatı da iyidir, hanımlar da fazlasıyla beğenir. Parfüm tavsiyeleriniz hoşuma gitti ancak dürüst olmak gerekirse o yaşta birine CN Homme tavsiye etmenizi ve iş için kullanımda Eros tavsiye etmenizi yadırgadım. Bence bu iki koku hafızanızdan silinmiş, bakmayın bende Eros'u bir kaç defa kokladım sadece ama o kadar nefret ediyorum ki unutmam mümkün değil, CN Homme ise bir o kadar sevdiğim ama kullanışsız bulduğum bir koku. CN Homme kokmalık değil, koklamalık bir koku benim görüşüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkan 197

Sonunda memleketimde Versace Pour Homme tavsiye eden birini gördüm, kimsenin bilmediği ve kullanmadığı başarılı bir koku üstelik fiyatı da iyidir, hanımlar da fazlasıyla beğenir. Parfüm tavsiyeleriniz hoşuma gitti ancak dürüst olmak gerekirse o yaşta birine CN Homme tavsiye etmenizi ve iş için kullanımda Eros tavsiye etmenizi yadırgadım. Bence bu iki koku hafızanızdan silinmiş, bakmayın bende Eros'u bir kaç defa kokladım sadece ama o kadar nefret ediyorum ki unutmam mümkün değil, CN Homme ise bir o kadar sevdiğim ama kullanışsız bulduğum bir koku. CN Homme kokmalık değil, koklamalık bir koku benim görüşüm

Merhaba,

İyi ve kötü eleştirileriniz için teşekkür ederim.

Versace Eros'un sevenide çok nefret edenide siz nefret eden taraftasınız anladığım kadarıyla. Versace Eros özellikle bu mevsimde ve kışın ofis kullanımına uygun bir kokudur. Aynı durum Terre d'hermes içinde geçerlidir. bi kısmı sever bir kısmı nefret eder. Bu yüzden denemeleri için yazıyorum beğenene alıyor beğenmeyen almıyor, kendileri karar veriyorlar.

CN Homme konusunda, tavsiye ederken gereken uyarı arkadaşımıza yaptım. Yaşı için bir tık büyük olduğunu zaten yazdım. CN Homme kalıcılığı son derece yüksek olan ve genel hitaba pek uymayan farklı bir kokudur.

• Dostum merhabalar, ben 2 tane parfüm alacağım bu kış için. Bir tanesi günlük ve işe giderken, diğeri ise akşamları ve özel durumlarda kullanılacak bir koku olsun istiyorum. Bu ikincisi için noir extreme'i düşünüyorum, dior homme ve dior homme intense uzun vadede baş ağrısı yapıyor bende nedense ve bu reformüle olayları canımı sıkıyor. Dior homme parfum de yaşım için fazla ağır olur gibi geldi yorumlara baktığımda (26 yaşındayım ama daha küçük gösteriyorum)

Alternatif olarak Valentino uomo intense denedim, başlangıcı aynı gerçekten, sonra değişiyor fakat, dior homme intense hala kokarken, uomo intense'in performans rezil oldu koku kartında. Uomo intense'in performansı hakkında bilgin varsa duymak isterim, fragrantica.da çok iyi puanlar verilmiş fakat, bana pek canavar bir performansı olacakmış gibi gelmedi.

Günlük parfüm için aklımda Ch Men prive, YSL La nuit de l'homme, Boss Bottled intense var. Bunlardan biri olur mu, sen ne önerirsin?

• Kenzo jungle alınır mı? Yoksa çöp bir koku mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: stekk

Dostum merhabalar, ben 2 tane parfüm alacağım bu kış için. Bir tanesi günlük ve işe giderken, diğeri ise akşamları ve özel durumlarda kullanılacak bir koku olsun istiyorum. Bu ikincisi için noir extreme'i düşünüyorum, dior homme ve dior homme intense uzun vadede baş ağrısı yapıyor bende nedense ve bu reformüle olayları canımı sıkıyor. Dior homme parfum de yaşım için fazla ağır olur gibi geldi yorumlara baktığımda (26 yaşındayım ama daha küçük gösteriyorum)

Alternatif olarak Valentino uomo intense denedim, başlangıcı aynı gerçekten, sonra değişiyor fakat, dior homme intense hala kokarken, uomo intense'in performans rezil oldu koku kartında. Uomo intense'in performansı hakkında bilgin varsa duymak isterim, fragrantica.da çok iyi puanlar verilmiş fakat, bana pek canavar bir performansı olacakmış gibi gelmedi.

Günlük parfüm için aklımda Ch Men prive, YSL La nuit de l'homme, Boss Bottled intense var. Bunlardan biri olur mu, sen ne önerirsin?

Merhaba, öncelikle söyledikleriniz birçoğuna katılabilirim.

