Şimdi Ara

beyler gtx 780ti ve gtx 980

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler bu iki kartın fiyatlarına baktığımızda 780tilerin fiyatlarının fazla oldugunu goruyoruz ama 980ler kart olarak daha gibi duruyor. Bu durumu nasıl açıklıcaz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Xreas

Beyler bu iki kartın fiyatlarına baktığımızda 780tilerin fiyatlarının fazla oldugunu goruyoruz ama 980ler kart olarak daha gibi duruyor. Bu durumu nasıl açıklıcaz?

780 Ti 980 ile birlikte üretimi durduruldu yani stokları eritir firmalar bir şekilde sonra da gerisi gelmez. GTX 980 varken 780 Ti zaten alınmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ookami

quote:

Beyler bu iki kartın fiyatlarına baktığımızda 780tilerin fiyatlarının fazla oldugunu goruyoruz ama 980ler kart olarak daha gibi duruyor. Bu durumu nasıl açıklıcaz?

780 Ti 980 ile birlikte üretimi durduruldu yani stokları eritir firmalar bir şekilde sonra da gerisi gelmez. GTX 980 varken 780 Ti zaten alınmaz.
    7xx serisi indirime geçecektir Türkiye de geç geçse de.
  • quote:

quote:

bu kartı aldım sence geri vermeli miyim?
    http://www.amazon.com/EVGA-Classified-Dual-Link-Graphics-03G-P4-3888-KR/dp/B00JLU1YF0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=undefined&sr=8-1&keywords=kingpin+edition+evga

• Xreas kullanıcısına yanıt
    1200tl lik gtx970 780ti ile eşdeğer , 980 bu iki karttanda iyi . Bu saaten sonra 780ti alan açık ve net salaktır .
  • quote:

quote:

quote:

bu kartı aldım sence geri vermeli miyim?
    http://www.amazon.com/EVGA-Classified-Dual-Link-Graphics-03G-P4-3888-KR/dp/B00JLU1YF0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=undefined&sr=8-1&keywords=kingpin+edition+evga

Geri verme imkanın varsa kesinlikle ver. Ama ithal ettiysen yurtdışından zaten gümrük vergilerini ödemişsindir... o zaman da bilemiyorum. daha ucuz GTX 980 az da olsa daha performanslı.

• Vinewood kullanıcısına yanıt
    Hocam o kadar da değil, hala 780 ti alınabilir. Herkes yeni nesil kart kullanacak diye bir durum yok, gtx 780 ti 970e oranla çok daha iyi Tdp bakımından sıkıntılı sadece.
  • [simage][/simage]
    quote:

Orijinalden alıntı: Graves or Feed

Hocam o kadar da değil, hala 780 ti alınabilir. Herkes yeni nesil kart kullanacak diye bir durum yok, gtx 780 ti 970e oranla çok daha iyi Tdp bakımından sıkıntılı sadece.

Watt başına performans olayına girmiyorum bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vinewood -- 20 Eylül 2014; 15:33:37 >

Hocam sadece bu testle daha iyi olduğu kanıtlanmaz açıkcası Fiyat farklarını göz önde bulundurduğumuzda tabi ki 970 fakat 780 ti de 1700-1800 lira civarına alınabilir bir kart.
  • Ee o fiyata 980 var , o kart hepsini tokatlıyor Kısaca 780ti ve 780 benim için bitmiştir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vinewood -- 20 Eylül 2014; 15:36:21 >
    O farklı bir mesele tabi..
  • Suan gtx 980 gerek guc tuketim konusunda gerek performansda gerek yeni teknolojilerde birinci
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reborned

Bence yeni kral 970
  • quote:

Sırf TDP olayı bile 9xx serisini almak için bir neden , 1 tane 8 pin ile 780ti performansı alıyorsun daha ne olsun
    Aynen hocam, şu elektrik faturasını düşüreyim bari
  • quote:

Ben asus ve evga arasında kaldım , evga daha performanslı ama asus Tek 8pin avantajı var , siz hangisini alıcaksınız ?
    Bende emin değilim açıkçası, nova bilgisayarın gigabyte getirmesini de bekleyebilirim.. Onun harici Asus çizgiye yönlendirecekse uzak dururum ve Evga alırım
    Hocam tdp yada 8pin fln nasıl avantaj sağlıyor?Bunlar nedir? Ben anlayamadım cok bilgim yok
  • quote:

Hocam bu 970'ler min. kaç Watt PSU ile çalışır sizce ?

Edit: Sitesinde 500 Watt yazıyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vrataski -- 20 Eylül 2014; 16:25:43 >
  • gerçek 400w ile çalışır rahatça. Az enerji harcayan intel işlemci varsa 350w da bile çalışır
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.