Şimdi Ara

Bi kaç Fıkra..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dursun evinden çıktığında birde bakar ki komşusu Temel kendini belinden ağaca asmış halde duruyor.Hemen gidip ipi ağaçtan çözer.Komşusunu ağaçtan indirdikten sonra merakla sorar :
    -Ha sen ne yapayudun öyle?
    -Hiç kendimi asaydum...
    -Ha uşağum, penum pildiğum insan poynundan asılayi.
    Temel üzgün ve çaresiz bir halde komşusu Dursun'a baktıktan sonra cevap verir :
    -Ben de öyle yapmişudum.Ama ipu poynima pağladığum zaman bi türlü nefes alamayrum.

Karadenizlinin biri hemşerisine anlatıyor :
    -Dün belediye otobüsüne bindim; yan koltuktaki adam bilet almamışım gibi bana anlamlı anlamlı baktı.
    -Sen ne yaptın?
    -Bende bilet almışım gibi anlamlı anlamlı ona baktım

Temel işe girmek için sözlü sınava giriyor.Çok heyecanlı, bir önceki adaya soruyor :
    -Ne sorayiler?
    -Ayakkabı.
    Temel'in sırası geliyor, bilsin diye kolay soruyorlar :
    -Dört ayaklıdır, miyav miyav der.
    Temel soruyor :
    -Bağcıkli midur?

Gazetede şöyle bir ilan çıkmış : "Bir müdür aranıyor.Yüksek tahsilli, İngilizce ve Fransızca bilen, askerliğini yapmış, 30 yaşından gün almamış, boyu 1.85'den yukarı ve bekar olması gerekir...
    Temel başvurmuş :
    -Ben demiş, yüksek tahsil şöyle dursun ilk mektebi bile zor biturdum.İnciluzce de Firansizca da bilmeyrum.Yaşım 45'den yukarı, boyum 1.67...
    -Eeee, demişler.Ne demek istiyorsun?
    Temel gayet ciddi :
    -Bu ilanı verduğunuz müdürlük işi var ya, ha bu iş için bana güvenmiyesunuz demeye geldim...

Temel askerdeymiş. Teröristlerin köprünün altına gelip pusu kuracakları haberini almışlar. Temelin bölüğüde teröristlere operasyon düzenlemek için köprüde pusuya yatmışlar. Bir saat olmuş gelen giden yok, iki saat olmuş yok, beş saat olmuş yok. Temel komutanın yanına giderek :
    -Komutanım gidip bakıyım başlarına birşey gelmiş olmasın, demiş.

en azından tebessüm ettirir sanırsam

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.