Şimdi Ara

Biber Gazı ve Elektroşok yasakmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
7.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar biber gazı ve elektroşok taşımak , bulundurmak yasak mı? 18 yaş altına satarlarmı ayrıca normal yerlerden almaya çalışsam?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Biber Gazı ve Elektroşok Cihazlarının Yasal Durumu

Elektroşok cihazı taşımak veya kullanmak yasal düzenlemelere tabidir. İlgili yasalar, ülkelere ve bölgelere göre değişkenlik gösterebilir.

Elektroşok Cihazları

• Türkiye'de elektroşok cihazı taşımak veya kullanmak yasaktır.
    • Türkiye Cumhuriyeti Ceza Kanunu'nun 189. maddesine göre elektroşok cihazı taşımak, 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılabilir.

Biber Gazları

• Türkiye'de biber gazı taşımak yasaldır, ancak kullanımı sınırlamalara tabidir.
    • Biber gazı, meşru müdafaa amacıyla kullanılabilir.
    • Biber gazı, toplu etkinliklerde veya başkalarını rahatsız edecek şekilde kullanılamaz.
    • Biber gazı ithal etmek veya satmak için izin gereklidir.

Yasal Sorumluluk

Yetkisiz yere elektroşok cihazı taşımak veya kullanmak, ciddi yasal sonuçlara yol açabilir. Bu nedenle, ilgili yasaları bilmek ve buna göre hareket etmek önemlidir.

Önemli Not:

Yukarıda belirtilen bilgiler genel niteliktedir ve bireysel durumlara göre değişiklik gösterebilir. Elektroşok cihazı veya biber gazı taşımayı veya kullanmayı planlıyorsan, geçerli yasal düzenlemeler hakkında yetkili mercilerle iletişime geçmelisin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Ya hapis cezasi olmaz acirsa hic bi cezasi yok da olsa olsa para cezası
    bizim ark buyuk cakyla yakalandi
    agliya agliya acidu polisler ailesine felen bisey demediler acdklarndan cakiyi aldlar sadece

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheZebani

Ya hapis cezasi olmaz acirsa hic bi cezasi yok da olsa olsa para cezası
    agliya agliya acidu polisler ailesine felen bisey demediler acdklarndan cakiyi aldlar sadece

tercüme edebilecek insan aranır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Okumayın Zebani.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MULTİ_tasking

quote:

Serseri çocuğun teki çakıyla yakalanmış aklınca ağlamış polis acımış ailesine haber vermemiş

• Biber gazı serbest diye biliyorum elektroşoktan emin değilim.Taşıyabilirsin bence mesela ben hep yanımda çakı taşırım tabi boyu 10 cm'i geçmeyecek bir çakı diğer türlü 6136 sağolsun.

Ben nelerin hayalini kuruyorum bir bilsen bu ülkede her bok yasak arkadaş şöyle bir crossbow'um olsun çok isterdim

• quote:

Orijinalden alıntı: Whitechapel

Biber gazı serbest diye biliyorum elektroşoktan emin değilim.Taşıyabilirsin bence mesela ben hep yanımda çakı taşırım tabi boyu 10 cm'i geçmeyecek bir çakı diğer türlü 6136 sağolsun.

Ben nelerin hayalini kuruyorum bir bilsen bu ülkede her bok yasak arkadaş şöyle bir crossbow'um olsun çok isterdim

Çok güzel çok... Ne zırhlar deler bu... Elinde bundan olacak yoldan sana sataşan serseriye belindeki crossbow u ceketini açarak göstereceksin ve o da koşarak uzaklaşacak

• eletkrosoklu el feneeri var ustunde police yaziyor
    ya iste onlar bi ara adanada toplatilmisti suan ne durumda bilmiyorum bir zamanlar yanimda tasiyordum sonra nasil olduysa kaybettim

