Şimdi Ara

Bileklik Nabiz Olcum Basarisi Sorgusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ufaktan fitness ile ugrasiyorum (profesyonel degil kendi capimda) - amacim kalp ritmimi spor suresince dinlenme nabzimi 2 katinin ustunde tutmak. (dinlenme 65 ise spor boyunca - 30dk 130 bpm arzuluyorum)

Piyasa da baktigim bilekliklerin ozellikle kosma, spor sirasinda hassasiyetlerinin yada olcum basarilarinin ciddi oranda dustugunu okudum.
    Bu konuda tecrubesi tavsiyesi verebilecek varsa memnun olurum.

Dipnot: dedigim gibi tavsiyeyi spor sirasinda nabiz bilgisini kullanan ve 3 asagi 5 yukari cihazin bunu tutturdugunu bilen arkadaslardan rica ediyorum.

• Yapacağınız spora göre değişmekle birlikte doğrulukları fena etkilenebiliyor imiş. Özellikle son zamanlarda çıkmaya başlayan Çin malı bileklik ve akıllı saatlerdeki sensörlerden iyice şüphe ediyorum. Bileğe çok sallanmayacak şekilde iyi sıkılması lazım vs...
    Kullanmadım ama uzun araştırdıktan sonra göğüs bandı almayı tercih ettim. İyi takılmazsa kayarak eksik okuma yapabiliyor ama genelde sorun çıkarmıyor. Ayrıca HRV ölçümü vs. de yapılabiliyor göğüs bantları ile.
    En iyi optik sensörler de Mio Link, Scotche Rhythm gibi cihazlarda var, diğer bileklikleri incelemedim uzun zamandır.
    Hareketsiz iken ise telefonun kendi nabız sensörü bile oldukça iyi iş yapıyor...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • valerie V kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Kendim fitness antrenörüyüm. Bu işle ( heart rate ) haşır neşirim diyebilirim.

3 yıl evvel çinden göğüs bantlı ürün getirtmiştim. % 100 doğru + kardiyoda pek kayma vs derdi yok ( iyi sıkmak kaydıyla ) tek handikapı, kış günlerinde aparatın değeceği göğüs bölümünü hafifçe tuzlu su ile ıslatmanız gerekiyor yoksa kalp atışını alamıyor ( yazın bu sorun yok en ufak nemde alıyor ) Ancak gel gelelim kas gruplarında biraz rahatsız edebiliyor. Bench te temazssızlık olabiliyor.

Geçen sene gear s ile tanıştım. Oldukça stabil ancak o da bilekle boşluk olursa ölçümü yanıltabiliyor. Max heart rate atayıp - koç eşliğinde antrenman yapabiliyorsunuz ve nabız düştüğünde koç sizi uyarıyor ( sesli ve titreşimli ) ( örneğin : salonda ant. esnasında muhabbete dalınca kalp atışı yavaşlamaya başlar, koç burda uyarıyor ve hızlan diyor. ) Ayrıca dışarıda koşu olayı efane. Haritada size ne kadar km koşmuşsunuz, çiziyor ( telefonlarda yapıyor bunu = benim s4 program ise s health ) tüm koşu boyunca max hearth rate , ortalama heart rate vs gösteriyor. Bu benim için hem motive kaynağı hemde rakamları görmekle yolumu daha kolay çizebiliyordum. Koşarken rate monitorde kayma vs olmuyordu. gayet iyiydi. Ama gear s pahalı gelirse bu işi yapan smart bantlarda mevcut. Aynı teknolojiyi kullandıklarını düşünüyorum.

Ben smart watch i hemde müzik + telefon içinde değerlendiriyorum. Ancak ekonomik olsun ve sadece heart rate olsun derseniz polar saat serilerine bakabilirsiniz. Salonumda bu cihazı kullananları gördüm ve memnunlardı.

• ottoman984 kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkur ederim. Aslinda suan abd deyim, gear 2 de gear da alabilirim ama iphone ile eslenebiliyorlar mi? Yoksa bir de telefon masrafi can sikici olur. Polar saatlere hizlica baktim TR pazarinda, bu gece birde bu civarlada bakayim. Detayli cevabiniz icin cok tesekkur ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Rica ederim. gear serileri eşleşiyor ancak kısıtlı kullanım yapabiliyorsunuz. Diğer smart watchlere de bakabilirsiniz. Android wear işletim sistemli olabilir iphone daha uyumlu diye biliyorum, tizen olsun derseniz yani gear serisinden son çıkan gear s2 yi önerebilirim. abd de seçenek bitmez :)
  • 22 mayis 2014 tarihli bir inceleme videosu.
    http://www.cnet.com/news/how-accurate-are-wristband-heart-rate-monitors/
    Hastane ortaminda cihazlarin EKG makinesi ile kiyaslanmasi, bunu izleyince turkiye'ye dondugumde mi alsam da memnun olmazsam geri verebilirim diye dusunur oldum. Baska arastirmalarda ise cihazlarin genelde tutarli oldugunu ama dogru sekilde pozisyonlandirmanin ve siki olarak kolda/goguste durmalarinin sonucu cok etkiledigini okudum.
    Opsiyonlarin fazla olmasindan nefret ediyorum, kararsizliga itiyor.
    Tesekkurler.
    şu an itibariyle wrist band önermiyorum. Çok memnun kaldığım gear s ile bugün ilk antrenmanıma girdim üzücüydü.( daha evvel martta alıp haziranda satmıştım, 28 kasımda yeniden aldım )

Martta yağ oranım % 7 idi. kalp Ölçümlerinde sıkıntı yoktu ancak bugün antrenmanda üzdü beni. Stabil değildi ve doğru değildi bunu şu anki % 17 yağ oranına sahip olmama bağlıyorum. direk göğüs bandı tavsiye ederim çünkü yok yağlandın yok zayıfladın derdi olmaz. Antrenman harici mükemmel ölçüm

Bir çok yerde de antrenmanda stabil yazdım ancak yağ oranına göre değişiklik gösterdiğinden tam emin olayım ayrıca yazı yazacağım.
  • suan icin durdum bende, biraz daha arastiririm, sizden de geribilldirim alabilirsek cok guzel olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.