Şimdi Ara

Bilgisayardan Uydu Yayını Nasıl İzlenir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
6.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sizlere danışmak istediğim bir konu mevcut. Tv yayını ve uydular hususunda pek bir bilgim yoktur. Evdeki bilgisayara Acer'ın V233H modeli olan 23" LCD monitör aldım. Ayrıca çatıyada bir çanak anten taktırdım. 8 LNB'li iki çıkışını ben aldım. Birini D-smart'a bağladım diğeri boşta. Gelelim esas mevzuya: Bu boşta olan kabloyu direkt olarak bilgisayara nasıl bağlayıp da, bilgisayardan uydu izleyebilirim. Kutu falan almadan, sadece TV kartı ile. Elimdeki Tv kartı Aver TV 203 modeli. Girişleri farklı olduğu için denemedim. Sanırsam yeni bir TV kartı alacağım, ancak meseleden bihaber olduğuma konuyu bilen arkadaşlara danışayım dedim.

Ayrıca bir diğer önemli mevzu, LCD monitörüm Full HD 1080 destekliyor. Uyduda HD yayın yapan kanallar var mıdır, varsa eğer monitörden izlediğim yayınlar HD kalitesinde olur mu?

Teşekkür ederim.

• digital tv kartı ile izleyebilirsin özbür türlüsü zor olur.
  • Evet. Analog tv kartı ile yayın alamazsın. Dijital tv kartı al. Skystar 2,8 al
  • bence hiç tv kartıyla filan ugraşma en iyi sonuç içi denemiş ve halen kullandıgım bir yöntemmi tavsiye edeyim sanaburadan incele
  • Ayıp, ayıp !

Burası reklam pazarlama bölümü değil... Burada bilgi ve sistem çözümlemesi ile ilgili konular paylaşılıyor.

98 TL'lik ürününüzü ilan bölümünde paylaşınız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.