Şimdi Ara

bizbizekamu heryöne 1200 DEĞİŞ-Mİ-YOR ( Tarife eski şekline çevrildi *güncel*) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
314
Cevap
0
Favori
18.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.turkcell.com.tr/bireysel/tarifeler/faturali/kamu/bizbizekamuheryone1200 detaylar sekmesini okuyun...

Referans

Bizbize Kamu tarifesinde,ana abonenin tarife değiştirmesi veya hattını diğer operatöre taşıması durumunda referans gösterdiği abonelerinde tarifesi otomatik olarak değişir.

Turkcell, tarifelerinin tarihlerinde ve/veya ücretlendirmelerinde önceden haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını
    saklı tutar.

Orijinalden alıntı: Adamın Biri

Orijinalden alıntı: yagmursuz

Vodafone basvurusunu bugün yaptim. Turkcell beni kaybetti. Referanslarim ve onlarin referanslari da otomatik olarak tarifeden cikti. Hayirlisi olsun.

Böyle bir uygulama yok ki !..

• @yagmursuz

Refransla kamu tarifesine girenler, kendisi referans vererek başkalarını bu tarifiye alamıyor, bilgine.
  • Yanlışın var, referansla girdim tarifeye, ve 1 hafta sonra müşteri hizmetleri arayıp 5 adet referans hakkım olduğunu ve referans verebileceğimi belirttiler. dikkat edin ben aramadım onlar arayıp bu bilgiyi verdiler. bu arada bana referans olan kişi de bir başkasının referansı!

Gerçi ben dün vodafone geçme talebinde bulunduğum için pek bi önemi yok referans sisteminin.

quote:

Orijinalden alıntı: fethiyetv

@yagmursuz

Refransla kamu tarifesine girenler, kendisi referans vererek başkalarını bu tarifiye alamıyor, bilgine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: satcell
    Her yöne kamu 1200 ve her yöne kamu 1500 tarifesi
    her yöne 1200
    0.0655x1200=78.6 tl
    her yöne 1500
    0.0655x1500=98.25 tl
    1200 dk ve 1500 dk tamamını diğer operatörler yönünde kullanırsanız operatöre maliyeti yukarıdaki gibi.

Bu doğrudur ancak bunu tekiş düşğnmeyeceksiniz..

Sizide başkaları arıyor..

Operatörler bence istedikleri gibi her yöne verebilirler artık
  • quote:

Arkadaşlar;
    ben ve birçok arkadaşım bu adresi kullanarak şikayette bulunduk
    lütfen sizler de şikayetçi olunuz

http://www.turkcell.com.tr/bizeulasin/sozsizde

destek bekliyoruz
  • Turkcell in sitesine şikayet yerine sikayetvar.com gibi bir yere sikayet ederek bunları herkesin görmesini sağlayabiliriz diye düşünüyorum.
  • Lanet olsun senin gibi firmaya zorla 10 lira daha fazla vereceksin diyor. onu yapsak ne farkederki yakında yine değiştiriler. Yazıklar olsun.

peki bu dakikları takip edebilecekmiyiz. bilgilendirme mesajı felanmı gelecek yoksa
  • Sizlerle Aşağıdaki karşılıklı yollanan maillerde paylaşmak istediğim türkcell in insanlara nasıl sıloganla kandırıp nasıl pişkince "bizde hertürlü hak var ve kullanıyoruz" demesi yorum sizin

---------------------İlk yolladığım mesaj-------------------------------------

-----Original message------
    From: enesente@xxx.com
    To: TURKCELL MUSTERI COZUM MERKEZI
    Arrived at: 18.09.2009 05:06:51
    Subject: sozsiz-Bireysel: Kampanyalar / Di?er

İsim Soyisim : enes ------
    Tukcell/Hazırkart Abonesi : Evet
    Gsm : 0530------------
    Tel : 0
    Siz türkcell markasına güvenip diğerleri gibi değildirler diyip 12 yıllık hattımı iptal edip kamu tarifesine geçtim ve size Bravo diyorum, helal olsun, ayakta alkışlıyorum 1-2 aydır kullandığım ve reklamlarında belirttikleri gibi 1 Ocak 2011 e kadar sürecek olan tarife şartlarını her yöne 1200 dk. dan 500 er dk. olmak üzere 3 yöne toplam 1500 dk. yaptılar. Helal olsun size. Daha önce aradığım kişinin numarasının hangi operatöre ait olduğuna bakmadan gönül rahatlığı ile arıyordum. Şimdi ise dk. hesabı tutucam aradığım kişi turkcell mi, avea mı, vodafone mu yoksa sabit operatör mü, yuh artık ya yuh. Siz nasıl bana 1 Ocak 2011 e kadar geçerli olacağını söylediğiniz bir tarifeyi süresi dolmadan değiştirirsiniz. Bu sömürü düzeni ne zaman bir son bulacak artık? demekki sizinde diğer kandırmaca aldatmaca operatörlerden bir farkınız yokmuş

--------------------------İlk mesaja gelen cevap----------------------------------
    18 Eylül 2009 18:31 tarihinde TURKCELL MUSTERI COZUM MERKEZI <musteri.hizmetleri@turkcell.com.tr> yazdı:
    Sayın enes ------,

Duzenledigimiz kampanyalarda, kampanya kullanımı sırasında ortaya cıkan ve degistirilmesi gereken noktalar olabiliyor. Tarife koşullarında değişiklik yapma hakkına bağlı olarak, Kamu Her Yöne 1200 paketinde değişiklikler yapıldı.

