Şimdi Ara

Bu hatalı sorular ne oldu bu kadar gündem arasında kayboldu gitti ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Neden yetkili kurumlar ve Ösym'den açıklamalar gelmiyor anlamış değilim :S

• quote:

Orijinalden alıntı: azan_tiky

Neden yetkili kurumlar ve Ösym'den açıklamalar gelmiyor anlamış değilim :S

sınavı açıklayacakları gün açıklama yapıyor ya ösym başklanı o zman söylemesini bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: nbaps3

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Ygs de ne olduysa Lys dede o olacak.Hatta birde pmyo da var hatalı oldugu düşünülen sorular.Hepsinin üstüne yatacaklar herzamanki gibi....
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Bu hatalı veya çok tartışmalı sorular her yıl olur ve maalesef ÖSYM'den çok çok nadir icraat görülür.

Çok umutlanmayın derim yani. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C1E9C52E6

Bu hatalı veya çok tartışmalı sorular her yıl olur ve maalesef ÖSYM'den çok çok nadir icraat görülür.

Çok umutlanmayın derim yani. :)

Alıntıları Göster
    Tartışmalı soru her zaman oluyor ama hatalı soru çok nadir olur abartmayın olayı. Kimyadaki aktiflik sorusu yanlış direk üstüne yatılıcaktipte değil aradaki farkı ayırt edin
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hazal_hsgl

quote:

sınavı açıklayacakları gün açıklama yapıyor ya ösym başklanı o zman söylemesini bekliyorum

çok beklersin...

geçen sene ygsye girmedin sanırım aynen benim dediğim gibi oldu öyle iki kelimelik bilip bilmeden abuk sabuk mesaj atmayın
  • quote:

Tartışmalı soru her zaman oluyor ama hatalı soru çok nadir olur abartmayın olayı. Kimyadaki aktiflik sorusu yanlış direk üstüne yatılıcaktipte değil aradaki farkı ayırt edin

Alıntıları Göster
    Bu konuyla ilgili benden daha fazla ilgili biri olamaz herhalde, ama ben de umudumu kaybetmeye başladım. Korkum şu: Bu adamlar yarın veya öbür gün veya cuma açıklama yapacaklar ve sırayla birinci şuradan en başarılı il şurası falan diye gereksiz şeyleri söyleyecekler. Sonra da sınavları açıklıyoruz diyecekler. Ve ondan sonra da hiçbir şey söylemeden açıklanacak ve biz de derdimizi kimseye anlatamayacağız. Ben bu forumda dilekçe gönderme kampanyası başlattım. Sadece çevremden 5-6 kişiye dilekçe yazdırdım (bazıları yazmadı soruları doğru diye :)) ama kanunda olmasına rağmen (Bilgi Edinme Yasası) herhangi bir dönüş yapmadı bize ÖSYM.

@hazal_hsgl

Bence de fazla umutlanmanın alemi yok. Neden dersen önümüzdeki örneklere bakalım. YGS'yi iptal etmediler, bunu ne diye etsinler ki sen de benim bu konudaki görüşlerimi ve kararlılığımı biliyorsun diğer konuda da aktiftin yanlış hatırlamıyorsam. Bu sorunun iptal olmaması ÖSYM'nin utanç tablosuna yeni bir çentik olarak atılacak ama bence iptal edilmeme olasılığı daha yüksek. Ayrıca merak ettiğim bir şey de acaba bundan 3-5 yıl sonra "son x yılın soruları" kitabını alan çocuklara öğretmenler bu soruyu nasıl anlatacak. Yani bakın oradaki sıralamayı değiştirin veya indirgenmeyi yükseltgenme yapın falan mı diyecekler?

Sonuçta bu sorunun iptal edilmemesi sanırım beni gireceğim bölümden edecek çünkü şu anda sınırdayım, ama ne yapalım, burası Türkiye. Aylarca tartışıldı, protesto edildi profesörler açıklama yaptı yine iptal olmadı YGS. Bundan da fazla bir şey beklememek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: x--treme

Bu konuyla ilgili benden daha fazla ilgili biri olamaz herhalde, ama ben de umudumu kaybetmeye başladım. Korkum şu: Bu adamlar yarın veya öbür gün veya cuma açıklama yapacaklar ve sırayla birinci şuradan en başarılı il şurası falan diye gereksiz şeyleri söyleyecekler. Sonra da sınavları açıklıyoruz diyecekler. Ve ondan sonra da hiçbir şey söylemeden açıklanacak ve biz de derdimizi kimseye anlatamayacağız. Ben bu forumda dilekçe gönderme kampanyası başlattım. Sadece çevremden 5-6 kişiye dilekçe yazdırdım (bazıları yazmadı soruları doğru diye :)) ama kanunda olmasına rağmen (Bilgi Edinme Yasası) herhangi bir dönüş yapmadı bize ÖSYM.

@hazal_hsgl

Bence de fazla umutlanmanın alemi yok. Neden dersen önümüzdeki örneklere bakalım. YGS'yi iptal etmediler, bunu ne diye etsinler ki sen de benim bu konudaki görüşlerimi ve kararlılığımı biliyorsun diğer konuda da aktiftin yanlış hatırlamıyorsam. Bu sorunun iptal olmaması ÖSYM'nin utanç tablosuna yeni bir çentik olarak atılacak ama bence iptal edilmeme olasılığı daha yüksek. Ayrıca merak ettiğim bir şey de acaba bundan 3-5 yıl sonra "son x yılın soruları" kitabını alan çocuklara öğretmenler bu soruyu nasıl anlatacak. Yani bakın oradaki sıralamayı değiştirin veya indirgenmeyi yükseltgenme yapın falan mı diyecekler?