Dior homme intense kullandığım dönemlerde ben de baş ağrısı yapıyordu. Arada da sıra da kullanıyorum sadece.

reformülasyon durumu ise 2014'ten sonra ki formulasyonlar tam anlamıyla facia denebilecek kadar kötü, kokunun karakteri neredeyse tamamen gitmiş. Yine de bir gün dior homme intense almayı düşünürseniz. 2014 ve öncesi tarihli almaya özen gösterin. Noir extreme özel durumlar için muazzam bir parfüm. Eğer parfümden şöyle bir beklentiniz yok ise: <bir gece de, bir organizasyonda geçtiğim yer inlesin, koku herkese yayılsın." bu düşünceniz yok ise noir extreme sıradışı ve cezbedici bir kokuya sahiptir. Noir extreme performans olarak çok iyi olmasa da iki sohbette ve yakın oturmalarda çok rahatlıkla kendisini fark ettirebiliyor. Bana göre tek eksisi alt notalarda bitip dip notaya geçerken, fazlaca tatlılaşmaya başlıyor ve o gizemli koku bir anda sıradan bir hal alıyor.

Valentino uomo intense o kadar abartılacak performansta bir ürün değil, fiyatı da keza yeterince uygun değil. Üst nota aynı dior homme intense fakat alt notalara geçildiği an yapay ve sıradan bir koku haline geliyor. Açıkcası pek tavsiye etmem Dior homme intense kullanmışsınız geçmişte ve ister istemez alt notalar da dior homme intense içn o yumuşak kadifemsi çikolatamsı kokuyu arayacaksınız ve bulamayınca pişman olacaksınız.

La nuit de l'homme hem reformülasyondan nasibin almış hemde günlük kullanım için çokta uygun olmayan bir kokudur. genelde akşam ve gece kullanılabilecek potansiyelde bir koku ama tabiki günlük te kullanılabilir o kadar ağır değil fakat eski la nuit de l'homme'dan eser yok artık.

CH men Prive Günlük kullanabileceğiniz bir parfüm sizi pek üzeceğiniz sanmıyorum, ofis kullanımı için arıyorsanız baharatlı yapısı biraz fazla gelebilir, etraftakilere.

Boss bottled intense, ideal bir günlük kokudur tek dezavantajı sizden başka birçok kişininde şuan veya geçmişti aynı kokuyor olması.

Tavsiyem ise:

Özel gün kullanımı için tercihim Noir Extreme'den yana olur.

Günlük kullanım için ise:

Guerlain L'homme ideal

L'occitane - Eau des Baux

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bberkyildiz -- 6 Kasım 2016; 20:1:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BayGlock

Kenzo jungle alınır mı? Yoksa çöp bir koku mu?

çöp kokudur veya değildir diyemem. İnsanların zevkleri, bütçesel durumları vs. bir sürü etken vardır. Zaten kokunun doğrusu yoktur.

Fakat kenzo jungle çok eski ve günümüz kokuları arasında kendine pek yer bulamayan eskir bir kokudur.

Onun yerine birçok yeni ve özgün koku deneyebilirsiniz.
    Ben de senin söylediklerine katılıyorum, aklımı okuyorsun resmen .
    Noir Extreme'i kesin alacağım, buram buram yayılsın derdim yok, yakından hissedilsin yeter.
    Valentino.yu eledim o zaman.
    La nuit de l'homme günlük kullanılsa bile eski formül bulmak lazım, o da zor herhalde türkiyede.
    Boss Bottled intense'in de beni tek düşündüren yanı senin söylediklerin zaten, o yüzden eliyorum.
    Ch men prive'yi bi tekrar gözden geçirmem lazım.
    Guerlain L'homme ideal, edt versiyonundan bahsediyorsun sanırım, ona bir bakayım, o da beğenilen bir koku.

Son olarak Perfume Point mağazası hakkında bilgin var mı? Parfümler diğer yerlere göre çok ucuz geldi. Güvenilir bir parfümeri imajı çiziyorlar fakat, internette hiçbir şey bulamadım yorum olarak. Ya da önerdiğin bir yer var mıdır?

• quote:

Ben de senin söylediklerine katılıyorum, aklımı okuyorsun resmen .
    Noir Extreme'i kesin alacağım, buram buram yayılsın derdim yok, yakından hissedilsin yeter.
    Valentino.yu eledim o zaman.
    La nuit de l'homme günlük kullanılsa bile eski formül bulmak lazım, o da zor herhalde türkiyede.
    Boss Bottled intense'in de beni tek düşündüren yanı senin söylediklerin zaten, o yüzden eliyorum.
    Ch men prive'yi bi tekrar gözden geçirmem lazım.
    Guerlain L'homme ideal, edt versiyonundan bahsediyorsun sanırım, ona bir bakayım, o da beğenilen bir koku.