Bizbize Kamu Her Yöne 1200 dakika paketinin kullanım hakkını300 dakika arttırıp, ücreti değiştirmeden 500 dakika Turkcell'lilerle, 500 dakika diğer operatörlerle, 500 dakika da sabit hatlarla görüşme içerecek şekilde kullanımınıza sunuyoruz.
    Görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.
    Saygılarımızla,
    Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.

Merih Bekri
    Müşteri Çözüm Merkezi
    -------------------------2. yolladığım mesaj---------------------------------
    Sayın Merih Bekri

"kampanya kullanımı sırasında ortaya cıkan ve degistirilmesi gereken noktalar" demişsiniz nedeni sizin kar etmemeniz mi? veya sizin kurumsal olarak yaptığınız matematiksel hatalarımız mı ? üzerine basa basa "üstelik 2011 yılına kadar da geçerli" sıloganı kullanıp insanları yanlış düşünmeye sevk edip kağıt üzerinden tüketiciyi madur etmek mi ?
    Tamam onuda geçtik türkcell lileri aramak için ayrılan 500 dk lık zaman dilimini geçtikten sonraki 1dk 64krş luk tarife nedir ? diğer operatörleri aramak 24krş türkcell i aramak 64krş nasıl bir paket anlayışıdır ? bunun cevabı hepimiz biliyoruz burda ne yapmak istediğinizi açıkça ortaya koymuş durumdasınız, burada tüketiciyi yolunacak kaz yerine koyacak bir zihniyete bürünecekseniz bence siz kısadan diyinki paket i istediğimiz gibi değiştirme hakkımız var biz size her yöne 1200 den 12 ye indirdik buyrun burdan kullanın

işte sizin nasıl bir firma haline geldiğiniz açıkça anlaşılıyor bakalım daha neler göreceğiz allah tan hayırlısı

Enes ------
    Türkcell Maduru

----------------------------------------2. cevabı bekliyorum-------------------------------

• arkadaşlar şikayet etmekten vaz geçmeyin ne kadar çok kişi olursak o kadar etkili olur kanaatindeyim
  • Arkadaşlar 500 dk yetmiyormu nasil konuşuyorsunuz ya adamlar 300dk daha vermişler ayni fiyata daha ne yapsinlar kısıtlama gelmesinin sebeplerinden bitanesi turkiyede telefonla görüşmeyi geyik muhabbetine cevirenlerden kaynaklaniyor bence iyi yapmişlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrihak

Arkadaşlar 500 dk yetmiyormu nasil konuşuyorsunuz ya adamlar 300dk daha vermişler ayni fiyata daha ne yapsinlar kısıtlama gelmesinin sebeplerinden bitanesi turkiyede telefonla görüşmeyi geyik muhabbetine cevirenlerden kaynaklaniyor bence iyi yapmişlar.

Şaka yapıyorsunuz sanırım....

Size ne kim ne yaparsa yapsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ERPmühendisi -- 19 Eylül 2009; 12:00:16 >
  • quote:

Arkadaşlar 500 dk yetmiyormu nasil konuşuyorsunuz ya adamlar 300dk daha vermişler ayni fiyata daha ne yapsinlar kısıtlama gelmesinin sebeplerinden bitanesi turkiyede telefonla görüşmeyi geyik muhabbetine cevirenlerden kaynaklaniyor bence iyi yapmişlar.

boş laf etmişsin;
    - biz 1200 dk HERYÖNE için aldık bu tarifeyi, 1500 dk aynı operatör ile konuşmak isteseydik başka tarife/operatör seçerdik.
    - Hata bu tarifeyi seçende değil, verdiği hakkı geri alanda
    - nasıl konuştuğumuz bizi ilgilendirir
  • hepsini okumadan yorum yapıyorsunuz, önceki postları okuyun lütfen:
    1. Ben 1200dk'nın hepsini konuşmuyorum zaten; 780dk yakın konuşuyorum ama bunun ortalama 550-600 dk diğer operatör ve bu yüzden 1200dk konuşmasam bile extra fatura gelecek! benim geçtiğim tarife bu değildi, bu sebeple değiştiriyorum operatörü zaten.

