Şimdi Ara

Bestbuy internet mağazasından Nexus S almak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bestbuy internet mağazasından Google Nexus S almayı düşünüyorum. Daha önce hiç yurtdışından alışveriş yapmadım.
    Merak ettiğim konu, gümrükte sorun olacak mı? Yani cihaz 530$ görünüyor, onun dışında başka bir ücret ödemem gerekir mi?

Nelerle karşılaşacağımı merak ediyorum yani özet olarak.

Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

• Bende alacagimda, benimki kargoyla gelmiyecek. Bir arkadas getirecek.

Sende birine aldırıp yollatman lazım çünkü bestbuy america dışına yollamıyacak bu telefonu. Oldu birine yollattın mutlaka posta ile yollasın UPS ve FEDEXle değil. ve Üstüne hediyedir gibi bir ibare yazsın. Telefon kelimesi ile ilgi hiçbirşey geçmesin kutunun üstünde. Takılmadan gelme ihtimali %70. Takılırsada ptt ye gider gumrugunu oder alırsın.

Şimdi 4 adet alacaktık adamlar 1 adet sınırı koymuslar.

Birde Tmobile kafa karıştırıyor. Unlock mu değilmi çeşitli rivayetler var. Kıl bestbuy sayfasıda kontratsız alım yapacağın sayfaya nedense sokmuyor.

Uff deli oldum.
  • UFF bende deli oldum yaw nasıl alacaz bu Nexus s i unlock yok diyor 529$ aldığında
  • Aslında simklit yok galiba ama bazı yerlerde yazanlar kafa karıştırıcı.

Bestbuyun Nexus S hk. sıkca sorulan sorular kısmında şöyle cümleler var. Buda bizi umutlandırıyor. Birde google Appleın aksine operatörlerin kilit koymalarını istemiyordu.

Lütfen sizde birşeylere ulaşırsanız paylaşın.

Kaynak: http://www.bestbuymobile.com/article/google-nexus-s-faqs

Are there two different versions of the Nexus S, locked and unlocked?
    No, the Nexus S is always unlocked, regardless of whether it is sold with a T-Mobile contract or not.
    This means that a consumer can remove the SIM card and replace it with any other SIM card from any other carrier. It is available with a 2-year T-Mobile contract or with no contract. When a consumer buys a subsidized ($199.99) phone, they will have to commit to a T-Mobile plan but even in that case the phone is unlocked.

Will an unlocked Nexus S work with carriers other than T-Mobile?
    Yes, but it won’t run on 3G with all carriers. Speed and power will be reduced on non-3G networks.

• sim kilidi yok arkadaşlar ben twitter'dan sürekli takipteydim. Dün bu açıklamayı yaptılar;

quote:

googlenexus Google Nexus

Clarification: You can get Nexus S unlocked with or without a contract goo.gl/I4lKU Nexus S works with any GSM SIM, not just T-Mobile

12 hours ago Favorite Retweet Reply

Bu arada yurtdışından alınan elektronik ürünler üzerine hediye yazılsa dahi büyük oranda gümrükten geçmez vergi ödemek zorunda kalırsınız. Bir sürü de yasal prosedürle uğraştırırlar imzası şusu busu.
  • gümrüğe takılır bence büyük risk
  • Gümrüğe takılan (ki çoğunluk kesin takılır diyor) telefon için gümrük vergisi bile ödeseniz alamaz mışsınız..

Kargo olayına girmeden bir kesinleştirin derim bu konuyu
  • arkadaşlar yurtdışından kargo yoluyla telefon getirtemezsiniz,yasaktır,bu hukumet döneminde bu uygulama yasaklanmıştır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.