Son olarak Perfume Point mağazası hakkında bilgin var mı? Parfümler diğer yerlere göre çok ucuz geldi. Güvenilir bir parfümeri imajı çiziyorlar fakat, internette hiçbir şey bulamadım yorum olarak. Ya da önerdiğin bir yer var mıdır?

Perfume point hakkında hiçbir bilgim yok malesef o yüzden iyidir veya kötüdür diyemem.

Ben ya mağazaların indirim dönemlerinde alıyorum ya da n11 deki puanı ve satış hacmi yüksek satıcılardan alıyorum. Eğer ürün gerçekten sorunluysa, satıcı kabul etmese bile n11 kendisi ürünü kontrol edip ürünü iade edebiliyor. O tür avantajlardan dolayı internette şimdilik oradan alıyorum.

Not: Evet EDT versiyonundan bahsediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bberkyildiz -- 6 Kasım 2016; 21:8:35 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BayGlock

Kenzo jungle alınır mı? Yoksa çöp bir koku mu?

çöp kokudur veya değildir diyemem. İnsanların zevkleri, bütçesel durumları vs. bir sürü etken vardır. Zaten kokunun doğrusu yoktur.

Fakat kenzo jungle çok eski ve günümüz kokuları arasında kendine pek yer bulamayan eskir bir kokudur.

Onun yerine birçok yeni ve özgün koku deneyebilirsiniz.

Şuan joop homme kullanıyorum bazen chanel blue.Joop u bitmesi için fazla sıkıyorum öyle diyeyim.Chanelda çok özel bir koku ama bana gitmediğini düşünmekteyim.Bana ne önerirsiniz? yaşım 20 ama sert kokuları daha çok seven biriyim..

• quote:

Arkadaşlar Merhaba,

Bu bölümü takip eden birçok kişi az çok beni bilir. Mağazadaki Parfüm ile İnternetteki Parfüm Arasındaki Farklar konusu altında tartıştık, fikir alışverişi yaptık, parfüm önerileri vb. şeyleri paylaştık.

Fakat konu başlığı ile içerik artık uyuşmamakta ve başlığın dışına çıkarak parfüm tavsiyeleri üzerine mesajlar ile dolmaya başlamıştır. O sebeple yeni konu açmanın daha uygun olduğunu düşünüyorum. Artık parfüm önerileri, tavsiyeleri ve merak ettiklerinizi bu konu altında bana sorabilirsiniz. Şimdiye kadar kimseyi parfüm tavsiyesi konusunda mahçup etmediğimi düşünüyorum. Hatta zaman zaman sizlerden '' Sayende mükemmel tam benlik bir koku buldum, çok teşekkürler'' gibi mesajlar gelince çok mutlu oluyorum.

Bir önceki konuda bana birçok ithamda bulunulduğu için sizi sıkmadan kim olduğumu kısaca yazmak isterim.

Ben sadece bir parfüm koleksiyoneriyim. Gerek mağaza temelli gerekse internet temelli hiçbir kozmetik şirketi ile bağım yoktur. Bir kozmetik ithalatçısıda değilim. Herhangi bir kar amacı gütmediğim için de sizlere mağaza çalışanlarından çok daha doğru ve size uygun ürünleri tecrübelerime dayanarak önermeye çalışıyorum.

Parfümler ile ilgili aklınıza ne geliyorsa artık bu konu altında sorabilirsiniz.

Merhaba. Maksimum 100 tl bütçe ile kalıcı parfüm arıyorum esmer tenliyim gün boyu etkisini gmstermesi tercih sebebim. Ne önerirsiniz?

Dostum tavsiye ettiğin guerlain l'homme ideal edt denedim bugün, gerçekten çok hoş kokusu var. Kalıcı da oldu. Edp.si daha çok beğenilmiş nette ama koku kartına sıktım onu, pek birşey anlamadım açıkçası, tekrar bi şans vereyim mi ne dersin, ikisi arasında seçim yapacağım. Mağazadaki görevli kadın edt.yi önerdi, hem daha performanslı, hem de edp biraz daha üst yaş grubuna hitap ediyor bence dedi.
    Ch men prive de denedim, koku 10 dk sonra yok oldu, ne kokuyor tam olarak anlayamadım bile :))

• quote:

Dostum tavsiye ettiğin guerlain l'homme ideal edt denedim bugün, gerçekten çok hoş kokusu var. Kalıcı da oldu. Edp.si daha çok beğenilmiş nette ama koku kartına sıktım onu, pek birşey anlamadım açıkçası, tekrar bi şans vereyim mi ne dersin, ikisi arasında seçim yapacağım. Mağazadaki görevli kadın edt.yi önerdi, hem daha performanslı, hem de edp biraz daha üst yaş grubuna hitap ediyor bence dedi.
    Ch men prive de denedim, koku 10 dk sonra yok oldu, ne kokuyor tam olarak anlayamadım bile :))

Hangi maaza hocam

• Sevil parfümeri dostum

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.