2. isteyen 1200dk geyik de yapar, sonuçta 35 lira 1200 dk konuşma bedeli olarak her ay ödeniyor. 100 kontör alıp 20 köntörünü harcayıp tekrar 100 kontör alan var mı sürekli? yok neden, çünkü 100 kontör bedeli ödeyip 100 kontör harcıyor bitince yada bitmesine çok yakın tekrar kontör alıyor. ben de 1200dk bedeli ödeyip 1200 dk konuşurum (ben o kadar konuşmuyorum ama konuşanların bu kadar hakkı var)

3. siz bu şekilde kullanmaya devam edip güzel bir fatura ile karşılaşınca tekrar forumda "vay efendim operatör kazık attı, böyle fatura olur mu?" diye başlıklar la geldiğinizde size destek olacak insanlara hitap ediyorsunuz unutmayın.

quote:

• turkcell ama %95 i yabancı. yabancıcell olmalıymıs ısmı bugun aılemde kullanılan 4 tane faturalı hattı vadafone ye gecıs ıcın ıslem yaptım bayram sonra kurtuluruz yabancıcell den
  • quote:

Orijinalden alıntı: cevdetay

turkcell ama %95 i yabancı. yabancıcell olmalıymıs ısmı bugun aılemde kullanılan 4 tane faturalı hattı vadafone ye gecıs ıcın ıslem yaptım bayram sonra kurtuluruz yabancıcell den

çok klasik ve sıradan bir düşünce. bilmeniz gerekenler var. birincisi turkcellin % 95 i yabancı değil hala türk hissesi mevcut ve % 5 den fazla. ikincisi madem yabancı şirket takıntınız var niye % 100 ü yabancıya ait olan vodafone'a geçiyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kullanici adi -- 19 Eylül 2009; 13:09:21 >
  • Tarife koşullarında değişiklik yapma hakkına bağlı olarak, Kamu Her Yöne 1200 paketinde değişiklikler gerçekleştirildi. Ancak, sabit ücrette bir değişiklik yapılmamıştır.
    Kullanmış olduğunuz Bizbize Kamu Heryöne 1200 paket dakikalarının aşımında yapılan güncelleme ise yasal kısıtlar sebebiyle gerçekleşmiştir.

Saygılarımızla,

TURKCELL Iletisim Hizmetleri A.S.

Elif Topçu

Müsteri Çözüm Merkezi
  • quote:

Orijinalden alıntı: iletisimci1

Tarife koşullarında değişiklik yapma hakkına bağlı olarak, Kamu Her Yöne 1200 paketinde değişiklikler gerçekleştirildi. Ancak, sabit ücrette bir değişiklik yapılmamıştır.
    Kullanmış olduğunuz Bizbize Kamu Heryöne 1200 paket dakikalarının aşımında yapılan güncelleme ise yasal kısıtlar sebebiyle gerçekleşmiştir.

Saygılarımızla,

TURKCELL Iletisim Hizmetleri A.S.

Elif Topçu

Müsteri Çözüm Merkezi

neymiş o yasal kısıtlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ciko44 -- 19 Eylül 2009; 13:11:28 >

• Şimdimi tarife yasa dışı oldu haksız rekabete girdi demekki bu bilinen bir yasaydı bunu bile bile aboneleri topladılar alın size nasılsa hakklmızda var nasıl olsa abone oldunuz çatır çatırda vergileride ödüyosunuz ohhhhhhhh

yani bumudur anlayış
  • Bana yolladıkları cevap;

quote:

Sayın Müşterimiz,

Duzenledigimiz kampanyalarda, kampanya kullanımı sırasında ortaya cıkan ve degistirilmesi gereken noktalar olabiliyor. Tarife koşullarında değişiklik yapma hakkına bağlı olarak, Kamu Her Yöne 1200 paketinde değişiklikler gerçekleştirildi.

Bizbize Kamu Her Yöne 1200 dakika paketinin kullanım hakkını 300 dakika arttırıp, ücreti değiştirmeden 500 dakika Turkcell’lilerle, 500 dakika diğer operatörlerle, 500 dakika da sabit hatlarla görüşme içerecek şekilde kullanımınıza sunuyoruz.

Saygılarımızla,
    TURKCELL İletişim Hizmetleri A.Ş.

Nazmiye Alsac
    Müşteri Çözüm Merkezi

Şimdi ben 1500 dk.nın sadece 500dk.sını mı TCell ile kullanabileceğim?

• quote:

Orijinalden alıntı: ciko44

Bana yolladıkları cevap;

quote:

Sayın Müşterimiz,

Duzenledigimiz kampanyalarda, kampanya kullanımı sırasında ortaya cıkan ve degistirilmesi gereken noktalar olabiliyor. Tarife koşullarında değişiklik yapma hakkına bağlı olarak, Kamu Her Yöne 1200 paketinde değişiklikler gerçekleştirildi.

Bizbize Kamu Her Yöne 1200 dakika paketinin kullanım hakkını 300 dakika arttırıp, ücreti değiştirmeden 500 dakika Turkcell’lilerle, 500 dakika diğer operatörlerle, 500 dakika da sabit hatlarla görüşme içerecek şekilde kullanımınıza sunuyoruz.

Saygılarımızla,
    TURKCELL İletişim Hizmetleri A.Ş.

Nazmiye Alsac
    Müşteri Çözüm Merkezi

Şimdi ben 1500 dk.nın sadece 500dk.sını mı TCell ile kullanabileceğim?

Evet aynen söylediğin gibi ve üstüne üstlük dakikayı aşarsan 1dk 64krş a konuşacaksın türkcell in tarifelerini incele bu kadar pahalı bir fiyat yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enesente -- 19 Eylül 2009; 18:02:21 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.