Şimdi Ara

bu programlama dillerini bilen birisi ne kadar maaş alır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
3.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.resimload.com/070302/1Hg_programlama.jpg (resim ekleme bölümü sorunlu olduğu için link verdim arkadaşlar)

merhaba arkadaşlar bu yukarı linkteki vermiş olduğum bilgiler,yazılım uzmanlığı eğitimi veren bir kursun eğitim müfredatıdır ve bu kursu ileriki bir zamanda almak istiyorum.şimdi sorum şu,yukarıda vermiş olduğum programlama dillerini iyi bir şekilde öğrenen veya bilen birisi sektörde ne kadar maaş alır sizce.meraktan soruyorum yani aklıma takıldı gece gece…

bu eğitimin içinde genel olarak aşağıda yazdıklarım bulunmaktadır.

programlama mantığını kavratmak için giriş seviyesinde C
    html,dhtml
    dreamweaver 8.0
    javascript
    sql
    sql server 2005
    java
    .net 2005 & C#
    xml
    java ile xml
    asp.net 2.0
    ileri .net
    .net güvenliği
    yazılım tasarlama teknikleri

• Daha önce başka firmada tecbürebesi olmayan bir kişi tahminen 1 milyar civarında maaş alır. Yine de çalıştığı şehire ve firmaya göre değişir maaş miktarı.
  • cevabın için sağol agoraseo.başka fikri olan var mı arkadaşlar.saygılar.
  • yazılım piyasası şöyledir eğer profesyonel olcam diyosan 1 tek dili o dili yapanlar kadar iyi bilmelisin o zman paraya para demezsin + Türkiyede fazla kalmazsın zaten yok ben hepsini öğrencem diosan amele gibi çalışırsın fazla bişeyde alamazsın bence bi dil belirle kendine ben bunda Türkiye'nin en baba adamı olcam de köşesin mesela bi örnek vereyim HP nin linux için driver yazan Türkiye'de sadece 1 tane yazılımcısı var ama işnin ehli bi şahsiyet aldığı parayı sonuna kadar hakediyor.
  • katılıyorum.. ayrıca yeniysen, ve ilgili alanlarda bir mühendislik diploman yoksa, 750-1000 arası ancak alabilirsin tahminim.

quote:

Orjinalden alıntı: kopkop21

yazılım piyasası şöyledir eğer profesyonel olcam diyosan 1 tek dili o dili yapanlar kadar iyi bilmelisin o zman paraya para demezsin + Türkiyede fazla kalmazsın zaten yok ben hepsini öğrencem diosan amele gibi çalışırsın fazla bişeyde alamazsın bence bi dil belirle kendine ben bunda Türkiye'nin en baba adamı olcam de köşesin mesela bi örnek vereyim HP nin linux için driver yazan Türkiye'de sadece 1 tane yazılımcısı var ama işnin ehli bi şahsiyet aldığı parayı sonuna kadar hakediyor.
  • Forumda aşçılık ile ilgili bir bölüm olsa ben de girip, "patlıcan kebap ve orman kebabı yapmayı bilen ne kadar maaş alır?" diye sorsam acaba ne cevap alırdım?
  • quote:

Orjinalden alıntı: cezve

Forumda aşçılık ile ilgili bir bölüm olsa ben de girip, "patlıcan kebap ve orman kebabı yapmayı bilen ne kadar maaş alır?" diye sorsam acaba ne cevap alırdım?

Bahşişlerle beraber haftada 200 ytl, bayramlarda pirim var tatil yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: corsan

quote:

Orjinalden alıntı: cezve

Forumda aşçılık ile ilgili bir bölüm olsa ben de girip, "patlıcan kebap ve orman kebabı yapmayı bilen ne kadar maaş alır?" diye sorsam acaba ne cevap alırdım?

Bahşişlerle beraber haftada 200 ytl, bayramlarda pirim var tatil yok.

Servis ve daha da önemlisi yemek dahil mi?

• quote:

Orjinalden alıntı: Black Spell

katılıyorum.. ayrıca yeniysen, ve ilgili alanlarda bir mühendislik diploman yoksa, 750-1000 arası ancak alabilirsin tahminim.

edit: Olay tabi sadece bilmekle de bitmiyor..Girişkenlik, araştırmacı bir yapının olması ve diyalog çok önemli..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01101E -- 4 Aralık 2006; 18:39:31 >
  • okudumda 1 Milyar yazmış arkadaşlar çok komik rakam adam zaten kendi bir iş alsa aylık 2 milyarın üstünde alır ki zaten türkiyede web programlama da eksiklik var 1.5 milyara yakın para alırsın kısa lafın özü
  • o yazdıkların sıradan diller degil

sadece java bilsen senin icin buyuk nimet demektir. ki sen; aşağıdakileri de bildiğini düşünürsek,

ben olsam istanbul dışı 1.500 den istanbul 2000 den aşağı çalışmam.
    programlama mantığını kavratmak için giriş seviyesinde C
    html,dhtml
    dreamweaver 8.0
    javascript
    sql
    sql server 2005
    java
    .net 2005 & C#
    xml
    java ile xml
    asp.net 2.0
    ileri .net
    .net güvenliği
    yazılım tasarlama teknikleri
  • yanlış mı görüyorum yoksa javascript, sql, ,sql server, c, c#, java.....biri beni uyandırsın...

@alib, @kopkop21 katılmamak elde diil..
  • bende ınanamadın valla bu kadar dıl bılıyorsun ve burda ne kadar maas alırım dıye soruyorsun senın su anda cok cıddı mıktarlara calısıyor olman gerekmıyor mu????

• bunların hepsini bilemez bi insan abartmayın kurslar da verilen mantıgıdır
    a dan z ye kimse kafanızı acıp içne bişey koymaz
    ama sorunun cevabı şu : bu kadar dil bilen adam 3 milyardan az maaş almaz ben yarısını biliyorum demekki
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.