Şimdi Ara

birçok foto kullanarak büyük foto oluşturma

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşla selamlar. bi konuda yardımınız gerekiyor. amacım bir çok fotoğrafı kullanarak bir yazı hazırlamak bunu hangi programdan hazırlayabilirim bi fikri olan varmı ? photoshop ile yapılailir ama sanırım onun için biraz sağlam bir bilgisayar gerekir. başka alternatif bir program varmı ? bilenler yardımcı olursa sevinirim. şimdiden teşekkürler.

• mekka kullanıcısına yanıt
    çalışacağın ebat nedir? yani bununla bir billboard filan mı yapmayı planlıyorsun, yoksa a3 ebat ile bitecek mi?
    Bir çok fotoğrafı kullanarak yazı yazmak istiyorsan önce fotoğrafları hazırlamak zorundasın, bunun için bir sürü
    program var. Bunun için photoshop uygun ama eğer fotoğraflar büyük ebatlı olarak çalışırsan photoshop dosyası
    çok büyür ve iyi bir ram, işlemci ister.

Eğer A3 bir ebat içine 100 tane fotoğraftan oluşan bir çalışma düşünüyorsan, önce fotoğrafları istediğin gibi yerleştirmen
    gerekir ama ben olsam önce bütün fotoğrafların pixel'ini %50, %75 civarında düşürürdüm. Bütün fotoğrafları tamamen
    ufak bir şekilde hazırladıktan sonra dosyaya çeker bunları yanyana getiririm.

Sonra da bunlardan bir tek bir dosya yaparak, yine photoshop altında yazıyı yazarak fotoğraflardan oluşan katmanı
    clipping mask ile yazıya bağlardım.

Bir tane aşağıda örnek gösteriyorum. Farklı bir şeyden bahsediyorsan örnek gönder, yardımcı olayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Harris32 -- 15 Haziran 2015; 12:45:56 >

• hocam ilgi ve yardımınız için teşekkür ederim dediğiniz yöntemi deniyeceğim ek olarak andreamosaic adında bir fotoğraf buldum biraz daha basit ve pratik fakat zoom yapıldığında fotoğrafların kalitesinin düştüğünü gözlemledim
  • mekka kullanıcısına yanıt
    mosaic programı istiyorsanız iş değişir, hepsi farklı çalışıyor, çok sık kullanmadığım ama arşivde olan MOSAnICk işinize yarayabilir.
    program basit adımlarla çalışıyor, ana kareye bağlı binlerce kareden bir çalışma oluşturuyor.
    Kalite programa bağlı olduğundan photoshop'taki kadar iyi değil, ama photoshop'a göre çok hızlı sonuç alırsınız.
    Böyle bir adım photoshop'ta saatler günler sürebilir...

• aynen katılıyorum zaten çok vaktim olmadığım için photoshopla uğraşmak istemedim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.