• arkadaşlar cevaplar için teşekkürler. kız kardeşime falan almayı düşünüyorum biber gazı veya elektro şok.minibüste falan arama olsa üstünde çıksa ceza yer mi o önemli olan.
  • aracın muayenesi yapıldı ancak muayene için yer kalmadığından ruhsatın değişmesi gerekti
    ruhsat sahibi olan 6 aylık hamile akrabamı trafik tescil şube müdürlüğüne götürdüm muayeneden sonraki günlerde
    trafik tescil şubenin güvenlik girişinde ben xray den geçerken o hamile olduğu için xrayden geçirilmedi
    bayan polis memuru bunun üzerine çantasını açıp kontrol etti
    tamam deyip kapatıp çantayı iade edecekken akrabam çantamda elektroşok cihazı var onu emanete alırmısınız dedi
    ve çantasından çıkarıp memura verdi
    şaşkın bayan polis memuru diğer memurlarada sordu ve bunu size iade edemem sakıncalı amirime sorayım onun talimatına göre iade ederiz dedi
    derin bir ya sabır çekerek içeri geçtik ben bu olayla ilgili hiç konuşmadım

işimiz bitti tekrar güvenlik noktasına cihazı almak için geri döndük
    ben dışarıda beklerken akrabam içeri girdi ve konuşmaya başladılar
    5 dakika sonra bir komiser geldi be benide içeri çağırdılar
    komiserin dediğine göre savcıyı aramışlar ve savcı 6136 sayılı kanundan işlem yapılmasını söylemiş

bunun üzerine en yakın polis merkezine götürülmek üzere polis ekibini bekledik
    ekip gelince komiser olanları anlattı ve hanımın ifadesini alın dedi

ben kendi aracımıza bindim akrabam yanında 4 yaşındaki kızı olduğu halde ekip otosuyla polis merkezine götürüldü
    polis merkezine geldiğimde polis memurları güleryüzle karşıladılar beni ama bayan akrabam hüngür hüngür ağlıyordu küçük kızda bana soruyordu annem neden ağlıyor diye
    ifade verilirken bende olayın detayını anlatıp tutanağın düzenlenmesine yardım ettim
    tutanağı imzalatıp elektroşok cihazına el koydular

şu an dava açılmasını bekliyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: cübbeli gandalf

quote:

Orijinalden alıntı: MULTİ_tasking

quote:

Serseri çocuğun teki çakıyla yakalanmış aklınca ağlamış polis acımış ailesine haber vermemiş

Allah razı olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Whitechapel W kullanıcısına yanıt
    Kaç yüz yıllık tatar yayı ne zaman crossbow oldu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: BatuKır

aracın muayenesi yapıldı ancak muayene için yer kalmadığından ruhsatın değişmesi gerekti
    ruhsat sahibi olan 6 aylık hamile akrabamı trafik tescil şube müdürlüğüne götürdüm muayeneden sonraki günlerde
    trafik tescil şubenin güvenlik girişinde ben xray den geçerken o hamile olduğu için xrayden geçirilmedi
    bayan polis memuru bunun üzerine çantasını açıp kontrol etti
    tamam deyip kapatıp çantayı iade edecekken akrabam çantamda elektroşok cihazı var onu emanete alırmısınız dedi
    ve çantasından çıkarıp memura verdi
    şaşkın bayan polis memuru diğer memurlarada sordu ve bunu size iade edemem sakıncalı amirime sorayım onun talimatına göre iade ederiz dedi
    derin bir ya sabır çekerek içeri geçtik ben bu olayla ilgili hiç konuşmadım

işimiz bitti tekrar güvenlik noktasına cihazı almak için geri döndük
    ben dışarıda beklerken akrabam içeri girdi ve konuşmaya başladılar
    5 dakika sonra bir komiser geldi be benide içeri çağırdılar
    komiserin dediğine göre savcıyı aramışlar ve savcı 6136 sayılı kanundan işlem yapılmasını söylemiş

bunun üzerine en yakın polis merkezine götürülmek üzere polis ekibini bekledik
    ekip gelince komiser olanları anlattı ve hanımın ifadesini alın dedi

ben kendi aracımıza bindim akrabam yanında 4 yaşındaki kızı olduğu halde ekip otosuyla polis merkezine götürüldü
    polis merkezine geldiğimde polis memurları güleryüzle karşıladılar beni ama bayan akrabam hüngür hüngür ağlıyordu küçük kızda bana soruyordu annem neden ağlıyor diye
    ifade verilirken bende olayın detayını anlatıp tutanağın düzenlenmesine yardım ettim
    tutanağı imzalatıp elektroşok cihazına el koydular

şu an dava açılmasını bekliyoruz

sen ne diyon sen

• İkisi de yeni iç güvenlik paketi ile yasak
  • Peki çakının cezası nedir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.