Şimdi Ara

British shorthair hakkında merak ettiklerim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bu kediyi sahiplenmek istiyorum fakat gördüğüm kadarıyla hepsi scottish fold ile ciftlestiriliyor. Ve bildiğiniz gibi scottish fold genetik olarak sıkıntılar yaşayan bir kedi. Anne ve babası british olan bir yavru arıyorum ama hiç denk gelmiyor ve galiba Türkiye'de bunu bulmakta pek mümkün değil gibi duruyor. Var mıdır bu konuda yardımcı olabilecek birileri?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

British Shorthair: Muhteşem Özellikleriyle Sevimli Bir Dost

British Shorthair kedileri, sevimlilikleri ve sakin doğalarıyla bilinirler. Bu büyüleyici kediler hakkında merak ettikleriniz için doğru yerdesiniz.

British Shorthair Özellikleri

British Shorthair'lerin kısa, yoğun ve kadifemsi bir tüyleri vardır. Mavi-gri, siyah, beyaz ve krem gibi çeşitli renklerde görülebilirler. Büyük, yuvarlak başları, geniş gözleri ve basık burunları ile kendine özgü bir görünüme sahiptirler.

British Shorthair Kişiliği

British Shorthair'ler sakin, uysal ve sevecen kedilerdir. Bağımsızdırlar ve yalnız kalmaya tahammül edebilirler. Oyun oynamaktan hoşlansalar da aşırı aktif değillerdir.

British Shorthair Bakımı

British Shorthair'ler düşük bakım gerektiren kedilerdir. Haftada bir kez taranmaları, sağlıklı ve parlak tüylerini korumak için yeterlidir. Diş ve kulak temizliğine de dikkat edilmelidir.

British Shorthair Besleyenlerin Yorumları

British Shorthair besleyenler, bu kedilerin harika arkadaşlar olduğunu sıklıkla belirtirler. Sakin doğaları, sevgileri ve oyuncu yanları ile aile ortamına mükemmel bir şekilde uyum sağlarlar.

British Shorthair Yorumlar

İnternet yorumlarına göre British Shorthair'ler, sevimlilikleri ve sakin kişilikleri ile beğeni topluyor. Birçok kişi onları evcil hayvan olarak tavsiye ediyor.

British Shorthair 600 TL

British Shorthair fiyatları, yetiştiriciye, yaşa ve soyağa bağlıdır. Ortalama bir yavru British Shorthair'in fiyatı 600 TL civarındadır.

Scottish Fold Besleyenler

Scottish Fold kedileri, British Shorthair'lerin kuzenleridir. Kıvrık kulakları ile bilinirler. British Shorthair'lere benzer özellikler gösterseler de Scottish Fold'lar daha aktif ve oyuncu olabilirler.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Hocam bu tür kedileri sahiplenecekseniz şunu bilmenizde yarar var, bu tür kedilerin bağışıklık sistemi çok hassas oluyor, hafif hastalıklar yada ameliyat gerektiren durumlar olursa(kısırlaştırma vb) gibi çok sıkıntı yaşayabiliyorsunuz. O yüzden sokaktaki canlardan birini sahiplenmeniz daha güzel olur kaanatindeyim. hem bağışıklıkları güçlü oluyor hemde kolay hastalanmazlar.

Yok illa ki istiyorum bu cinsten derseniz kesinlikle petshop'dan satın almayın, petshopta satılan kedi yavruları sütten kesilmeden annelerinden ayırıyorlar, erken sütten kesilen yavru ise üstte saydığım durumlar karşısında zayıf düşüyor ve sonunda maalesef ölebiliyor. bu duruma en çok siz üzülüyorsunuz. mutlaka sahibinden.com gibi yada masum gözler,petsbook,sosyal petlebi gibi sitelerin ilanlarında evde beslenen kedilerin yavrularından tercih etmeye özen gösterin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heliosaga -- 18 Temmuz 2019; 21:48:17 >
  • Çocuğu olduğundan ve ailesi çocuğunun sağlığını bahane ettiği için 6 yaşında dişi kedisini sahiplendirmek isteyen biriyle görüştüm. Yetişkin olmasınin benim açımdan daha uygun olacağını düşünüyorum. Sizinde dediğiniz gibi petshoptan ziyade evde besleyenlerden tercih ediyorum bende. Fakat maalesef kedi besleyen insanlar bile maddi kaygılar yüzünden kedilerini sürekli Scottishler ile çoğaltıyorlar. İlanların hepsi bu şekildeydi. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nerden duydunuz bilmiyorum ama british'i british ile çiftleştirirseniz asıl sorun oluyor, yoksa scottish fold ile çiftleşen british shorthair'in yavruları en az diğer kedi yavruları kadar sağlıklı olur. British anne baba bulamamanız gayet doğal o yüzden. Scottish ile özellikle çiftleştirilmesinin sebebi, doğan yavruların scottish ya da british olması ki bu cins kediler çok yumuşak huylu oluyorlar ve ev ortamında, çocuklu ailelerin tercih ettikleri kediler bunlar. Cinsi tanısanız ne demek istediğimi anlarsınız, inanılmaz uysal oluyorlar. En azından benim gördüklerim hep öyleydi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.