Şimdi Ara

BOYALI ARABA ALINIR MI ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
70
Cevap
1
Favori
75.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu meselede benim sinir olduğum tek şey; adam ilan vermiş arabası için iki satır bile açıklama yapmadan fırça atıyor "boya takıntısı olan aramasın"

Yahu sen önce araban hakkında detaylı bilgi ver. Boya nerde nasıl oldu, nerde yapıldı.. Sanırsın r8 satıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicolasanelka39 -- 12 Mart 2015; 8:24:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • boya işine o kadar değer veriyoruz ki
    basit bir çiziği boyamak için boyacı bir sürü para alıyor
    alıcı bir sürü para kırıyor. düşününce çok saçma
    basit bir sac parçası.
    şimdiki araçlarda eğer parça boyalıysa büyük bir kazası yoktur.
    saclar çok ince ve şekilli olduğu için kolay kolay düzeltilemiyor ya da kimse uğraşmıyor.
    ama değişen varsa, hele ki önden bir kaç parça değişmişse o zaman sıkıntı var demektir.

eski model araçlarda ise boyalı olması daha iyi.
  • benim arabada kapısında çizikler var sokaktaki çocuklar sagolsun şimdi boyatsak satarken derdini anlatmaya çalış boyatmazsak göze batıyor. Bana kalsa araba alırken boyaya bakarım bakarım ama nerde yapılmış yetkili servismi yoksa köşede bi sanayidemi ? boyamadan önceki ekspertizi varmı hangi parca neden boyandı tam bi açıklaması varsa misal benimkisi gibi sadece çizikler için boyatıldıysa takınılmaz bu konya ama gel görki piyasada paspastan dolayı bile fiyat indirmeye çalışanlar var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xpmagduru -- 12 Mart 2015; 9:45:12 >
  • Benim araç da tavan hariç boyalı sayılır
  • 10 yaşından büyükse alınır. Yeter ki büyük kazası olmasın.
  • Sorun teşkil etmeyecek yerlerde boya varsa alınabilir. Tamponlar, köşeler, çizilen yerlere vs.. yapılmışsa alınabilir. Her boyalı araç pert'e çıkmış diyemeyiz.
  • 2. el boyasız araba var mı?
  • denk getirebilirsen var, biz arkadaşa aldık biraz şans işi ama tek el kullanıcıyı denk getirirsen ikinci elde iyi arabalar olabiliyor
  • orası burası çizik içinde araba alacağıma boyalı olsun temiz olsun.. nedir bu boya düşmanlığı anlamış değilim.. baktırırsın aracın orasına burasına sorun yoksa alırsın.. boyalı olunca noluyor yani :))
  • ön kısımda ve tavan da boya olmadığı sürece alınabilir bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: CyberBot

ön kısımda ve tavan da boya olmadığı sürece alınabilir bence

Yine ayni yere gelmis muhabbet. Her tavani boyali araba takla mi atmis oluyor. Takla atan arabanin degisen parcasi muhakkak olur. Sadece boyasi var diye baska sorunu olmayan araclari almiyolar ya bi anlam veremiyorum. Bende de var tavani boyali araba. Derdimi anlatamiyorum bir turlu. Heralde 26.000 tl lik arabayi 20.000 tl ye vermem gerekiyor ...

• hocam şu an sattığım aracımın tavanı boyalı, kaputu değişik:) Ama alan adam biliyo arabayı, güveniyo, sıkıntı yok. Tanımadığım, bilmediğim bi adamın da tavanı kaputu boyalı arabasını almam. Ne olursa olsun bi araba önden darbe alınca bi daha tam randıman alamıyosun. Benim düşüncem bu. Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cavador

quote:

Orijinalden alıntı: Daft Punk

Alınırda alınmasına ama zor satılır.

bu saatten sonra satmak için araç alınmaz, araçlar artık çok pahalı ekonomi süper yönetildiği için 40 yaşında kuş serisi araçlar 20 bine, sümbüller 30 bine dayandı, ayrıca artık herkez bişiler öğrendi, boyalı olsun olmasın bir araç 500tl dahi pahalıysa artık zor satılır

Yorumu 3 sene önce yazmışım.

Şuan ki durumda kesinlikle haklısınız.
  • babam passat kullanıyor 2004 yılında sıfır almıştı kaza bela yoktu çok şükür tertemiz araba.

2010 yılıydı sanırım adapazarına bir dolu yağdı arkadaş ağustos ayında...

arabanın yan camlar fln indi tavanda kaportada ezikler oluştu... sadece bizim araba değil komple herkesin arabası böyle.

şimdi bu arabaların çoğunda tavan ve ön kaput boyalı, ama bu sebeple bu araçları almayacak adamın aklına tükürüyüm =)
  • 2001 model 3.20d 210.000 araba buldum 38.bin tlhasar kayıtsız komple boyalı kararsızım

• Düşük modelde bi sıkıntı olacağını sanmıyorum örnek benim aracım 1997 model 3 parça boyası var bi zahmet olsun 19 senelik araç
  • O yaşta bir aracın komple boyalı olması normaldir. Sürekli kapalı garajda tutulan ve az kullanılan bir araçsa ancak boya istemeyebilir. Bu araçta bence esas endişelenmen gereken husus kaporta değil mekanik olmalı. O yaşta ve km.de bir BMW mekanik olarak pimi çekilmiş el bombası gibidir. Üstelik te dizel. Çıkabilecek sorunların onarımı oldukça maliyetli olabilir. Bu nedenle servis ve bakım kayıtları varsa ve gereken değişim/onarımlar periyodik olarak yapılmışsa riski azaltırsın.
  • Ben boya değişen hasar kaydına takılmıyorum genelde aracın o anki durumuna bakarım bir sıkımtı yoksa alır binerim. Türkiyede boya değişen belirliyor piyasayı maalesef bence km daha önemli.

• Bizim oralarda boyanan arabayi vuruyorlar

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.