Şimdi Ara

Beyler çok özürdileyerek açıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Fransa ekonomisi şu an kötü durumda. Fransız hükümeti ekonomiyi
    canlandırmak için en son çıkardığı iş yasasını halkın baskısıyla
    geriçekti. Bu olay aynı zamanda hükümetin otoritesini de sarstı. Şu
    anda yapacağımız başarılı bir boykot Fransız hükümetini iyice zor
    durumda bırakacaktır, halkın tepkisini
    yoğunlaştıracaktır. Lütfen dikkat edelim ve herkese ulaştırmaya gayret
    edelim..
    Benzin: Total, Elf
    Süpermarket: Carrefour, Gima, Dia Endi,
    ChampionSA
    İnşaat: Ondulin Avrasya (Onduline
    -Bituline-Isoline), Lafarge, Chryso, Weber
    Markem
    Seyahat: Air France, Club Med, Fransa'da
    tatil, Fransız Kültür Merkezi
    Tıraş Bıçağı: BIC
    Çakmak: BIC,
    Cartier
    Kırtasiye: BIC,
    Sheaffer
    Yoğurt: Danone,
    Yoplait
    Şişe Suyu: Perrier, Danone,
    Evian
    Mutfak ve diğer ev eşyalar:
    Tefal
    Oto Lastiği: Michelin, Uniroyal,
    Recamic
    Oto Yedek Parça:
    Valeo
    Otomobil: Renault, Peugeot,
    Citroe
    Spor Ekipmani: Le coq
    sportif
    Motosiklet, Bisiklet:
    Peugeot
    Giyim: Lacoste , Givenchy, Pierre
    Cardin, Yves Saint Laurent, Etam, René
    Derby, Sonia
    Rykiel, Cacharel, Daniel Hechter
    Çanta: Longchamps, Lancel, Louis
    Vuitton
    Şampuan: L'Oreal, Studio Line,
    Lancome
    Saç ürünleri: L'Oreal, Studio Line, Garnier,
    Kerastase
    Cilt Bakım ürünleri: Clarins,
    Guerlain, Avon, Avene
    Bebek giyim, mama, oyuncak: Bledina, Mellin,
    Majorette, DPAM, Petit Bateau
    Kozmetik: L'Oreal, La Roche Posay,
    Biotherm, Christian Dior, Clarins, Vichy
    Parfüm: Chanel, Christian Dior, Clarins,
    Drakkar Noir, Fahrenheit,
    Lancome,Lavendar
    Harvest
    Dergi: Marie Claire,
    Elle
    Elektrik: Schneider Electric "Merlin Gerin,
    Telemecanique"
    Gıda: Sodexho
    Telekom: Alcatel
    Sigorta: AXA, Günes Sigorta, Basak
    Sigorta, Basak Emeklilik (Groupama
    International)
    Finans: Societe General Bankasi, TEB
    (Türk Ekonomi Bankasi)
    İlaç firmaları Sanofi
    (Aventis&Synthelabo&Pasteur ortakligi): Servier,
    Fournier,
    Guerbet, Pierre
    Fransız şarap ve şampanyaları

beyler en çok burdan başkalarına ulaşır konuyla alakası yok ama bunu herkese mail atın yada ulaştırın

• bi arada coca cola icemiyoduk boykot yüzünden yakında da sigarada boykot edilirse sasmam bu isler bu yolla degilde silah gücüyle halledilse daha kesin cözüm olur
  • silah kullanırsın yenersin belki ama sende para kaybedersin değil mi?? Türkiye'nin bi ırak operasyonu yapması bile yüklü para düşün bi de Fransa ile savaşı!

ama boykot edersen sen kazanırsın ithalat yapmassın onlar kaybeder:!

Silahlar güzeldir ama kesin çözüm değildir
  • Arkdasım gusel yazmısında olaya şu acıdan bak

TURKIYE DE BINLERCE HATTA YUZBINLERCE KiŞi BU MARKALARDAN EKMEK YİYOR BU MARKALARIN FABRIKALARINDA CALISIOR COCUKLARINA ANNE BABALARINA EKMEK PARASI GETIRIO EGER BIZ FRANSIZ MALLARINI AlMASSAK O KiŞiLERiN EKMEK PARALARINI ALMŞ OLUCAZ HAKSIZSAM HAKSIZSIN DIyIN

2. ONLARDA BIZIM 1-2 MARKAMIZDAN YARARLANIOR BIR COK UNLU FRAnSIZ iş adamı TURKIYE DEN PARA KAZANIOR ONLARDA BIZE KARSI AYNI SEYLERI DUSUNUO HA NASIL PROTESTO EDERIZ DIORSAN

