Şimdi Ara

Beyinde şarkı çalması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
5.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Özellikle müzkle ilgilenmemden ve elektro gitar çalıp sürekli müzik dinlediğimen yana gün içinde durdup yere zihnimde müzik çalmaya başlıyorki kasmıyorum bile bazen öyle seviyeye geliyorki gerçekten kulaklıkla dinliyormuşum gibi oluyor.Size de oluyormu acaba ?

• evet bende de oluyor. yanlız ben bazen uyandığınmda bir şarkı dilime dolanmış oluyor, artık güün boyyu onu sanki beynimde dinliyorruum gibi oluyor.
  • Herkese oluyor yani oluyordur çünkü beyin şarkıyı, şarkıyı söyleyenin sesiyle kaydediyor kafana. Şarkıyı içinden söylerken ya da şarkı aklına geldiği an o ses ortaya çıkıyor orjinal sesiyle. Yani herkesin kafasında bir playlist var istediğin zaman çalabiliyorsun.
  • aynen arkadaşla katılıyorum ben araya kendimide katıp sanatçıyla düet bile yapıyorum.
  • aynı şarkıyı üst üste defalarca dinlersem oluyor,
    işin kötü yanı bazen durduramıyorsun sürekli beyninde şarkı.
  • Aynen Mesela Em'in Bazı Şarkılarını Söyleyemezken Bazı Demeyim Bayaa .. Onunla Birlikte Hiç Şasırmadan Söylüyorum . Çok Hoş Oluyor ;)
  • doğrudur. 3-5 saat boyunca yüksek desibelde benzer şarkıları dinlerseniz akşam eve gittiğinzde "yahu mutfakta oda da biyerde radyomu açık? bilgisayarı mı açık unuttum?" diye kalkıp, müzik sesinin kaynağını aramaya başlayabilirsiniz. bu benim başıma gelmişti birkez...
  • Ya arkadaşlar son bir kaç gündür zihnimde sürekli aynı şarkılar çalıp duruyor...Ama sürekli çalıyor ya düşünme güçlükleri çekmeye başladım neredeyse...Bunun bir çözümü yok müdür arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: zalimahmet

Ya arkadaşlar son bir kaç gündür zihnimde sürekli aynı şarkılar çalıp duruyor...Ama sürekli çalıyor ya düşünme güçlükleri çekmeye başladım neredeyse...Bunun bir çözümü yok müdür arkadaşlar

Müzikten uzaklaş biraz, dozunu kaçırısan müzik bile beyni uyuşturur. kitap oku, başka şeyler ile ilgilen..
  • Akşamları yatmadan önce günün muhasebesini yapıyorum.
    Kendi kendime konuşuyorum,yatamıyorum terleme falan basıyor durduramıyorum;sabah 4e kadar bile sürüyor istisnasız her gece.

Bu sorunu yaşayan var mı merak ettim.
  • Ilginc bir durum, bende de oluyor. Arabada 1 yildir surekli ayni cd yi dinliyorum. Aksam isten cikip eve geliyorum. Sonraki sabah tekrar arabaya binerken istemsiz olark sarki mirildanmaya basliyorum, ve arabayi calistirdigimda tam mirildandigim sarkinin o bolumu calmaya basliyor. Eve gelince sorsaniz hangi sarkiyi dinledigimi hatirlayamam ama her sabah bir sekilde bilincaltimda en son calan sarki oluyor. Sanki beynin o bolumu ayri bir bicimde calisiyor ve arada ne dinlemisim, ne izlemisim, ne yapmisim, ne kadar uyumusum hic farketmiyor. Cok ilginc,
  • güzin ablamıza danışmak lazım, psikolojik olabilir.
  • aynen şu an kafamda System of A Down-Soldier Side çalıp duruyor
  • Alışkanlık edinmek gibi bir şey oluyor bu
  • beyinde çalan sesleri kaydedebilseler keşke şarkıyı baştan sona kusursuz şekilde çalabiliyorum
  • şizofrenlik belirtileri
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.