Şimdi Ara

blue line 18000 btu klima

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
9.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar, klima ile ilgili başlıkları vaktim oldukça okumaya çalıştım. klima alırken dikkat edilecek pek çok nokta var, hepsini bir anda öğrenmek zor geldi 750 ytl 12 taksite bluline 18000 btu almayı düşünüyorum.

ben okuldan yeni mezun oldum ve askere kadar izmirde çalışacağım, yani tahmini 2-3 yıl..

40 metrekarelik salon,
    3. kat,
    alt ve üst katlarda aile yaşadığı için kışın sıcak sayılır,
    ev öğleden sonra güneş görüyor,
    yalıtım iyi,
    haftaiçi akşamları ve haftasonu evde olacağım.

bana 2-3 sene idare edecek bir klima gerekiyor. soğuma yanında ısıtmaya sizce ne kadar faydası olur.. blueline uzun vadeli düşünülecek bir marka değil belki ama fiyat olarak benim için hesaplı olur düşünüyorum.

acaba blueline 18000 kullanan avar mı , ses durumu nasıldır?

• Blueline fiyatına göre oldukça iyi iş gören bir klima. Bende 9000 lik ten var 2-3 yıldır kullanıyorum. Oldukça memnunum. Bir yakınımda hem 9000 lik hemde 18000 lik var, gayet memnun. Hiçbir şikayeti yok. Çalışırken gördüğüm kadarıyla da sessiz sayılır. Hele 2-3 yıl için rahatlıkla alabilirsiniz..
  • 12.000 btu olanından komşumda var. İlk çıktığı sene almışlardı (sanırım 3 sene oluyor.) memnunlar, ve sessiz çalışıyor sayılır benzerlerine oranla
    40 metrekare yere eğer yalıtımınız iyise 18.000 alın, yoksa problem yaşayabilirsiniz
  • güzel klima bu fiyata alınabilecek piyasadaki en iyi klima bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilker_ege

merhabalar, klima ile ilgili başlıkları vaktim oldukça okumaya çalıştım. klima alırken dikkat edilecek pek çok nokta var, hepsini bir anda öğrenmek zor geldi 750 ytl 12 taksite bluline 18000 btu almayı düşünüyorum.

ben okuldan yeni mezun oldum ve askere kadar izmirde çalışacağım, yani tahmini 2-3 yıl..

40 metrekarelik salon,
    3. kat,
    alt ve üst katlarda aile yaşadığı için kışın sıcak sayılır,
    ev öğleden sonra güneş görüyor,
    yalıtım iyi,
    haftaiçi akşamları ve haftasonu evde olacağım.

bana 2-3 sene idare edecek bir klima gerekiyor. soğuma yanında ısıtmaya sizce ne kadar faydası olur.. blueline uzun vadeli düşünülecek bir marka değil belki ama fiyat olarak benim için hesaplı olur düşünüyorum.

acaba blueline 18000 kullanan avar mı , ses durumu nasıldır?

iyi akşamlar,

40 metre kare yere izmirde 18000 btu az gelir eger ısınmadada kullanılacaksa,24000 btu olanını alın

• cevaplar için teşekkürler.. ses durumunu merak ediyordum ama problem yaşayan olmamış sanırsam..

salon için yetkili servise keşif yaptırıcam ama 18000den vazgeçeceğimi sanmam. izmirde zaten bi ekim sonu bi de şubatta gerçek soğuk yaşıyoruz..

bi değişiklik olmazsa haftasonu klimayı taktırıcam heralde. sonra yorumlarımı burada aktarırım..
  • dostlar istanbulda nerde bulurum bu klimayı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mavim1974

dostlar istanbulda nerde bulurum bu klimayı?

migros ve koçtaş larda var sanırım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Emerald Dolphin

dostlar istanbulda nerde bulurum bu klimayı?

büyük marketlerden ucuza bulabilirsin
  • migroslarda 9 ve 12binlik var,
    birde koçtaşa bakmak lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Emerald Dolphin

migroslarda 9 ve 12binlik var,
    birde koçtaşa bakmak lazım

18000 butuluklar hemen tükeniyor Migros ve Tansaşlarda.
  • klimayı aldım ve bir haftadan fazladır kullanıyorum.

ben çalışmaya yeni başladığım ve askere kadar idare etsin dediğim için en hesaplı olan blueline'ı tercih ettim. dedemlerde de 9000 btu blueline var, memnunlar. beklentisi yüksek olmayanlar(hava filtresi, inverter) ve klimayı normal sıklıkta kullannalar için ideal bence. ancak ısıtma performansı, elektrik tüketimi ve diğer ek özellikler konusunda elbette çok daha kaliteli seçenekler var.

klimanın içinden standart 4m boru cıkıyor. (önceleri sanırım bu 5 metreydi.) benim evin konumu uygun olmadıgından 1,5 m daha boru ilave ettik. servisin dediğine göre 7 metreye sorun cıkmıyormus.