FRansAYA SEYAHAT ETME- Sigara icme ( ADAMLARINDA CAKMAGINI KULLANMAMIS OLRSN ,KENDI SAGLIIINDANDA OLMASSIN ) ,

** Şahsen benim babam ANTALYA TEFAL BAYii & AMCAM PEUGEOT TAN GOTURUO GALERİCİLİGİ
    ANNEMDE L'OREAL DE ------- YALANSA YALAN DiYiN

▓▓▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓▓▓

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr_Just -- 21 Ekim 2006; 17:10:35 >
  • arkadaşlar Bİ DAKKA DÜŞÜNÜN
    BELKİ SİZ VEYA BAŞKASI BU FRANSIZ MALLARINDAN ALIYOR HERGÜN BUNLARA VERDİĞİ PARA 2 YTL OLSA YILLIK BİN YTL YE YAKLAŞIR BU PARA BELKİ SİZE İLK GÖRÜŞTE AZ GELEBİLİR AMA 3,4VE DAHA FAZLA YILLAR GÖZ ÖNÜNE ALINDIĞIN FRANSIZ EKONOMİSİNE BAYA BİŞEY KAZANDIRIR...........
    BUNU KESMEYİ BAŞRABİLİRSEK FRANSADAKİ ŞİRKETLER İŞCİ CIARMAYA BAŞLICAK VE KÜÇÜLMEYİ ZORUNDA KALACAKLAR BUNU YAPMAMAK(YANİ KÜÇÜLMEMEK) İÇİN FRANSIZ MİLLETVEKİLLERİNE BASKI YAPCAKLAR VE STEDİĞİMİZ ŞEYİ ALBİLECEĞİZ

ONUN İÇİN FRANSIZ MALLARINI BOYKOT EDELİM

FRANSA

• www.superon...e.com girin bakın bi tüm markaları yazıor o kadar çok fransız malı varki ben bile şaşırdım görmedim mallar var 1)HADİ DİYELİM ULUSAL ANLAMDA BOYKOT OLDU EKONOMİ ÇÖKME TEHLİKESİ YAŞAR NUFUSUN %11 İŞSİZ BİLDİM EN SONRA RAKAM OLARAK 8 MİLYON İŞŞİZ VAR BU FABRİKALAR İŞ YAPMAZSA KAPANIR DOĞAL OLARAK ADAMLAR HERŞEYİNİ ÇEKER MİLYONLARCA İŞSİZ İLE BAŞBAŞA KALIRIZ 2)BU ÜLKE ZATEN O KADAR GENİŞ Bİ EKONOMİYE SAHİP DEĞİL DÜŞÜNÜN ARTIK NAPARIZ SONUÇ OLARAK MERAK ETMEYİN KENDİ ADIMA KONUŞUYORUM KUVA-İ MİLLİYE RUHUNDAN BAHSEDİYORLAR BEN BU RUHU KENDİ ADIMA AZ ÇOK YAŞAYABİLİYORUM AMA 2.BİR KİŞİDE GÖRMEDİM GÖREN VARSA SÖYLESİN ULUSAL ANLAMDA Bİ BOYKOT TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNDE YAPILAMAZ YAPILSAYDI ÜLKE BU DURUMDA OLMAZDI ZATEN (BANA KATILMAYANLAR OLABİLİR AMA SAYGI DUYULMASI GEREK ÇÜNKÜ KENDİ FİKİRLERİM HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM BENCE KONU UZAMASIN BU ODA OYUN ODASI VE BİZ SİYASETÇİ DEĞİLİZ HERKESE İİİ GÜNLER...)

• COK iibir calısma tebrik edrerim FRANSA
  • Bence haklı bir girişim elimizden geldiğince boykota destek olmalıyız. Burdaki Renault, Tefal, L'oreal gibi firmalar gerçekten fransız firması ama çoğu firmada türk. Şirketin %30u %50si fransız ortağınsa onların suçu ne? Boykot kapsamındaki markaları iyi belirlemeliyiz derim.
  • II hos guel ama topic yanlis yerde bdei fransaya baan
  • emeğine sağlık arkadaşım
  • quote:

