Şimdi Ara

Bitlis il Jandarma Komutanlığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 15 mayısta teslim olacağım. Biletimi Muş'a aldım ordan arkadaşlar alıcak araçla Bitlis'e gideceğiz. Askerliğini orada yapmış olan ve koşulları bilen varsa, dişe dokunur tavsiyelerini yazarsa sevinirim.

• var mı gidecek bu dönem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tam 1 yıl sonra tekrar yazıyoruz, hey gidi günler

varsa burası çıkan, yardımcı olabilirim.
  • Vay be 7-8 ay oldu tezkereyi alalı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

tam 1 yıl sonra tekrar yazıyoruz, hey gidi günler

varsa burası çıkan, yardımcı olabilirim.
    Hocam ben de sizin gibi il jandarmada yaptım, sizin bölük komutanı Murat Dirican mıydı?

Ne lanet yerdi be çok şükür kurtulduk

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C973BD445

Hocam ben de sizin gibi il jandarmada yaptım, sizin bölük komutanı Murat Dirican mıydı?

Ne lanet yerdi be çok şükür kurtulduk

Alıntıları Göster
    hangi bölük, hizmet mi ?

• mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben gittiğimde hizmet ve muhafız bölüğü birleştirilmişti. Başka merak ettiğin bir şey varsa sor hocam benim dönemde çok şey değişti

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C973BD445

Hocam ben gittiğimde hizmet ve muhafız bölüğü birleştirilmişti. Başka merak ettiğin bir şey varsa sor hocam benim dönemde çok şey değişti
    senin dönem hangisi ? hizmet ve muhafız zaten birdi 2017-2018de

Hocam 99/3 devre kaybı ben siz hizmet deyince eskiden ayrıymış sandım.

Hizmet (alay binasının 3. katı), ama pek te muhafızlık bir şey yoktu zaten tek nöbet yeri levazım deposunun orası millet aşağıdaki fabrikada kızları izliyordu nöbette . Nedense diğer yerlerde uzman çavuşlar tutuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C973BD445 -- 10 Ekim 2020; 8:9:43 >
  • biz ordayken, tüm nöbetler bizdeydi, giriş, tepedeki yer, atışların yapıldığı taraftakiler ... 2017 'de bölük komutanı uğur üsteğmen 'di, karakol komutanı ise albay erhan 'di ilk başta, sonra ufuk geldi. askerliği nerde yaptığın önemli değil, hangi komutanın yanında yaptığın önemli. girişte hemen yanda silah ruhsat yeri vardı, 2 arkadaş orda yaptı, hergün dışardan pizzalar, doğum günü kutlamalar falan ...

Vay be, sizde sistem güzelmiş hocam. Demek bizim bölük komutanı sistemi bayağı değiştirmiş. Bizimki nedense Başçavuş'tu. İşte mıntıka alanı verdiler "sen şurada şunu yapacaksın" (mesela benimki alay binasının 3. Katını temizlemek) diye, onun dışında adam lazımsa boşta olanı alıp direkt ameleliğe.

Ruhsat yerine sadece bir kere gittim orada da elime kamera tutuşturdular "yeni gelen malzeme var, komutan inceleyecek sen de çekeceksin" diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C973BD445 -- 10 Ekim 2020; 8:27:31 >
  • lanet olsun öyle sisteme
    muş ktm, alay 'daki bütün pis işler, helikopter pistinde tur attırmalar, tatvan 'daki kışlada durmuştuk muş 'tan gelirken, bayramın ilk günü, cep telefonunu toplamıştı ordaki nöbetçi uzman ...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.