Şimdi Ara

Böyle reset atan makina varmı aranızda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar makinanın hiçbir problemi yokken akşam kapattım.Fişinide çektim.Ertesi gün açtığımda sadece ilk olarak ekran kartının yazıları geliyor ve reset atıyor.Resetten sonra tekrar aynı yere geliyor ve tekrar reset.Bu böyle devam edip gidiyor.

Biosa giremiyorum.Biosuda sıfırladım.
    Bütün parçaları söktüm.Anakartta dahil.Sadece işlemci rem ve ekran kartını taktım.Çalıştırdım gene aynı olay.Ekranda ilk iki üç satır arkadan reset.Böyle devam edip gidiyor.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• Selamlar gnecmi...

Benim acizane fikrim, anakartın kullanım kılavuzu yada kitapçığı gibi bir data varsa "Sorun Giderme" kısmına bakmanızdır.

Eğer kitapçık yoksa, şunu deneyebilirsiniz; anakartınız üzerinde tarih ve saati ve bios ayarlarını hafızada tutan bir pil mevcuttur (Saat pili gibi disk şeklinde). Bu pili tamamen sökün, birkaç saat bekleyin ve böylece bios ayarlarınızın resetleyin.

Son zamanlarda BİOS güncellemesi yaptınız mı? Yaptıysanız, eski sürücüleri bir yere yedeklediniz mi?

Görüşmek üzere...

msakalar
  • quote:

Orjinalden alıntı: msakalar

Selamlar gnecmi...

Benim acizane fikrim, anakartın kullanım kılavuzu yada kitapçığı gibi bir data varsa "Sorun Giderme" kısmına bakmanızdır.

Eğer kitapçık yoksa, şunu deneyebilirsiniz; anakartınız üzerinde tarih ve saati ve bios ayarlarını hafızada tutan bir pil mevcuttur (Saat pili gibi disk şeklinde). Bu pili tamamen sökün, birkaç saat bekleyin ve böylece bios ayarlarınızın resetleyin.

Son zamanlarda BİOS güncellemesi yaptınız mı? Yaptıysanız, eski sürücüleri bir yere yedeklediniz mi?

Görüşmek üzere...

msakalar

bi kaç saat deilde o pili 30-45 dk felam çıkartıp beklemek sonra takmak yetio
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.