Orjinalden alıntı: tHe_iMmpPxX

II hos guel ama topic yanlis yerde bdei fransaya baan

iyide arkadaşım bu konunun aynısını bütün alt forumlarda acmış demin knight forumunda aynısını görmüştüm
    herkesde yanlış yerde acmışşsın fln dio. boswer yerini de sen konuyo odaklan böyle konuyu bi yerde acyosun milette ''ay yanlis yerde actin al sana bi '' ne salak ca dimi yani herkes böle deiyecekse biz bu konuyu nerde accas nerde derdimizi anlatcaz konu dışı forumundamı ha !
    böyle önemli konular heryerde acılır . geçenlerde bi arkadaşda peygamber efendimize yapılan hakareti anlatan bi topic acmıstı birride cıkıp yanlis yer diodu bende ağzını burnunu kırasım grldi neyse şimdi ağzımı bozucam

SAYGILAR

• Fransa ya boykot gusel calısma kardes

FRANSAYA

• annem Tevfik Fikret Lisesi nde Edebiyat öğretmeni :D (Fransız okuludur)

söyliyim işi bıraksın :D
  • http://simdi hareketzamani.tripod.com/tamliste.htm isteyen burdan bakabilir
  • SIMDI BIZ CIPLAK MI GEZECEZ....
    HIC HAYIR DEMEYIN ADAMLARIN MALLARI KALITELI...
    ORDA COK ERMENI WAR..... YAKINDA OLAN CUMHURBASKANLIGI SECIMLERINDE OY TOPLAMAK ICIN YAPIOLAR BUNU...YOKSA ONLARDA BILIO BOLE BISIYIN OLMADIINI.. SANIRIM SECIMDEN SONRA YASA IPTAL EDILECK...
    SALAKLAR OZGURLUKLERINI KIRDILAR...
    BUNADA OZKIRIM DENIO HERLADE
  • Buldozer sana katılıyorum orhan pamuk gibi yapıyor bunlarda
  • Ama yinede boykot yapıyorum ne gavur malı kullanıcamki yerli malı türkün malı herkes onu kullanmalı
    Gerekmedikçe yabancıların mallarını kullanmayalım Coca cola company şirketinin bütün kar payını İsrail donanmasına verdiğini biliyormusunuz
    Ve israil de müslümanları öldürüyor bunları düşünmek lasım
  • slm beyler bi görüş tür bu turkiye cumhuriyeti ne fransızmalları ile nede bi başka memeleketle kurulup buraya gelmadi bu devleti kurarken vatan saolsun dendi ve dedelerimiz ninelerimiz vs canlarımız bu vatanı sana bana haybeye vermedi bu bir mirasss boykotu yapmassak veya bi başka bişey yarın buyuklumuzu gostermesek başka bişey çıkartırlar çalışan aileler için de konuşuyorum onlarada bu pastadan buyuk pay duşuyor boykot yuzunden açmı kalacak hayır bunu yoneticiler dusunsun veya o firmanın devleti düşünsün pazar payını genişletiyosa ve pazar payında ekmek yiyosa oranın orf toresine saygılı bir şekilde hareket etmedirler en azından saygılı olmalıdırlar buvatan yeraltı zenginlikleri ile geçine bilir saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dr_Just

Arkdasım gusel yazmısında olaya şu acıdan bak

TURKIYE DE BINLERCE HATTA YUZBINLERCE KiŞi BU MARKALARDAN EKMEK YİYOR BU MARKALARIN FABRIKALARINDA CALISIOR COCUKLARINA ANNE BABALARINA EKMEK PARASI GETIRIO EGER BIZ FRANSIZ MALLARINI AlMASSAK O KiŞiLERiN EKMEK PARALARINI ALMŞ OLUCAZ HAKSIZSAM HAKSIZSIN DIyIN

2. ONLARDA BIZIM 1-2 MARKAMIZDAN YARARLANIOR BIR COK UNLU FRAnSIZ iş adamı TURKIYE DEN PARA KAZANIOR ONLARDA BIZE KARSI AYNI SEYLERI DUSUNUO HA NASIL PROTESTO EDERIZ DIORSAN

FRansAYA SEYAHAT ETME- Sigara icme ( ADAMLARINDA CAKMAGINI KULLANMAMIS OLRSN ,KENDI SAGLIIINDANDA OLMASSIN ) ,

** Şahsen benim babam ANTALYA TEFAL BAYii & AMCAM PEUGEOT TAN GOTURUO GALERİCİLİGİ
    ANNEMDE L'OREAL DE ------- YALANSA YALAN DiYiN

▓▓▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓▓▓ ▓▓▓▓

arkadaşın söyledikleride mantıklı ama....

bu bayiilerde bi şekilde fransaya mektup yada başka bi şekilde şikayetlerini belirtirse çoook daha ii olur bnce...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.