Şimdi Ara

BEYLER LÜTFEN ŞUNLARI CVP LAYIN YAWW

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1-ntfs ile fat 32 nin arasında ne fark?
    2-bozulan bi dosyanın tamiri mümkün mü?
    3-virüs girdiğinde pc ye ilk belirti ne olur ?
    4-Virüslerin uzantıları şimdilik bu kadar

teşekkür ederim kankiler

Bu soruları kime sorsa napıcan yaw boşver diyip beni başlarından savdılar bende onlara öğrendiklerimi çakıcam

HIRS YAPTIM ÖĞRENECEM ABİ

• ntfs ile fat arasında çok fark var , şifreleme ,erişim koruması ,kotalama ....vs ,biri çok kullanıcılı bilgisayarlar için ve güvenlik temmelli düşünülmüş diğeri ise sadece dosyaları tutsun yeter diye düşünülmüş
  • güzel kardeşim win 98 kulanmıyacaksan fat32 tarih oldu bence buna bu zamanda kafa yorma ,zaten 2006 wista çıkacak kim uğraşacak fat32 vs ile ..aralarındaki olay dosyalama güvenlik , bunun gibi olaylar..virüs olayı çok boyutlu çeşit çok yazanların amacı çok . SOLUCAN ,VİRÜS, KEYLOGER, HİCAK. VS amaçlar farklı böyle olunca belirti farklı oluyor. kimi sistemi çökertiyor kimi bilgisayarından bilgi sızdırıyor kimi klavye tuşlarını kaydedip onlayn, bankacılıkta bilgi çalıyor. anlayıcağın konu uzun ve eniyisi kitap dergi yoluyla öğrenmek biraz faydam olmuştur umarım bunca yazıdan sonra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hüküm -- 13 Kasım 2005, 10:30:45 >

• arkadaşım benim bilgisayara150 tane virüs girdi çoğu küçük ama bu anlamam bilgisayarımı aşırı derece de yavaşlatıp internetimi engelleyecek kadar ilerigitmesiydi bu yüzden bilgisayarı formatladım ayrıca virüs dosyalarının uzantısı "bad" dir bu uzantılı dosyaları kabul etme fat32 windows 98 dosya tipidir çünkü dos tabanlıdır ama ntfs ise xp nindir xp windows tabanlıdır dos değil
  • Allah hepinizden razı olsun arkadaşlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: türkmenem

1-ntfs ile fat 32 nin arasında ne fark?
    2-bozulan bi dosyanın tamiri mümkün mü?
    3-virüs girdiğinde pc ye ilk belirti ne olur ?
    4-Virüslerin uzantıları şimdilik bu kadar

teşekkür ederim kankiler

Bu soruları kime sorsa napıcan yaw boşver diyip beni başlarından savdılar bende onlara öğrendiklerimi çakıcam

HIRS YAPTIM ÖĞRENECEM ABİ

1-Detayları bir arkadaş açıklamış daha iyi anlaman için dostum bir örnek veriyim.Bir eski model kamyonu düşün buna fat32 diyelim.Birde son model konforlu güvenli rahat kamyonu düşün
    2-Bu dosyaya göre değişir.
    3-Pc de anormal şeyler görürsen(Yavaşlama,birden çok pencere açılımı)gibi ve bir çok virüsün farklı yanları vardır.
    4-GEnellikle .exe uzantıldıır.Farklı uzantısı olanlarda mevcut tabi.

• yavaşlama bıraz var şuanda pc de ama virüs programlarıda kullanıyorum "kaspersky" pek pc ye dışardan kimsenin girmemesi için ne yapmam gerekir
  • quote:

Orjinalden alıntı: türkmenem

yavaşlama bıraz var şuanda pc de ama virüs programlarıda kullanıyorum "kaspersky" pek pc ye dışardan kimsenin girmemesi için ne yapmam gerekir

Yavaşlamanın sebebi kullandığın programlarla alakalıdır bi nebze.Kaspersky gibi antivürüsler sistemi yavaşlatır.Dışardan herhangi bir kullanıcının pc ne girmesini engelleyen duvara firewall denir.Bu konuda benim kullandığım ve memnun kaldığım zone alarm Pro var.Hem firewall uygulaması var hemde dahilinde antispyware yazılımı var.Ben sana bunu tafsiye ederim.Tabi sisteminde farklı antivürüsler de bulundurmanda fayda var.Ad-aware gibi mcafee veya microsoft antispyware gibi.Norton sistemini aşırı derecede kastığı için önermem.

• quote:

yavaşlama bıraz var şuanda pc de ama virüs programlarıda kullanıyorum "kaspersky" pek pc ye dışardan kimsenin girmemesi için ne yapmam gerekir

ben 3 farklı antivirus programı denedim.
    pc cilin, norton int security ve zone alarm security suite. hiç tartışmasız en iyisi zone alarm dı.
    bence sende zone alarma geç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LINEBACKER -- 20 Kasım 2005, 12:00:19 >
  • 1...Fat 32'yi unut

2....Bozulan dosyanın tamiri genelde mümkün olmuyor

3....Virüs girdiğinde makina sapıtır anlarsın casus yazılımın takipi zordur onun için en altı oku

4....Virüs uzantıları farklılık gösteriyor adı üstünde virüs aynı olasalardı hepsini tanırdık

firewall'ın görevlerinin başında dışarıdan gelecek saldırıdan daha önemlisi bilgisayarında çalışan ve net'e bağlanmak isteyen programları bloke edebilmesidir

Bilgisayarına bilgin dışında herhangibir casus yazılımın girmesinin garantisi olamaz çünkü hacker'lar devamlı çalışıyorlar

bence önemli olan senin bilgin dışında senin makinandan nete bağlanılmasıdır

sen firewall özellikli bir koruma kullanmalısın

1.norton internet security 2005....çok iyi fakat sistemin hızlı olmalı hem firewall+virüs koruma
    2.ZoneLabs.ZoneAlarm.Pro
    3.Sygate Personal Firewall
    4.Tiny Firewall 2005.....................gibi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.