Şimdi Ara

BIOS UNDERVOLTA RAĞMEN YÜKSEK CPU SICAKLIĞI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
49
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni topladığım ddr5 sistemde gigabyte b650 s2 h model anakart, ryzen 7600 işlemci, rtx 4060 ekran kartı, team vulkan 5600 mhz ram 2x 8 gb ve cooler master hyper 212 spectrum v3 hava soğutma var.

eski ddr 4 sistemde ryzen master ile işlemciye curve kısmından all core -25 veriyordum normalde 67 68 derecelerde gezen yükte 73 dereceleri gören işlemci boşta 45 yükte 60 derece civarında seyrediyordu.

yeni sistemde ise ryzen master biosta oc kapalı diye bir uyarı veriyor. reddit vs birçok platformda bu anakartın üretici tarafından oc kilidi ile üretildiği gibi tuhaf bir bilgi var benzer şikayetler var. biosta Manuel olarak yapmak için oc uyarıları kabul et deyip enable dedim.
    sonra pbo yu bulup all core -30 verip kaydettim. oyunda işlemci %50 yi geçmese bile sürekli 5150 mhz de çalışıyor ve 65 derecede sabitleniyor arada 70e kısa sürekli fırlıyor. bir defasında aniden 80e çıktı oyun takıldı restart atınca düzeldi.

undervolt işleminin çalışıp çalışmadığını nasıl anlayabilirim? sıcaklık neredeyse hiç düşmediğinden çalışıyor gibi gelmedi bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naturklich -- 4 Ekim 2024; 8:20:25 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.