Şimdi Ara

Bios kurtarma konusunda yardım gerekiyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar MSI p6n sli platinum marka model anakartın biosu uçtu .bilgisayarı açınca sadece siyah ekran geliyor. Foxconn marka anakartın biosunu zipten çıkartıktan sorna dalgınlıkla exe sine tıkladım.Bişey olmamıştır die üzerinde durmadım açıçası.Ama bilgisayarı yeniden başlattıktan sorna bi daha açılmadı ve en son yaptığım iş ise yanlışlıkla o bios exe sine tıklamamdı.Benim aklıma başka bişey gelmiyo açıkçası. . sitesinde şöyle bişey var

"For AMI BIOS

Rename the desired AMI BIOS file to AMIBOOT.ROM and save it on a floppy disk. e.g. Rename A569MS23.ROM to AMIBOOT.ROM
    Insert this floppy disk in the floppy drive. Turn On the system and press and hold Ctrl-Home to force update. It will read the AMIBOOT.ROM file and recover the BIOS from the A drive.
    When 4 beeps are heard you may remove the floppy disk and restart the computer."

fakat floppy sürücüsününn ışığı bile yanmıyo.(floppy sağlam diğer pc de denedim) başka yöntem bilen varmı?Bunu nasıl çözebiliriz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wuratakdag -- 11 Ağustos 2011; 12:30:01 >

• clear cmos yapmayı dene. bios ayarlarını defulta geri döndürür. güç kablosunu fişten çek. bios pilini çıkar. anakart kitapçığından clear cmos jumperının yerine bak anakarta dikkatli bakarsan ordada görürsün. jumperı 1-2 pinlerden çıkarıp 2-3 pinlere tak 10 sn bekle tekrar çıkarıp eski 1-2'ye tak. bios pilini geri tak. kabloyu tak ve çalıştır.
  • cvp için teşekkürler ama ,clear bios için button var sadece ama bios uçtuğundan oda bir işe yaramıyo.anakart bu
     Bios kurtarma konusunda yardım gerekiyor.

http://tr.msi.com/product/mb/P6N-SLI-Platinum.html başka fikri olan varmı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.