Şimdi Ara

Bilgisayar açılmıyor, görüntü gelmiyor....?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İmzamdaki sistemi alalı henüz 1 ay oldu. Dün gece sisteme windows vista kurdum,güncellemeleri yaptım bilgisayarı açık bıraktım e-mule'dan
    bir kaç şey indiriyodum. Sabah baktığımda bilgisayarın kapandığını farkettim ilk önce elektrikler kesildiğnden diye düşündüm fakat bilgisayarı
    açtığımda sistem çalışmasına rağmen görüntü ekrana gelmiyordu. DVI bağlantısı normal takılıydı başka monitor taktım onda da aynı sorun....
    İçindeki bütün fanlar çalışıyordu. Sadece ekran kartı fanı eskiye nazaran sürekli olarak max'da çalışıyor ve deli gibi ses çıkartıyordu, bende
    ekran kartında problem olduğunu zannettim fakat başka bir bilgisayarda canavar gibi çalıştı. İşlemcinin fanıda dönüyor peki problem nerden
    kaynaklanıyor olabilir? İşlemci yanmış olsa fanı döner mi yada nasıl anlarız? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rasalhague -- 26 Ekim 2007; 15:36:56 >

• sistemi alalı 1 ay olduysa hiç bekleme direk götür garantiye ne olduğu konusunda pek bi şey bilemez kimse görmeden
  • yeni bir monitör kablosuyla deneme yaptınmı _?
  • bilgisayarı komple fişten çek sonra bir daha tak ve ram slotlarını kontrol et
  • Farklı bir monitörü takıp denedim aynı problem onda da var. Sorunun kaynağı monitörde değil büyük bir ihtimalle.
    Kafamı kurcalayan normalde sistem açıldığında ekran kartı fanı max. seviyede 2 saniye kadar çalışıp sonra tekrar normal
    hızına dönerdi şuanda açtığımda ekran kartı fanı deli gibi dönüyor müthiş ses çıkarıyor ama problemin ekran kartından
    kaynaklanmadığına eminim çünkü direk Koyuncu'nun servise götürüp orda denedik normal çalışıyor. Acaba güç kaynağından
    gelen voltajdamı bir sorun var niye ekran kartı fanı durduk yere deli gibi döner. Ya da anakartta bir sorun var. Daha önce sordum ama
    işlemci yanmış olsaydı fanı dönmez ve ısınmazdı heralde.

Güç kaynağı ile kasa hariç Vatan'dan aldım aslında ama sistemi onlar kurmadı bakarlarmı acaba servislerinde. Yada problemin asıl kaynağının
    Anakart , güç kaynağı yada işlemci parçalarından hangisinden olduğunu bilsem direk yerine götürebilirim.

• quote:

Orjinalden alıntı: bey.zade

bilgisayarı komple fişten çek sonra bir daha tak ve ram slotlarını kontrol et

Arkadaşım Allah razı olsun sabahtan beri kafayı yemiştim 25km tepip Koyuncu'nun servisine götürdüm ekran kartını. Parçaların çoğunu
    çıkartıp takmıştım dediğin gibi güç kaynağına giren elektirik kablosunu çekip çıkardım problem çözüldü. Oysakigüç kaynağının arkasındaki
    on/off düğmesinden kapatıp açmıştım ama arkasından fişi çekip takmak kadar basit birşey olacağı aklıma gelmemişti.
    Forumların bu tarafını seviyorum işte şimdi Vatan'a bir ton yol tepecektim. Tekrar teşekkürler. Bide bu problem neden kaynaklanıyor
    sebebi nedir acaba? Tekrardan teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.