Şimdi Ara

Bu kadar sakat bi sıralama olamaz !!!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler normalde sayısalcıyım. Bütün sene tıp düşünerek çalıştım ama yeterince çalışmamışım demek ki. MF3 sıralamam 10495 geldi. Bununla istediğim tıplara gidemiyorum.
    EA sınavına da zevkine girmiştim, öylesine. Fakat TM2 sıralamam 6417 geldi.

Şimdi ben MF3 sıralamamla kenar illerdeki tıplara mı gideyim ? Gidince yatay geçiş hakkım falan olur mu ? Gidebileceğim tıp fakülteleri ise Zonguldak, Elazığ, Erzincan, Sivas, Düzce, Urfa, Ordu, Rize gibi şehirlerde. Yoksa diş hekimliği mi seçeyim? Bu konuda baya kararsız kaldım.

Diş hekimliği hakkında görüşleri, bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim. Çünkü bu konu hakkında hiç bilgim yok, konuştuğum kimseler bana "Fakülte bitince tıptan çıktığında olacağın kadar rahat olamazsın. O kadar kolay iş bulamazsın. Muayenehane açmak, aletler falan çok pahalı." gibi şeyler söylediler. Fakat henüz gidip bir diş hekimiyle konuşmuşluğum yok. Gidersem Cerrahpaşa Diş düşünüyorum.

TM2 puanı da böyle gelince hukuk da çok çekici gelmeye başladı. Bu da kafamın karışmasına baya katkıda bulundu.

Hukuk konusunda ise kararsızlığım sayısalcı olmamdan kaynaklanıyo. "Yapabilir miyim bu kadar ezberi? , Ulan benim sayısalcı başıma burda ne işim var?" gibi sorularla karşı karşıya kalır mıyım diye düşünüyorum hukuk fakültesine gidince. Hukuk olarak da İstanbul hukuk veya Marmara hukuk düşünüyorum.

Bu arada GATA tıp da tutuyo. Bunun hakkında bilgisi olan arkadaş varsa paylaşmasını önemle rica ediyorum

• kimseye diş önermiyorum ama istanbul dişe gitmen guzel olabilir
  • Diş ve TIP birbirlerine çok yakın görünen ama çok farklı meslekler.Diş için belli başlı bi el yeteneği estetik kabiyet gerekir başta.Sırf bu yüzden okulu bırakan tanıyorum.Çok iyi düşün.
  • doğuya gitme hayata küsersin. büyük şehirlerde hukuk oku en azından yaşadığını anlarsın. doğuda 6 sene tıp okumak adamı bitirir.

ayrıca hukukta 1 ezber yapıcaksan tıpta 5 ezber yaparsın normalde. ezberden korkman saçma. biyoloji kökenli tüm bölümlerde ezberin allahını görürsün...
  • Hiçbirisini bilmem de hukuk yetenek işi aga..Dilin olacak, çevren geniş olacak..Her hukuk mezunu zengin olmuyo.1500 lira maaşla büroda çalışan da var hakim olan da.Tabi hakimlik-savcılıkta da artık torpil felan dönüyo rivayetleri çok fazla..Hayat senin hayatın..Yatay geçiş şartlarını da araştır ünilerin
  • @DeathWarrior. Abi ben tıp okurum, 6 sene sıkılmadan okurum. Biyoloji ezberi yapmak da çok kötü gelmez. Fakat işte okuyacağım iller caydırıyo beni.

@oflanoff. Hukuk konusunda dediğin tereddütlerim var işte. Hani avukat değil de hakim veya savcı olmayı düşünüyorum zaten. Avukat olsam belki hiç beceremem o işi.
  • 2. yıla kaldım Ygs de çöktüm(13k) lys de iyi yaptım(4k),hamda dokuz eylül gelirdi,fakat okul puanı 600 indirdi,dağa taşa gidecem,doğu ile pek fark olmayacak.ilk 4k olmayınca diğer tıplar aynı.Seneye kesin ilk 4k dersen kal yoksa değmez bir yıla daha.Bence erzurum ile bursa,antalya,adana,eskişehir arasında pek fark yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sencer_1907

@DeathWarrior. Abi ben tıp okurum, 6 sene sıkılmadan okurum. Biyoloji ezberi yapmak da çok kötü gelmez. Fakat işte okuyacağım iller caydırıyo beni.

