Şimdi Ara

bizbizekamu heryöne 1200 DEĞİŞ-Mİ-YOR ( Tarife eski şekline çevrildi *güncel*) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
314
Cevap
0
Favori
18.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Keşke sınırı sadece sabit hatlara ve diğer yönlere koysaydı.

Yani;

Toplam toplam 1500 dakika, (1200dk da olabilir...)

Sabit hatlara aramalar 500dk'yı, diğer yönler de 500 dk'yı geçerse extra ücretlendirme, toplam sürede 1500 dakikayı geçerse yine extra ücretlendirme olsun.

Özetle isteyen 1500 dakikanın tamamını Turkcell'e doğru yapabilsin.
  • Kesinlikle
    quote:

Orijinalden alıntı: fethiyetv

Keşke sınırı sadece sabit hatlara ve diğer yönlere koysaydı.

Yani;

Toplam toplam 1500 dakika, (1200dk da olabilir...)

Sabit hatlara aramalar 500dk'yı, diğer yönler de 500 dk'yı geçerse extra ücretlendirme, toplam sürede 1500 dakikayı geçerse yine extra ücretlendirme olsun.

Özetle isteyen 1500 dakikanın tamamını Turkcell'e doğru yapabilsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nörofizyolog -- 17 Eylül 2009; 10:29:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taşralı

Şikayetlerinizi Turkcell'e bildirmenizin bence hiçbir anlamı yok. Tüketici haklarına şikayet kısmen derde deva olabilir.

Anlamı var tabiki. Hukuki olarak bir işlem yaptıracaksanız ilk önce mal yada hizmeti aldığın yere itirazını bildireceksin. Baktın anlaşmazlık var, bu durumda hakkını yasal mercilerde arayacaksın.
  • 3 ay önce almıştım bu sinirle az önce kapattırdım.Ararlar 1 hafta içinde.
    Sinirlerimi o zamana saklamam gerekecek
  • online işlem merkezinde yaptığım sorgulamada kamu 1200 tarifesindeki kalan dakikalarımı göstermiyor arkadaşlar hatta bırakın dakikayı 1200 tarifesinde olduğumu belirten ibarede yok orda sizdede oylemi sorgulama sonucu bende bu şekilde çıkıyor sadece "haftada 2 gün bedava" olan kampanyasındaki mesaj ve konuşma dakikalarım çıkıyor

IKİ GUN BEDAVA PAKETİ 23 Eylül 2009 0 779.0 sms 779.0 sms
    IKİ GUN BEDAVA PAKETİ 23 Eylül 2009 0 3614.0 dk. 3614.0 dk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FenerLand
    online işlem merkezinde yaptığım sorgulamada kamu 1200 tarifesindeki kalan dakikalarımı göstermiyor arkadaşlar hatta bırakın dakikayı 1200 tarifesinde olduğumu belirten ibarede yok orda sizdede oylemi

Evet, aynen. Kamu dakikaları gözükmüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ehckelem

3 ay önce almıştım bu sinirle az önce kapattırdım.Ararlar 1 hafta içinde.

Öfkeyle kalkan zararla otururmuş. Bence biraz beklemekte fayda var. Ayrıca yeni şartlar altında mevcut tarifeden daha iyisini bulmadan kapatmak daha za zararlı olabilir.

Tabiki haklarımızı arayacağız, aramayın demiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fethiyetv

quote:

Orijinalden alıntı: ehckelem

3 ay önce almıştım bu sinirle az önce kapattırdım.Ararlar 1 hafta içinde.

Öfkeyle kalkan zararla otururmuş. Bence biraz beklemekte fayda var. Ayrıca yeni şartlar altında mevcut tarifeden daha iyisini bulmadan kapatmak daha za zararlı olabilir.

Tabiki haklarımızı arayacağız, aramayın demiyorum.

erken davranmış olabilirim haklısınız.

1500 dk 45 tl ye geçsem vergisi ile 47-48 edecek halihazırdaki vodafone u limitsize geçirir 50 tl öderim.
    Tepkimi verdim.Geri adım atarlar atmazlar orası ayrı.Belki 3-5 kişinin tepkisi diğerlerini kurtarır.

