Şimdi Ara

Bilgisayar duraklaması yardım!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar Amd işlemci, 256 ram, GF FX5200 128 mb ekran kartı, Gigabyte anakart olan bir bilgisayar var. Bu bilgisayara virüs girdi ve işlem yapabilecek halde olmadığı için yeni bir sistem kurdum Windows Xp SP2. Ama bilgisayar duraksaya duraksaya çalışıyor her 6 sn yede bir duraksama yapıyor sorunu neden olabilir.
    Not: Sistem kurmadan önce duraksama olayı yoktu. Sistem kurdukdan sonra duraksama olayını görünce sistemden kaynaklana bilir diye tekrar sistem kurdum ama yine duraksama sorunu ile karşılaştım.

Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

• Ram i değiştirerek dene derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mabel2000 -- 27 Temmuz 2005, 10:29:21 >
  • Ram belleği değiştirdim ama yine olmadı ben bir yandan hdd'den şüpheleniyorum hdd'ye Fdisk çekeceğim hatta çektim şuan sistem kuruyorum bakalım ne olacak
    Not: Daha önce başıma böyle bir olay gelmişti onun hdd de bir takım problemler oluşmuş bu şekil yapınca düzelmişti bunuda aynı şekilde yapmayı düşünüyorum bakalım.

Yinede tşk ederim kardeş allah razı olsun ben sistemi kurdukdan sonra tekrar bakacağım gelişmeleri yazarım böyle sorun ile karşılaşanlarda bu sistemi deneyebilirler
    Saygılarımla.....
  • Task managerdan CPU işlemine bakar mısın ?
  • Pardon kardeş nereden bakılıyor oraya şuan sistem kuruyorum ama açılınca bir göz gezdireyim öğrenmiş oluruz sen anlat yinede tşkler
  • Merhabalar arkadaşlar sistem kurulumu bitti ama yine aynı yaa neden acaba daha dün hiç bir problemi yoktu bu makinanın anlamadım gitti bu bilgisayar çok tozluydu parçaları tek tek çıkartıp güzelce ve düzenli bir şekilde temizledim ama hiç bir problem olmadan sonra yerleştirdim güzel bir şekilde açtım açıldı sonrada sistem kurulumu yaptım baktım duraksama yapıyor sizce neden olabilir bana bir yardım ediverin arkadaşlar
    parçaları düzenli ve doğru bir şekilde taktığımdan eminim. Hatta ben parçaları sökmeden önce kurmuştıum sistemi sonra duraksama yapmaya başladı bende çok toz var diye olabilir diye tahmin ettim temizledim ama yine aynı yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar
  • kardeş eger yapmadıysan fdisk cek bence senin belleginde bişeyler kalmış ram cıkart dicem ama degiştirmişsin yerini degiştir dene olmazsa fdisk cek bellekte gereksiz seyler war bence koLaY geLsin
  • dostum hdd nin dma kablosuna bakarmısın. renkli olan yeri anakarta oturacak (örnek sarı, kırmızı vb...) bu yüzden yapıyo olabilir. tek tek söktüm demişsin........
  • Tamam arkadaşlar sorunu çözdüm hepinize yinede tşk ederim kendim hallettim sonunda

Sorun;
    Windows XP SP2 kurunca makina duraksama yapıyor ama SP2 olmayan bir sistem kurduğum zaman duraksama sorunu ortadan kalktı sonra tekrar SP2'li sistem kurdum yine duraksama sorunu çıktı. Sonra Normal Xp sistem kurdum ve üzerine SP2 kurdum yine aynı oldu bende SP2 sistemini ortadan kaldırdım zaten o kadarda önemli birşey değil aslında daha önce sp2 siz nasıl kullanıyorduk şimdi aynı şekilde kullanıyorum hepinize tşk ederim yinede başka bir problemi var diyen varsa yazabilir ben buradan takip ediyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.