@oflanoff. Hukuk konusunda dediğin tereddütlerim var işte. Hani avukat değil de hakim veya savcı olmayı düşünüyorum zaten. Avukat olsam belki hiç beceremem o işi.

onu ezberden korkma anlamında söyledim. hukuk ta iyidir.

ayrıca 6 yıl az süre değil, genç olduğun yegane yıllar, bu yıllarını doğuda harcamak istemezsin. ya seneye tekrar dene ya da marmara hukuk yaz bence.

mühendislik düşünmüyor musun mf4 puanın düşük mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sencer_1907

@DeathWarrior. Abi ben tıp okurum, 6 sene sıkılmadan okurum. Biyoloji ezberi yapmak da çok kötü gelmez. Fakat işte okuyacağım iller caydırıyo beni.

kardeş ben sana hukukla ilgili şunu söyliyim,ne kadar hukuk okumak isteyen adam varsa hepsi hakim savcı olurum diye düşünüyor.ama tabiki böyle gitmiyor işler...
    hem şuda var türkiye gibi b.ktan bir adalet anlayışı olan ülkede hukuk okuyup kendini paralama.

bugün türkiyede tıpla ilgili avrupadan bile daha ileri gelişmeler yaşanıyor.özellikle bazı alanlarda türkiyeye sağlık turizmi yapılmakta.
    bence böyle bir şansın varsa bu pastadan payını al...

ben tm ciyim.tm-2 de 23k dayım.hukuka puanım yetmiyor ama zaten sıram yetse üstüne de para verseler gitmem,gider boğaziçinde iktisat okurdum.

tavsiyelerim bunlar,umarım hayırlısı olur senin için de şimdiden başarılar

• quote:

Orijinalden alıntı: uğur71

2. yıla kaldım Ygs de çöktüm(13k) lys de iyi yaptım(4k),hamda dokuz eylül gelirdi,fakat okul puanı 600 indirdi,dağa taşa gidecem,doğu ile pek fark olmayacak.ilk 4k olmayınca diğer tıplar aynı.Seneye kesin ilk 4k dersen kal yoksa değmez bir yıla daha.Bence erzurum ile bursa,antalya,adana,eskişehir arasında pek fark yok.

ilk 4k gelince ne farkı oluyo, anlamadım?
  • insanların tıp varken hukuk yazmalarını ciddi anlamda saçma buluyorum.özellikle de bunca yıl mf yaptıktan sonra.madem başlangıcta böyle bir hedefin vardı yani hukukcu ya da cok iyi bir yerde tm bölümü okuyacaktın o zaman gir ilk bine galatasaray hukuk oku bogaziçi işletme filan oku.yok hukukcu olmak istemiyordun ki mf okudun tıp istiyorsun dogu filan hava civa burdaki çoluk cocugun sözüyle gelecek riske atılmaz.gidip okur gelirsin kimse sana karışmaz.okulda olacagın süre senenin 6-7 ayı.geri kalan yine memleketinde olcak ne cekiniyorsun ki.herkese dışarda okumayı tavsiye ediyorum gidip hayatı ögrenin.sorumluluk alın.zorluk cekmekten korkuyorsan senden adam olmaz.ilk zorlukta yıkılırsın.tıp okuyacak puanı almışsın garanti oglu garanti karizmatik adı yeten bir meslek hala da burda başlık acıyorsunuz.sen ve senin gibi düşünenlere sesleniyorum.ne oldugunu ne yapmak istedigini bilmeyen rüzgarda yaprak misali savrulur dostum.agır konuşmam gercekleri söylerim oke.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.