• örnek vermek istiyorum:

en düşük diğer operatör aramam 553dk (toplam aramam 747dk)
    553-500 = 53dk
    53*0,24 =12,72 + 1 (vergi) + 1 (telsiz vergisi taksit) = 14,72 (en düşük konuşmama istinaden ödeyeceğim extra fatura) + 35sabit = 49,72 TL !

vodafone cep1'e geçersem 150 kontör yükleyip 3dk'sı 1 kontörden 450dk + 250dk geçiş hediyesi (6ay boyunca) + 100dk (ceparandan gelecek!) =

800dk = 28 lira (150 kontör fiyatı emin değilim daha ucuz yada pahalı olabilir...)

hesap ortada... 6 aylığına vodafona geçiyorum. sonrası Allah Kerim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yagmursuz

örnek vermek istiyorum:

553-500 = 53dk
    53*0,24 =12,72 + 1 (vergi) + 1 (telsiz vergisi taksit) = 14,72 (en düşük konuşmama istinaden ödeyeceğim extra fatura) + 35sabit = 49,72 TL !

vodafone cep1'e geçersem 150 kontör yükleyip 3dk'sı 1 kontörden 450dk + 250dk geçiş hediyesi (6ay boyunca) + 100dk (ceparandan gelecek!) =

800dk = 28 lira (150 kontör fiyatı emin değilim daha ucuz yada pahalı olabilir...)

150 kontör 27 lira.

o önemli değilde, 10 sn -20 sn konuşsan bile 1 kontör yani 3 dakikan düşecek hesabından. bilgin olsun.

turkcellde iken aramaların ortalama kaç dakika sürüyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi piri.reis -- 17 Eylül 2009; 11:37:43 >

• quote:

örnek vermek istiyorum:

553-500 = 53dk

Hata yapmış olabilirsiniz. "Alo" diyip kapatacağınız 2~3 saniyelik aramalardan da 3 dakika düşer. 450 dakika diye düşündüğünüz arama için ortalama 250 taş çatlasın 300 dakika görüme yaparsınız. Bu durum, kullanıcıdan kullanıcıya değişir, kısa süreli ve sık sık arama yapanlar için durum daha vahim...

3 ay önce açmış olduğum konuyu okumanızı diliyorum. Arama ücretlendirme periyodu 150 saniye olması durumunda %82 daha fazla aramış gözüküyoruz.

http://forum.donanimhaber.com/m_32720451/tm.htm

Tabiki non-stop tek arama yapıp 450 dakikayı tamamen kullanabilirisiniz, ama kim öyle yapıyor? Aramalarınız ne kadar sık v kısa süreli ise o kadar kontorlü hattan kaçının...

NOT: Gerçi kanun geldi yakın zamanda saniye bazlı ücretlendirme olacak.

• Aslında çok pahalı değil..

NEDEN BU TEPKİ BİLMİYOM.

35 liraya bu kadar konuştuğumuz başka tarife varmıki
  • quote:

Orijinalden alıntı: s.volkan
    Aslında çok pahalı değil..

NEDEN BU TEPKİ BİLMİYOM.

35 liraya bu kadar konuştuğumuz başka tarife varmıki

Aslında sanki tarifenin bu halini ben de begendim. Geçme şansım ya da hakkım olsa düşünmeden geçerdim.. Ama söyle de bir nokta var. bu demektir ki Turkcell istediği zaman tarifeleri kafasına göre değiştirebilir. Yani tarifenin bu şeklini 2ay sonra değiştirmeyeceği ne malum?
  • yaptıkları terbiyesizlik, ben bunun çetelesini nasıl tutucam? sistemleri 48 saat geç güncelleniyor, farkında olmadan turkcellilerle biraz fazla konuşsam inanılmaz fatura gelicek.
    hem 2011 dediler hem de yaptıklarına bak, yakında tarifeyi 1000 dakka turkcell 200 dakka diğerleri diye değiştirirler.
  • Peki eski üyeler 35 tl ile devammı edecek yoksa 45mi çıkacak veya farklı bi ücretlendirmemi olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: india_ipekyolu
    Peki eski üyeler 35 tl ile devammı edecek yoksa 45mi çıkacak veya farklı bi ücretlendirmemi olacak

35 lira..

