Şimdi Ara

BMW E90 3.20 ve 3.18 Farklar Nelerdir?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
5.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar. Asagidaki sekilde iki arac buldum. Aceba 3.20 ile 3.18 arasindaki benzin/dizel farki disinda asil farklar nelerdir? Yani 3.18 nedir, 3.20 nedir? Iki aracinda fiyati ayni.

2005 model 3.20 2.0lt E90 kasa 125bin km de benzinli.
    Otomatik vites, Xenon far, hiz sabitleyici, otomatik klima, yagmur sensoru, cok islevli direksiyon vs.

2006 model 3.18 2.0lt E90 kasa 123bin km de dizel.
    Deri koltuk, sunroof, navigasyon, park sensoru, otomatik klima, yagmur sensoru, cok islevli direksiyon, sis fari, hiz sabitleyici vs.
    Bu aracta navigasyon / DVD yaziyor fakat iDrive yok.

Edit: Ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xiaxle -- 17 Mayıs 2011; 14:22:40 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

BMW E90 3.20 ve 3.18 Arasındaki Farklar

Giriş: BMW E90, 2005-2012 yılları arasında üretilen 3 Serisi'nin beşinci neslidir. E90 kasa koduyla bilinen bu model, sedan gövde tipiyle satışa sunulmuştur. E90 3.20 ve 3.18 modelleri, performans ve özellikler açısından farklılık göstermektedir.

Motor ve Performans: BMW E90 3.20, 2.0 litre hacimli benzinli bir motora sahipken, E90 3.18'de 1.8 litre hacimli benzinli bir motor kullanılmıştır. 3.20 modelinin motoru 170 beygir güç ve 210 Nm tork üretirken, 3.18 modelinin motoru 143 beygir güç ve 190 Nm tork üretebilmektedir. Bu fark, performansta da kendini göstermekte ve 3.20 modeli 0-100 km/s hızlanmasını 7,9 saniyede tamamlarken, 3.18 modeli bu süreyi 9,1 saniyede tamamlamaktadır.

Donanım: BMW E90 3.20 ve 3.18 modelleri arasında donanım özellikleri açısından da bazı farklılıklar bulunmaktadır. 3.20 modeli, deri direksiyon simidi, klima kontrolü ve elektrikli ön koltuklar gibi özellikleri standart olarak sunarken, 3.18 modelinde bu özellikler opsiyonel olarak sunulmaktadır. Ayrıca, 3.20 modelinde Xenon farlar ve yağmur sensörü gibi daha gelişmiş donanım özellikleri de bulunabilmektedir.

Yakıt Tüketimi: BMW E90 3.20 ve 3.18 modelleri arasında yakıt tüketimi açısından da bir fark bulunmaktadır. 3.20 modelinin ortalama yakıt tüketimi 100 kilometrede 7,9 litre iken, 3.18 modelinin ortalama yakıt tüketimi 100 kilometrede 6,9 litredir. Bu fark, özellikle uzun yolculuklarda kendini daha belirgin bir şekilde göstermektedir.

Fiyat: BMW E90 3.20 ve 3.18 modelleri arasındaki fiyat farkı, donanım özelliklerine ve kilometre durumuna göre değişmektedir. Ancak genel olarak, 3.20 modeli 3.18 modeline göre daha yüksek bir fiyata satılmaktadır.

Sonuç: BMW E90 3.20 ve 3.18 modelleri, performans, donanım ve yakıt tüketimi açısından farklılık göstermektedir. 3.20 modeli daha güçlü bir motora ve daha zengin bir donanıma sahipken, 3.18 modeli daha uygun fiyatlı ve daha düşük yakıt tüketimine sahiptir. Bu nedenle, tercih edeceğiniz model, sizin ihtiyaçlarınıza ve bütçenize bağlı olarak değişebilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • 3.18 ile 3.20 ayni motorlar.. ikiside 2000cc fakat 3.18 in beygir gucu daha dusuk..

opsiyonlara gelecek olursak, navigasyon olup iDrive in olmamasi mumkun degil.. araca navigasyon ya da tv ozellikleri almasaniz dahi on board monitor olmasi iDrive kontrolunun zorunlu olarak gelmesi demektir.. arabada iDrive kontrolu yoksa ekranda (3 serileri icin) yok demektir.. navigasyon 3. parti markalara ait olabilir.. dikkatli arastirin..
  • 3.18'in fotografi yandan cekildigi icin birsey anlamakta mumkun degil. Fakat iDrive olmadigi bariz gorunuyor. Isterseniz iki aracinda ilan sayfalarinin linklerini vereyim.

3.20 Benzinli :http://www.nettiauto.com/bmw/320/3960867
    3.18 Dizel:http://www.nettiauto.com/bmw/318/3972737

Edit: Google translate yardimi ile icerigi Turkceye cevirin dilerseniz.

Edit2: Sanki teybin uzerindeki havalandirma bolumunun ortasinda kucukde olsa bir ekran varmis gibi geldi bana. Dikkatli bakarsaniz belki ne oldugunu anlayabilirsiniz. Pek bilgim olmadigi icin yorum yapamiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xiaxle -- 17 Mayıs 2011; 15:32:08 >

• benzinli kaç beygir bilmiyorum ama 2005-2006 318i'ler 129 hp...

imkan varsa 320i alın. bende 318i var memnunum sonuçta benzinli. sesi bile hoşuma gidiyor ama tabi zevk meselesi.

o ufak ekranda yurtdışında yaygın olan bir kit. muhtemelen telefon kiti...

benim aldığım adamda da vardı, sonra lazım diye kendisine aldı söküp.
  • O navigasyon orjinal değil. Orjinalikle yakından uzaktan alakası yok. Hatta havalandırmayı çıkarıp oraya takılmış gibi(eğer navigasyon oysa)
  • o navigasyon değil...

buarada dizel demişsiniz, 129 hp değil dizeller. ben benzinli için demiştim yanlış anlaşılma olmasın...

benzinliye göre daha az yakıyor ama ben yine de benzinli alırdım.. öyle de yaptım zaten
  • o navigasyon değil, navigasyon cihazı fln da değil.. o kdr küçük (bkz: kadranın yarısı kadar) olmaz zaten.. eğer o cihaz navigasyon ise ve o yüzden navigasyonlu fln diyorsa yalan söylüyor.. orjinal iDrive ekranlı E90lar (2009 yılına kadar) bu şekilde:

• o alet araç kiti hocam.

onların navigasyonlu demelerinin sebebi harici ufak tomtom yada garmin tarzı navigasyon vermelerindendir. burada da öyle söylüyorlar...
  • bluetooth telefon kiti o
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.