çalışma performansından memnunum, beni rahatsız edecek bir sesi yok, hatta şimdilik oldukça sessiz. soğutması iyi. istediğin saatte açma ve istediğin saatte kapama ayarı var, ama sadece biri kullanılıyor. yani 10da acılsın 11de kapansın yok. ya 10da acılsın ya da 11de kapansın diyebiliyosunuz.

ısıtma işi kışın belli olacak. tek başına salona yeterli olmayabilir. görücez artık.

• iyi bi seçim yapmışsın güle güle kullan...ısıtma olayını da düşünme bu klimalar sorun çıkaran türden deil. demirdökümün garantisinde...zaten bu klimaları sınıflandırmak yanlış olur hepsinin içinde aynı kompresör var
  • quote:

Orjinalden alıntı: xaqlaaa

iyi bi seçim yapmışsın güle güle kullan...ısıtma olayını da düşünme bu klimalar sorun çıkaran türden deil. demirdökümün garantisinde...zaten bu klimaları sınıflandırmak yanlış olur hepsinin içinde aynı kompresör var

Kendi sitesinde +5 derecenin altına düştümü ısıtmada sorun çıkarır yazıyor ,siz nasıl sorunsuz diyorsunuz
  • quote:

Orjinalden alıntı: pitinimi

quote:

iyi bi seçim yapmışsın güle güle kullan...ısıtma olayını da düşünme bu klimalar sorun çıkaran türden deil. demirdökümün garantisinde...zaten bu klimaları sınıflandırmak yanlış olur hepsinin içinde aynı kompresör var

Kendi sitesinde +5 derecenin altına düştümü ısıtmada sorun çıkarır yazıyor ,siz nasıl sorunsuz diyorsunuz

bn demirdöküm servisinde çalışıorum....haberim yok bize böle bi şikayet gelmedi..en çok tercih edilen modellerden biri ısıtması da soğutması da iyi..tabi teknik olarak tam bilgi veremem ama arkadaşın hevesini kursağında bırakmayalım istersen

• quote:

quote:

quote:

bn demirdöküm servisinde çalışıorum....haberim yok bize böle bi şikayet gelmedi..en çok tercih edilen modellerden biri ısıtması da soğutması da iyi..tabi teknik olarak tam bilgi veremem ama arkadaşın hevesini kursağında bırakmayalım istersen

Sayın arkadaşım ben servisim diyorsun ama her servisimiz gibi ürününüzden haberiniz yok buna şaşırmadım genelde türkiyede durum bu ne sattıklarından nede taktıklarından servislerin haberi var,eger biraz işinize saygınız olsa burada bilmeden insanları yanlış yönlendirmezsinizki ,dedim ya genel servis hali budur ülkemizde,bunun içinde hiç bozulmayın bence açıgınızı kapatın biraz farklı olun hemen saldırıya degil öz eleştiriye başlayın bence,ve size verecegim linki tıklayarak 15. maddeyi okuyun,isterseniz.

Arkadaşı soğutmayalım diyırsunuz ne yani yalanmı söyleyelim,serinlemek için iyi ama kışın aşırı elektrik sarfiyatlı ve soguk günlerde fazla iyi olmayan klima oldugu servisince bile söylenmiş bir klimadır (dürüst servislerden bahsediyorum).

İyi günler dilerim

www.demirdokum.com.tr
    Demir Döküm
    http://www.demirdokum.com.tr/upload/SSS_Klima.pdf

• teknik eleman değilim müşteri danışmanıyım... bunun için klima arızası gidermeyi bilmem gerekmio
  • quote:

teknik eleman değilim müşteri danışmanıyım... bunun için klima arızası gidermeyi bilmem gerekmio

İşte bu yüzden ya bilmeniz gerekiyor genel bilgiyi,zaten bu konu arıza ile ilgili değil klimalar hakkında genel bilgidir ve bu konu hakkında müşterileri bilgilendirmenizde gerekir etik olarak.

İyi günler
  • quote:

quote:

teknik eleman değilim müşteri danışmanıyım... bunun için klima arızası gidermeyi bilmem gerekmio

İşte bu yüzden ya bilmeniz gerekiyor genel bilgiyi,zaten bu konu arıza ile ilgili değil klimalar hakkında genel bilgidir ve bu konu hakkında müşterileri bilgilendirmenizde gerekir etik olarak.

İyi günler

Demirdökümün artık türkiyenin en büyük ithalatçısı olduğunu hepimiz biliyoruz. ve ülke ekonomisine hiçbir katkısı olmayan ve 5 yıl sonra bu nerede toplandığı belli olmayan blue line, demrad, lorna, alaska ve demirdöküm markası ile sattıkları klimaların çölüğü haline gelicektir. Ozaman durumun ehemmiyetini anlamış olursunuz. Servisteki hangi kademe olursa olsun temek teknik özelliklerini belmeniz gerekmektedir, başka türlü nasıl müşteri danışmanlığı yapıcaksınız.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.