500
    500
    500

Konunun linkinde mevcut.
  • Sitenin bize ulaşın kısmında mesaj gönderilemiyor hata verdi.

musteri.hizmetleri@turkcell.com.tr adresine mail attım, siz de atın tepkimizi dile getirelim.

05xx xxx xx xx nolu mobil telefon hattımla "Bizbize Kamu Her Yöne 1200 dakika" aylık 35 TL tarifesinden faydalanmaktayım. Tarifemin 20.09.2009'dan itibaren Turkcell'e 500dk, sabit hatlara 500dk ve diğer yönlere 500 dk şeklinde değişikliğe uğrayacağını öğrendim. Bu tarifeyi ilk duyururken 01.01.2011'e kadar geçerli! Geçici değil, kalıcı! şekinde reklam edilmişti. Bu hakkımı kulanarak tarifemin her yöne 1200 dk olarak devam etmesini istiyorum. Yaptığını şey reklam aldatmacılığı oluyor aldatmacılık oluyor, bu reklam aldatmacılığıyla ilgili size yurt dışında daha yeni olmuş bir olayı örnek vermek isterim:http://yahoyt.com/h/5563/dell-in-kandirik-ccedil%3Bi-reklamlari-ceza-getirdi

Hem 2011e kadar geçerli diyorsunuz hem de tarifeyi tamamen değiştiriyorsunuz. Tamam yeni abone almıyoruz tarifeye diyorsunuz ama tarifede olanların da çıkması için elinizden geleni yapıyorsunuz.

Şu anki sistemde Turkcellilerle 500dakkadan biraz fazla konuşursam bana astronomik bir fatura gelecek, peki ben bu fatura gelmemesi için konuşmalarımın çetelesini nasıl tutucam? Dakikam dolduğunda bana mesaj göndericek misiniz? Hiç sanmıyorum, peki online işlemlerden veya sms sorgulama ile kontrol edebilecek miyim, o da hatır çünkü 48 saat gecikmeli güncelleniyor sistemleriniz.

Yaptığınız şey Turkcell markasına hiç yakışmıyor, bu tarifeden çıkıp hattımı kenara koyup Vodafone bir hat almayı düşünüyorum açıkçası.

İyi Çalışmalar,

• quote:

Orijinalden alıntı: piri.reis

quote:

örnek vermek istiyorum:

553-500 = 53dk

150 kontör 27 lira.

o önemli değilde, 10 sn -20 sn konuşsan bile 1 kontör yani 3 dakikan düşecek hesabından. bilgin olsun.

turkcellde iken aramaların ortalama kaç dakika sürüyordu.

benim takıldığım nokta diğer operatörler ile çok konuşuyor olmam, aslında diğer operatör ortalamam 400 civarı olsa tarife benim için hala mantıklı olabilirdi. ama ortalamam 600dk diğer operatör. görüşme yaptığım tüm şirketler ve çalışanları; sınırsıza geçmiş avealılar ve sınırsız vodafone kullanıcıları olduğundan ortalama 600dk 100dk extra faturalama demek. ramazan nedeniyle en az görüşmem bu ay oldu 553dk diğer operatörler.

tarife hala birçok kişi için uygun olacaktır ama takibi zor ve riskli, benim için ne yazıkki artık uygun değil.

arama yaptığımda konuşmam sürem ortalama 2-15dk arası değişiyor. sorun değil yani 3dk'a yakın zaten konuşmam.

yakında kontör sistemi değişeceği için de daha da uygun olur benim için.

bu arada az daha cayma bedelli tahattütten faydalanacaktım son anda kurtulmuşum....

• Kontor sistemi değiştiğinde operatörlerin aynı tarifeleri devam ettirecğini mi düşünüyorsunuz? Hiç ama hiç sanmam. Misal, 3 dakikası 1 kontur olur 3 dakikası 2 kontur....

quote:

yakında kontör sistemi değişeceği için de daha da uygun olur benim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: s.volkan

quote:

Orijinalden alıntı: india_ipekyolu
    Peki eski üyeler 35 tl ile devammı edecek yoksa 45mi çıkacak veya farklı bi ücretlendirmemi olacak

35 lira..

500
    500
    500

Konunun linkinde mevcut.

Çok sağolasın ama konunun linkinde sadece değişio yazılı fiyattan bahsedilmemiş
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.