Şimdi Ara

Bios Checksum Bad!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar yeni Asus K8S-MX anakart ile Sempron 2500+ 64 bit (754) işlemci aldım...Neyse herseyi monte edip taktiktan sonra actigimda "Unknown Processor" hatasi verdi..Eywallah dedim en guncel bios updateni yaptim..Neyse islemciyi tanidi bu..Bu seferde "Bios Checksum Bad" diyor...Ona da tamam dedim gittim yeni pil aldim taktim ama bi turlu su hatadan kurtulamadim..Jumper lar da normal yerinde...Sisteme hata mesajini atlatarak win xp yi kurdum ve takir takir calisiyo ama baslangistaki su hatayi geciremiyorum ve bioasta save yapamiyorum..Acaba sorun nerde olabilir? Lutfen tavsiye ve yardim....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iadelitaahütlü -- 12 Ekim 2005, 14:14:59 >

• İlk olarak bios jumper ı kontrol et. Gözden kaçmış olabilir. Bütün bios ayarlarına tekrar göz at. Ayarları default yapabilirsin. Ayarlardan da değilse en mantıklısı daha fazla karıştırmadan anakartı aldığın yere götürmen. Bios update hatalı yapılmışsa!!!!!!!!!!!!!!!!! kullanıcı hatasından dolayı ücret talep ederler. Buna da dikkat et. Değiştirirlerse de kendileri orada bios update yapsınlar. İşlemcinin sempron olduğunu söylersen onlar yaparlar. Kolay gelsin.
  • jumperlari zaten clear pozisyonuna getirdigimde pc hic acilmiyor..Normal pozisyonda aciliyor sadece onda da bu hata veriyo..

Bunu aldigim yere gondermeden once deneyebilecegim baska seyler var mi,dusunmedigim baska seyler var mi bulabilmek amaciyle yazdim buraya zaten....

Bios un son surumu 20 eylul tarihli..acaba bu surumde bi sorun olabilir mi? En dusuk ihtimalleri bile dusunmek zorundayim arkadasim cunku anakarti aldigim yere kargo disinda biseyle gondermem imkansiz..Git-gel izdirabiydi derken bi anakart parasi daha gidecek...Ilgilendigin icin tesekkurler
  • anakartın alt alttaraftan kasaya değiyor ise kısa devre yaptığı için pil işlevini yerine getiremiyor olabilir. Bunu bir kontrol et yok eğer devam ederse geri gotur
  • Arkadaslar ilgilendiginiz ici saolun ben sorunu cozdum sonunda..Suphem dogru cikti ve aptal asus firmasinin sitesinde en son yayinladigi bios hatalı cikti....Bu anakartı kullanan ve ayni hatayi alan baska kisiler olursa diye yaziyorum gerisini..

Asus K8s-mx anakarta ait 20 eylul 2005 tarihli 1015.rom adli bios hatalidir.Kesinlikle bununla bios upgrade i yapmayin..

Saygilar........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iadelitaahütlü -- 12 Ekim 2005, 17:43:59 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.