Sonuçta bu sorunun iptal edilmemesi sanırım beni gireceğim bölümden edecek çünkü şu anda sınırdayım, ama ne yapalım, burası Türkiye. Aylarca tartışıldı, protesto edildi profesörler açıklama yaptı yine iptal olmadı YGS. Bundan da fazla bir şey beklememek lazım.

Soruyu doğru yaptım.Ve iptal olmasını istiyorum üstelik ben de sınırdayım sayılır ama her şey kişisel hırs değil aynen 5 sene sonra falan insanların bu soruyu çözüp bu iptal olmamışsa ben sana daha ne diyeyim ösym demesini istemiyorum.Bildiğin bilimsel hata hangi beyinsiz embesil böyle bir soru yazabilir anlayamıyorum.Sehven mi yapılıyor bunlar bilmiyorum.

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    @yagmur583

Evet bunu o konuda da belirtmiştiniz. Ben size katılıyorum, bana göre de benim de doğru yaptığım yanlış soru iptal olmalı. Ama burada güç bizim elimizde değil, kimse bizi umursamaz. Acı ama gerçek.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

çok beklersin...

geçen sene ygsye girmedin sanırım aynen benim dediğim gibi oldu öyle iki kelimelik bilip bilmeden abuk sabuk mesaj atmayın

Geçen yıl YGS'nin Temel Matematik testindeki asal sayı sorusunu diyorsan, o bariz hatalıydı. Hatalı olduğu çok net belli olan sorular iptal olur.

Bu yıl da iptal edilirse belki LYS-2 Kimya testindeki aktiflik sorusu iptal edilebilir, bu nedenle.

Ancak ÖSYM bence o kadar skandaldan sonra hatalı veya çok tartışmalı soru olduğunu kolay kolay kabul etmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

Bu yıl da iptal edilirse belki LYS-2 Kimya testindeki aktiflik sorusu iptal edilebilir, bu nedenle.

Ancak ÖSYM bence o kadar skandaldan sonra hatalı veya çok tartışmalı soru olduğunu kolay kolay kabul etmez.

Ben de aynen bundan korkuyorum, yoksa normal bir ÖSYM bu soruyu tak diye iptal ederdi. Ne bu ya, kaderimiz üç beş beceriksiz elemanın yaptıkları hatalara, bir de bunları yöneten daha beceriksiz birinin önce ne kadar başarısız olduğuna kalmış. Yani ÖSYM ne kadar batırırsa, bizim için o kadar kötü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x--treme

@yagmur583

Evet bunu o konuda da belirtmiştiniz. Ben size katılıyorum, bana göre de benim de doğru yaptığım yanlış soru iptal olmalı. Ama burada güç bizim elimizde değil, kimse bizi umursamaz. Acı ama gerçek.

Alıntıları Göster
    allah hepsinin belasını versin 100 tane deneme sınavına girdim hatalı soru yoktu hiçbirinde bu insan bozuntuları 30 soru hazırlamaktan aciz. Ayrıca sınav açıklanma tarihini söylemek çok mu zor insanları maymun ettiler
  • quote:

allah hepsinin belasını versin 100 tane deneme sınavına girdim hatalı soru yoktu hiçbirinde bu insan bozuntuları 30 soru hazırlamaktan aciz. Ayrıca sınav açıklanma tarihini söylemek çok mu zor insanları maymun ettiler

Alıntıları Göster
    s.mışlardı bu hatalı olma ihtimali sorulara iyice sıvadılar :)
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

çok beklersin...

Geçen yıl YGS'nin Temel Matematik testindeki asal sayı sorusunu diyorsan, o bariz hatalıydı. Hatalı olduğu çok net belli olan sorular iptal olur.

bu soru da geçen seneki ygs sorusu kadar hatalı

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

çok beklersin...

bu soru da geçen seneki ygs sorusu kadar hatalı

Alıntıları Göster
    ygs türkçe testindeki anlatım bozukluğu sorusuda hatalıydı.hiç bi cacık olmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: Storm Spirit

Arkadaşım o soru tartışmalıydı yani ösym farklı bi yorum getirip kendi dediğini doğru çıkardı ama aktiflik sorunda soru yanlış direk şu farkı bi ayırt edin
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Storm Spirit

Arkadaşım o soru tartışmalıydı yani ösym farklı bi yorum getirip kendi dediğini doğru çıkardı ama aktiflik sorunda soru yanlış direk şu farkı bi ayırt edin

Alıntıları Göster
    kesin iptal olucak.
    bu kadar da skandal olmaz artik.
    olmazsa yargi yoluna gideriz heralde.

• quote:

Orijinalden alıntı: the_stig

kesin iptal olucak.
    bu kadar da skandal olmaz artik.
    olmazsa yargi yoluna gideriz heralde.

Alıntıları Göster
    Aynen 30 soruyu adam gibi hazırlayamamışlar kaç günde. beyinsizler eşşek gibi iptal edicekler
  • özellikle konu dışı pka yanlış sıralı aktiflik biyolojideki iki cevaplı boşaltım sorusu tam anlamıyla saçmalık yav zaten 30 soru var biz 0.50 netin hesabını yapıyoruz adamlar fen testinde 2 soruyu yanlış yada konu dışı yapmakta..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan1993

özellikle konu dışı pka yanlış sıralı aktiflik biyolojideki iki cevaplı boşaltım sorusu tam anlamıyla saçmalık yav zaten 30 soru var biz 0.50 netin hesabını yapıyoruz adamlar fen testinde 2 soruyu yanlış yada konu dışı yapmakta..
    Hiçbir şey olmaz. Boşa umutlanmayın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.